1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едноставни правила за среќа!

Дискусија во 'Насмевка' започната од slatkoto-malenko, 5 септември 2010.

 1. slatkoto-malenko

  slatkoto-malenko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  - Ослободи го срцето од омраза. Ослободи гимислите од грижи. Живеј едноставно. Давај повеќе а барај помалце.Очекувај чуда во животот. Никој не може да се врати и да почне одпочеток, но секој може да почне од сега, и да создаде новпочеток....!!!! ;)
   
  На RedRose97, ubafkoto и seksi4 им се допаѓа ова.
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
 3. slatkoto-malenko

  slatkoto-malenko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  Едноставни правила за среќа !

  ova e slicna ama ne ista ima mnogu razliki ;)
   
  На seksi4 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. seksi4

  seksi4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Едноставни правила за среќа !

  Oooo navistina super kazeno ! ;)
   
 5. ubafkoto

  ubafkoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Едноставни правила за среќа !

  E ova vrede ! :D
   
 6. pinky05

  pinky05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  20
  добро е кажано...само што не секој го променува...на жалост :worried:
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Да не ви е гајле кој што зборува за тебе.
  Да си спиете над 12саати.
  :D
   
 8. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Ме озборувале?!!Хах,тоа го праваат луѓето кои ти завидуваат најпојќе :) ;)
  P.S.
   

  Прикачени фајлови:

 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.274
  Допаѓања:
  77.206
  Пол:
  Женски
  Ги има еден куп, ќе напишам неколку.

  1. Искажувај ги чувствата, нека не остануваат во тебе.
  2. Биди како дете, љубопитно, весело и без гордост во себе.
  3. Научи да слушаш наместо да зборуваш.
  4. Пред да кажеш, размисли два пати.
  5. Не превземај ништо кога си гневен/гневна.
  6. Научи да споделуваш убави зборови.
  7. Станувај порано.
  8. Помагај на другите.
  9. Работи нешто наместо да безделничиш.
  10. Вдоми си некое животинче и грижи се за него.
  11. Почесто дели им комплименти на другите.
  12. Почесто смеј се, и тогаш кога ти е тешко.
  13. Секогаш интересирај се и учи нешто ново.
  14. Пешачи во природа.
  15. Секој ден одвои макар малку време за себе, за релаксација и средување на мислите.
  16. Биди верник! Ќе бидеш среќен/среќна дознавајќи ја единствената вистина и како навистина функционираат нештата.
  17. Води грижа за себеси, за своето тело и дух.
  18. Научи да кажеш БЛАГОДАРАМ и ИЗВИНИ.
  19. Немој премногу да мислиш и да анализираш, особено за нешто што поминало.
  20. Кога добиваш шанса, искористи ја без одлагање.
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Мисли позитивно, прави позитивни дела, исфрли ја омразата, зависта и осудата, научи да простуваш, колку и понекогаш да делува тоа тешко, посветувај си внимание и себе си, но и на блиските, споделувај љубов и нежност со блиските и саканите, имај добар сон, умерена исхрана, грижи се за здравјето на целото семејство, научи да разговараш со луѓето, да не ги прикриваш емоциите, да ги разрешиш недоразбирата што е можно побрзо, да не држиш лутина и гнев во себе, да си дозволиш добар одмор и некое ново парче гардероба и многу други.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 5 други им се допаѓа ова.