Едноставни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Boka.A, 16 септември 2011.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  :emo:
   

  Прикачени фајлови:

  • 3%20(3).jpg
   3%20(3).jpg
   Големина на фајлот:
   133,1 KB
   Прегледи:
   425
  • 547dd5.jpg
   547dd5.jpg
   Големина на фајлот:
   222,5 KB
   Прегледи:
   424
  • a (3).jpg
   a (3).jpg
   Големина на фајлот:
   180,8 KB
   Прегледи:
   425
  • jh.jpg
   jh.jpg
   Големина на фајлот:
   228,4 KB
   Прегледи:
   424
 2. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  103
  Втората и третата флизура се waoo... :o Се заљубивввв... :inlove:
   
 3. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  236
  Може туторијал за ваква фризурка ? :)
   

  Прикачени фајлови:

  • fee.jpg
   fee.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   385
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
   

  Прикачени фајлови:

 5. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Незнам колку се едноставни ама не се ни комплицирани :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  Душич оваа ти е мнн лесна ....
  факаш лабав реп доле нели ...
  и потоа малку го отпушташ стегачот или ластичето
  правиш поделба на косата над ластичето на половина
  и го земаш Опавчето да кажеме
  и го превртуваш кон внатре - во она каде си ја поделила косата

  .... на времето се продаваа едни како мали направички таканаречени фриско ... ова е едно нивно дело ... dodavam sliki;ka za muabetov i stanuva zbor za ova shto e zholtoto
  [​IMG]

  се надевам дека не е мнн глупо објаснето и дека ме разбра
   
  На OneDirection му/ѝ се допаѓа ова.
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]http://www.youtube.com/embed/OZFlL_rJapY
   
 10. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 12. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Со што е направено вака да стои цврсто косата? Восок за коса, спреј за коса , лак за коса, со што ?

  [​IMG]
   
 13. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  E тоа жолтото е додаточе ми е откритие :rock: и сакам да си го купам одамна, се вика Тоpsi Tail Tool или може да се каже игла за коса.
  Не сум видела кај нас, ако има негде кажувајте! :D а најдов и туторијал како се прави така да може и да си направам. ;)
  Инаку се користи за фино спровнување на прамени помеѓу косата и го олеснува правењето на фризурите, а според мене најубава примена има за правење на водопадни плетенки кои со помош на оваа игла многу едноставно се прават и со обични плетенки :)
  http://www.youtube.com/watch?v=iEwds5e8Ihk
  http://www.youtube.com/watch?v=SisPESQ0JJw

  Бонус фризурки со иглата
  http://www.youtube.com/watch?v=SisPESQ0JJw
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 14. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
  Наједноставните и најубавите. ;)
  [​IMG]
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296