Европска Унија

Дискусија во 'Политика и настани' започната од elena99, 11 декември 2009.

 1. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Мене едно не ми е јасно наместо што се врегаат на тв опозиција и позииција,да седнат на масата и да ја оправат оваа држава оти насокоро сите ке просат или па ке остане полу-празна масовно ке почне народот да бега кој каде стигне и како ке се снајде-нека ни дадат плати по 1000 евра и помалку да крадат и не ни требаат никакви еу и слично.
   
 2. discofilman

  discofilman Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  95
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Што е финтата и каде е вистината за изјавата на премиерот на Грција, дека ја напуштале ЕУ. Ја колку што знам туку така не смеат да си заминат - колку што се разбирам треба гласање да има!
   
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.697
  Допаѓања:
  41.615
  Пол:
  Женски
  Абе каква ЕУ добри сме си и вака ,(напатени , не мора да не докрајчува некој) прочитав постови каде пишат ако влеземе во ЕУ дека ќе биде подобро ќе има повеќе странски инвеститори , и без тоа имаме инвеститори од Индија, Германија , Грција и сл , а сте се запрашале колку даваат плата тие инвеститори ? не ни треба дополнително пропаѓање , пример за тоа ни се Грција и Бугарија ;) и да влеземе во ЕУ кое ќе биде фајдето со покачени европски стандарди а исти ниски плати и примања , ма дај :wasntme:8-|