Едноставни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Boka.A, 16 септември 2011.

 1. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.866
  Допаѓања:
  7.736
  И јас женски не знам како да си правам косата, ептен ми е кратка, врзана не ми стои бидејќи имам големо лице, пеглана ми е многу сплескана, фенирана ми е збувната.
  Значи воопшто немам идеја каква фризура си правам за навчер, веќе живци искинав. :devil: :envy:

  Еве ваква фризура имам, може малку подолга ми е:


  Било каков совет е добредојден ;)

  Благодарам однапред.
   

  Прикачени фајлови:

 3. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   20,4 KB
   Прегледи:
   391
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 5. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (6).jpg
   1 (6).jpg
   Големина на фајлот:
   163,7 KB
   Прегледи:
   318
  • 1 (7).jpg
   1 (7).jpg
   Големина на фајлот:
   161 KB
   Прегледи:
   319
 6. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (4).jpg
   1 (4).jpg
   Големина на фајлот:
   157,9 KB
   Прегледи:
   307
 7. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (8).jpg
   1 (8).jpg
   Големина на фајлот:
   133,6 KB
   Прегледи:
   272
 8. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  :emo:
   

  Прикачени фајлови:

 9. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (352).jpg
   1 (352).jpg
   Големина на фајлот:
   33,8 KB
   Прегледи:
   220
 10. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.943
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (22).jpg
   1 (22).jpg
   Големина на фајлот:
   35,9 KB
   Прегледи:
   496
 12. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (47).jpg
   1 (47).jpg
   Големина на фајлот:
   7,6 KB
   Прегледи:
   437
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.956
  Пол:
  Женски
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  :x
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (3).jpg
   1 (3).jpg
   Големина на фајлот:
   34,8 KB
   Прегледи:
   385
  • 1 (7).jpg
   1 (7).jpg
   Големина на фајлот:
   30 KB
   Прегледи:
   385
 16. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.029
  Допаѓања:
  77.816
  Најубаво ми изгледа фенирана коса на благи локни.
  За секоја згода и незгода :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (54).jpg
   1 (54).jpg
   Големина на фајлот:
   30,7 KB
   Прегледи:
   362
  • 1 (80).jpg
   1 (80).jpg
   Големина на фајлот:
   31,3 KB
   Прегледи:
   362
  • 1 (44).jpg
   1 (44).jpg
   Големина на фајлот:
   26,4 KB
   Прегледи:
   362
 18. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
 19. dushiche

  dushiche Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  641
  Допаѓања:
  253
  наједноставна пунѓичка е со чорапа. За минутка се прави. :inlove:
   
 20. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.296
  :emo:
   

  Прикачени фајлови: