Едноставни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Boka.A, 16 септември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
 2. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (66).jpg
   1 (66).jpg
   Големина на фајлот:
   86,3 KB
   Прегледи:
   530
  • 1 (62).jpg
   1 (62).jpg
   Големина на фајлот:
   91,1 KB
   Прегледи:
   529
  • 1 (56).jpg
   1 (56).jpg
   Големина на фајлот:
   99,5 KB
   Прегледи:
   530
  • 1 (82).jpg
   1 (82).jpg
   Големина на фајлот:
   62,7 KB
   Прегледи:
   529
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 9. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  929
 10. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
   

  Прикачени фајлови:

 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
  Најслатки ми се пунџичките.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Потоа следат машничките.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Потоа плетенките.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Потоа некој украс на пуштена, извиткана фризура или собрана тоа за мене претставува едноставна лесна фризура, како што беа пунџичките.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  И на крај коњско опавче, некако ми се одмили, порано многу го практикував, но кога косата ми е со пунџа не ми е жешко и се чувствувам пријатно. А бидејќи си имам доолгичка коса ме нервира кога ми е во репче. :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  :emo:
   

  Прикачени фајлови:

  • 18.jpg
   18.jpg
   Големина на фајлот:
   166,1 KB
   Прегледи:
   409
  • 11.jpg
   11.jpg
   Големина на фајлот:
   150,1 KB
   Прегледи:
   409
  • 600full-nancy-o'dell.jpg
   600full-nancy-o'dell.jpg
   Големина на фајлот:
   112,4 KB
   Прегледи:
   409
  • kosa (25).jpg
   kosa (25).jpg
   Големина на фајлот:
   161,3 KB
   Прегледи:
   409
  • 16.jpg
   16.jpg
   Големина на фајлот:
   165 KB
   Прегледи:
   409
 17. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 19. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  2.626