1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еден ден како жена...

Дискусија во 'Насмевка' започната од Srculence--91, 27 август 2010.

 1. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  На некој маж му дошло преку глава да оди на работа секој ден додека жена му останува дома. Тој сакал да види што прави таа па се помолил: “Драги Господе:...


  ...Јас одам на работа секој ден по 8 часа додека жена ми само седи дома. Сакам она да знае низ што се поминувам и затоа те молам да дозволиш нејзиното тело да се замени со моето на еден ден. Амин.“

  Бог решил да му ја исполни желбата на мажот. Следното утро човекот се разбудил како жена.

  Станал, подготвил појадок за својата сопруга (мажот), ги разбудил децата, им подготвил алишта за на училиште, спакувал ужинка, ги однел на училиште, се вратил дома за да исчисти, отишол до банка да подигне пари, до супермаркет по намирници за ручек.

  Го сменил песокот на мачките и го избањал кучето. Веќе дошло 13 часот и побрзал да ги намести креветите во спалната, да ги испере алиштата, да пребрише прашина и паркет; истрчал да ги земе децата од училиште.

  Им подготвил ручек и им помогнал околу домашната задача. Потоа ја наместил даската за пеглање и додека пеглал гледал серија на телевизија. Во 16:30 почнал со готвење на зеленчукот за вечера.

  По вечерата ја исчистил кујната, ја вклучил машината за садови, ги ставил перените алишта на тераса да се сушат, ги избањал децата и ги легнал да спијат.

  Во 21:00 бил комплетно исцрпен, а домашните работи останале недовршени... додека во кревет го чекала жена му која очекувала да води љубов со него, што некако едвај без да се пожали успеал да и удоволи.

  Следното утро штом се разбудил клекнал покрај креветот и се помолил:

  “Господе, не знам што си мислев. Многу погрешив кога и завидував на жена ми што секој ден останува дома додека јас сум на работа. Те молам дозволи ми да се вратам во своето тело!“

  Господ на тоа му одговорил “Сине мој, имам чувство дека ја научи лекцијата и ќе бидам среќен се да вратам онака како што беше. Само, ќе мораш да почекаш 9 месеци. Минатата ноќ ти забремени“.

  Внимавајте што посакувате затоа што може навистина да ви се оствари! :D :D
   
  На EminemsGirl, angelche16, angelce7 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Eве доказ дека е подобро да си маж одколку жена.... :D
   
  На EminemsGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  сакам мало објаснување за темава на што се однесува.....има некое прашање или само онака?
   
 4. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Нема прашање туку текстов е општо за смеење, мислам дека го ставив во соодветна тема НАСМЕВКА
   
 5. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Хехе интересна приказна,ми се допадна! :)
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  леле ама ае јак ќе треба да го прераскажам на дечко ми...... :D
   
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Лелее .. што не ја замисли дечко ми некогаш желбава ? :D Инаку ова на крајот дека ќе мора да почека :D :D
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  темава е во насмевка, и самото кажува, да те насмее а и да извлечеш поука докторке :D
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  бројче не ние туку МАШКИТЕ да извлечат поука :rofl: :rofl: :rofl:
   
 10. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  tekstov e :up:
  :clap: srculence
   
 11. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Хахахахаха јако е :D :D :D
   
 12. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  јакооо, одсега ке пазам шо посаквам аххахах :D :D :D
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  хехехе доста мудро
   
 14. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Кој вели дека е лесно да се биде жена? Како функционира животот на жените?

  Ако си паметна, убава и амбициозна – другите жени те мразат.

  Мажите се плашат од тебе, а мрзливите мислат дека ќе им го земеш работното место.

  Ако имаш пари – или си спонзоруша или швалерка.

  Ако заработуваш сама – глупава си.

  Ако трошиш многу – најверојатно си расипничка.

  Ако имаш свое мислење си кучка.

  Ако ќутиш – мутава си.

  Ако се дотеруваш – имаш друг.

  Ако не се дотеруваш, ќе те замени со друга која се дотерува.

  Ако имаш машки пријатели – сигурно ти се љубовници.

  Ако си немажена – нешто ти фали.

  Ако имаш кариера – зошто не си мажена?

  Кога ќе се омажиш, кога ќе раѓаш?

  Кога ќе родиш – кога ќе родиш второ дете?

  Кога ќе родиш две деца – па ти ништо не работиш? Зарем не си имала некаква кариера?
   
  На Srculence--91 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  хахахахаах многуууу добар текст :D :rofl:
   
 16. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.261
  Пол:
  Женски
  Доказ дека жените вршат многу поголеми работи отколку мажите, а тие тоа не го признаваат
   
 17. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Хахаха одличен текст :rofl:
  Браво :clap:
   
 18. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Господе дај ми машки мозок на еден ден барем малку да се одморааам! :D
   
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.290
  Пол:
  Женски
  mnogu interesno hahha i smesno :D:D:D:D
   
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Хахахааа..., многу јако, се покајал сирот маж, не можел да ја издржи улогата на жена. :D
  Ах, колку се они моќни на муабет, а пред обврските се предаваат одма.
  :D:D:D
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.