1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Едноставни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Boka.A, 16 септември 2011.

 1. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Дали некој има да ми каже начин на правење некоја проста фризура што изгледа убаво ...

  Коса: До раменици
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Со самото тоа што е фризура мора да е проста не се потребни додатни интервенции ... :wasntme:
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Прости флизури

  Измиј ја косата, исуши ја набрзинка и малку зафенирај ја, врзи коњско опавче.
  Попроста фРизура здравје. :)
   
 4. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.668
  Пол:
  Женски
  Прости флизури

  ФРИЗУРА*

  Измиј ја сплети внатрешна плетенка или ако неможеш сама нека ти сплете некој друг! едноставно, секојдневно и просто (како што викаш :rofl: )
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 5. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.635
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  За секојден можеш петенка или пак да ја носиш во репче
   
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Може и странична плетенка или опавче ,декорирано со марамка ;)
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.584
  Допаѓања:
  80.670
  Пол:
  Женски
  I'm begging you, ladies, да ми дадете инструкции како да си ја направам наједноставната пунџа на свет!
  Ја имам најнескротливата и најразлетаната коса - инает бре, не стои на едно место и никако неможам да ја фатам во тако звана проста пунџа, до толку ли сум неука, ее !?
  Плетенкиве со 100 прамени ми се полесни од ова не фризура, ами мачење и како резултат на тоа добивам вкочанети раце, ту.
  Сакам нешто вакво,
  [​IMG]
  [​IMG]
  и ќе ве молам, немојте веднаш да ме класифицирате во групата неспособно-глупи, природни (шатирани) блондинки, бидејќи логаритми и интеграли решавам ко луда, ама на пунџиве не можам да им го најдам решението. :D
  Проблемот е, што таман ја фатам се отпушта, не стои во место, никако онаму јас каде што сакам, ами кај се тупне таму и ги имам пробано сите тактики - де фигаро, де пеглана коса (демек помазна, полизгава), (нај)прости шнолки - ништа, брате цигане!
  Имам изгледано (пре)многу туторијали, ама никако не излегува, или она што излегува е далеку од посакуваното.
  Значи, вашата Мишела ве замолува да и' објасните како ја правите вашата бушава пунџичка, демек е една од наједноставните фризури, а уствари не. :^)
  Прекрасно изгледа, си смислив и викенд-комбинација во која пресовршено се совпаѓа - ма морам да научам да ја правам и точка, извичник, било што!
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.584
  Допаѓања:
  80.670
  Пол:
  Женски
  Си го најдов лекот за мојата совршена, растурена пунџа.
  End of story.
   
 9. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742

  Не ни го откриваш нас ?? :wasntme: :wasntme: :rofl:
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.584
  Допаѓања:
  80.670
  Пол:
  Женски
  Јавна тајна е ова, ама ајде нека оди во спојлер-бојлер, да не ја тупам многу со моиве изуми. :D
  Ја фаќам косата во висок реп, а додека ја обмотувам со стегачот, последниот пат (значи пред да ја извадам целосно косата од последното обмотување) правам ко топченце, односно не го вадам целосно репчето низ стегачот, ами само малку, колку да се оформи полу-топчето. Остатокот го обмотувам околу тоа малото пунџе и фаќам со тенок стегач, од оние ко ластик. Доколку нешто штрчи го пикам кај најдам или го фаќам со шнолка. Еурека! 8)
  True story.
  :D
   
  На Annie.mk1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 12. shopaholic-99

  shopaholic-99 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  najprosta i sekogas moderna e pungja. ;) ;)
  jas sakam i opustena razbusavena a nekogas i stegnata e mnogu ubava i elegantna
   
  На Boka.A му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
 14. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
 15. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.223
  Допаѓања:
  30.304
  Пол:
  Женски
  Доколку косата лесно ти се витка, тоа можеш да го направиш на водена коса,наведни се надолу расчепкај ја и истегај ја со пена така што ќе ја истуткаш повеќе. Потоа земи фен и суши ја,а пред да биде целосно сува, повторно стави и пена и досуши ја косата. Ќе дојде скоро иста како сликата дури и повеќе виткана.
  поздрав
   
 16. bak

  bak Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  предлози за лесни фризури

  здраво! косата ми е права па сакам да ја носам на поинакви начини.инаку вие како ја носите?
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  предлози за лесни фризури

  Еве некои кои многу ми се допаѓаат, и дефинитвно ќе пробам да ги направам
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На bak му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Бушава[​IMG]
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски