Електрични четки за коса

Дискусија во 'Коса' започната од honesty, 3 декември 2011.

 1. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  Јас ја имам од топ шоп Roto styler - џабе фрлени пари!!! :@
  Ја купив пред 3 4 години можда и така си стои нечепната само што ја пуштив абе косата ми ја искуби и од тогаш јок.
   
 2. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  3.569
  Пол:
  Женски
  И јас имам од Топ Шоп .2000 нешто беше .Ужас невиден :puke: за тие пари пегла за коса ке си :@ купев :sweat:
   
 3. Philippa

  Philippa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  68
  Јас имам на Rowenta brush active, првиот пат кога се исфенирав испадна многу симпатично (дали дека дотогаш бев ужас), но на вториот пат веќе забележав дека пластичните четкички од топлината се малку свиткани. И како проаѓаше време се помалку си се допаѓав. На крај мислам дека не е до четката, туку до моите невешти раце, но јас ќе се обидувам и понатаму.
   
 4. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.241
  Имав една ефтина четка, демек да не се пеглам...
  И целата коса ми се заплетка и искина во неа !!!
  Дали јас не знаев да се направам или такви се повеќето, не знам...
   
 5. Strawberry121

  Strawberry121 Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2017
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Девојки видов на фб дека има на една страна електрична четка за коса за 890 денари ама не можам да ја најдам.. може помош ?
   
 6. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  12.144
  Пол:
  Женски
  Користи ли некој ротирачка фен четка?
  Може ли препорака и како сте задоволни :)
  И каде може да најдам освен во Нептун?
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.323
  Допаѓања:
  100.409
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам пробано кај братучедка ми и мене нешто не ме воодушеви. Малку потешко оди употребата, нејзе и е донесена од Србија и има додатоци. Ајде таа има кратка коса со мојава си се уплеткав.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  12.144
  Пол:
  Женски
  Ја скратив и јас доста кратко и се борам со фенот и четката. Не ми оди фенирањето, а морам да ја средувам косата по секое миење. Мислев дека со ова ќе си олеснам. Братучедка ти како е задоволна?
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.323
  Допаѓања:
  100.409
  Пол:
  Женски
  Си ја користи секој пат после миење и стои косата. Па на скала од 1 до 10 околу 7,5, до сега ми се нема пожалено. Корисно е што има повеќе додатоци и најдобро е таква да си земеш со додатоци.
   
  На Lejla8 и Avery им се допаѓа ова.
 10. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  59.241
  Пол:
  Женски
  Јас имам, секојдневно ја употребувам пошо имам кадрава коса и бушаво влакно.
  Прилично сум задоволна. Ја имам 3-4 години поклон ми ја донесоа.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  12.144
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми кажеш од која марка е? :)
   
 12. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  681

  Најде?
   
 13. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  19.028
  Пол:
  Женски
  Каков ефект даваат четкиве за стилизирање?
  Виткаат, прават благи бранови, или исправуваат со благо навиткување на врвовите како фенирано?

  00A6E2E1-714B-4348-85C7-953B45F8EAEB.jpeg
  59821244-A335-4019-B152-1446EE8B01F2.jpeg 0EA35904-5F88-4278-8B8F-805365D17342.jpeg

  CFE57C06-38A5-43D8-96AA-CEF332934799.jpeg
  C09D80F7-F5F4-40E1-A442-A8C119A74DFE.jpeg F2317E33-D730-469E-82BD-AA542A0A2A9B.jpeg
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.370
  Допаѓања:
  3.614
  Пол:
  Женски
  Ка заплеткуваат :D Јас имам лошо искуство со ваква четка, едвај ја отплеткав и откачив.
   
  На Хана-банана и senza.parole им се допаѓа ова.
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.362
  Зависи колку е голема. Големите даваат ефект на фенирано. Сега земав. Предобро!
   
  На Animali, ludamaja10 и senza.parole им се допаѓа ова.
 16. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  249
 17. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.376
  Пол:
  Женски
  И јас би сакала да прашам мислење четките за коса во Нептун, како на пример за ваквите
  [​IMG]
  Имам кратка и права коса и четка исклучиво сакам само за фенирање, не ми треба за ништо друго. Дали би таквите функционирале, што мислите?
   
 18. ел1919

  ел1919 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  249
  Може веќе си земала ама ај може на некој друг ќе му послужи.Се двоумев меѓу овие две и сепак ја земав црната,има 3додатоци мала средна и најголема четка.
  Имам средна должина на косата најголемата четка ја користам за фенирање со благо подвиткување на краевите(многу убав ефект се добива) а срената ја користам за виткање (се добиваат многу убави големи лелеави локни).Исто дава и убав волумен на косата кој трае и до 3-4 дена.
  https://www.neptun.mk/categories/FIGARO/GRUNDIG-HS-6280
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 19. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.104
  Допаѓања:
  35.113
  Пол:
  Женски
  Дома има таква четка од Авон е.
  Сестра ми ја купила сигурно, не сум ја видела некогаш да ја користи ниту јас сум ја користела.
  Се мислев еднаш да ја пробам па се предомислив, си стои у фиока.
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.376
  Пол:
  Женски
  @ел1919 Не не, уште никаква не сум купила, чекав мислења тука + уште истражувам на Интернет и за другите четки :D И мене ми треба за едноставна употреба бидејќи косата ми е права секако, за фино фенирање + благо подвиткување на краевите на внатре :)
  Ти благодарам многу за мислењето :f: