1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емотивност

Дискусија во 'Психологија' започната од jasmince91, 11 октомври 2010.

 1. jasmince91

  jasmince91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Здраво девојки. Дали и колку сте емотивни? Дали плачете за убави и неубави нешта, работи кои ве повредуваат и навредуваат, работи кои ве прават среќни?

  јас сум многу емотивна личност плачам се нервирам молам се а последно што ми се случи беше тоа што другарката што ја сакав како сестра збораше се замене најнеубо и заедно одевме на одмор и секаде а таа зад мој грб се и сешто за мене и дека јас зборвам за други :devil: а јас за неа се најубаво сега многу сум повредена и емотивно растроена несакам поке да ја видам а околностите ни се такви со мора да се гледаме :( незнам како да се поставам и како да зборувам со неа (таа е многу итра).знам дека ке ми направи проблеми од кој можи да ја завршам и мојата 3 годишна врска со мојот дечко а се сакаме премногу ај кажете вие што да направам ви благодарам ;( ;( ;(
   
  На Moments и francheskaa им се допаѓа ова.
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  емотивност

  Ако се сакате премногу сигурно дека нема да ви ја растури врската ... дечко ти сигурно ке ти верува тебе .... а јас на твое место би правела муабет со неа ако ми е чиста совеста нема што да се замарам тие што ме знаат ке бидат со мене ако не не ми биле вистински пријатели ....


  Инаку и јас сум емотивна ... плачам и на филмови плачам и кога одам во болница и гледам секакви луѓе ... плачам и кога ке видам колку деца се болни и се бараат донации ... плачам и кога ке ме повредат ... плачам и кога плаче некој друг ама секогаш .... плачам и кога сум среќна ... плачам кога ке ме навредат ...и слично јас не сум емотивна туку премногу сум емотивна :rofl:
   
  На blasko, skyAngel и jasmince91 им се допаѓа ова.
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  емотивност

  па доста сум емотивна можам да се расплачам и само ако некој го подигне тонот на гласот а исто така имам плачено и од премногу среќа :) инаку таа не ти е другарка штом ти зборувала позади грб едноставно само игнорирај ја без оглед на тоа дека мора да се среќавате а ако толку многу се сакате со дечко ти како што викаш ништо нема да може да ви ја расипе врската :)
   
  На jasmince91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  најдобро ти е да ја игнорираш, ако веќе знаеш дека не можеш да ја победиш во разговор. и јас имам една таква која постојано лаже и со нешто се извлекува, и затоа игнор, ако стварно не морам, нема да појдам ни здраво да и речам, ако ме праша за излегување не ми е арно, и мирна ми е главата, барем нема да ја гледам пред мене, а за дечко ти најдобро ти е отворено да разговарате за се и ќе се среди сигурно не би и верувал повеќе неа одколку на тебе..гуд лак
  за емотивна, па која девојка не е, иако обично глумам сила :muscle: и чекам да си дојдам дома и да си ја гушнам перницата за да се изнаплачам, за да не им го овозможам задоволството на некои, да ме видат со солзи во очи
   
  На Lusy, nedzma и Frosin4e им се допаѓа ова.
 5. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Паметни совети и даде... :rofl:
  се сложувам со тебе а и за емотивноста сум иста :) само за плачене морам да бидам сама дури и родителите не ме виделе како плачам оддамна демек многу јака сум а јас само сакам сама да си бидам во тагата
   
 6. Elizabethh

  Elizabethh Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  10
  Ах,девојки,девојки..
  Колку ли пати сум си рекла: Зошто баш сум толку растроена,слаба личност,не можам со нешто да се справам..кога нешто толку ме здоболе,ме однема,не постојам..не сум истата таа весела личност.
  А претходно,претходно бев најладнокрвната личност,ми се чини и мајка ми да ја видам како гори во оган,ќе стојам и ништо нема да направам. :| Сепак,ми се случија неколку трауими,неколку повреди,проблеми..се сменив :)
  Како и да е,пробувам со време да не бидам толку слаба личност,да се справам со што и да е и полека успевам,ама полека..Затоа Јасминче,пробај и ти исто..колку и да ти е тешко,верувам во тебе како здрава личност дека ќе успееш да пребродеш,што и да е! А за тоа со дечко ти,ако е 3 годишна врска сигурно имате цврста доверба помеѓу вас и како што беше спомнато во еден пост,разговарајте отворено и искрено,кажи му се како што е и верувај,само верувај дека се ќе биде добро! :)
  Знаеш дека ако и „кажеш’’ на потсвеста дека се е убаво,така и ќе биде ;)
   
  На jasmince91 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. jasmince91

  jasmince91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  фала ви девојки многу ке ги земам во предвид вашите мислења и многу ми олеснавте :) :*
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweet.november

  sweet.november Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  3.086
  Стварно сум многу емотивна личност,дури и ме нервира тоа понекогаш што неможам да ги контролирам емоциите ! Можам да се расплачам на се, без разлика дали е од срека или од тага...
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.252
  Допаѓања:
  5.714
  Пол:
  Женски
  Емотивна,претерано многу!
  Не сум силна,признавам. Пред секого,секогаш може да ми протечат солзи. Особено кога се нервирам за нешто. Нејќам да ми ги видат солзите.. Ама сами доаѓаат.
  Ме знаат другарките каква сум. Одма кога ќе почнеме да се поткаруваме, т.е. не е ни караница... Кај мене на лицето одма се забележуваат солзи.
  Размазена!!
  Уф, мразам што сум ваква... :?:
   
 10. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Емотивна, ама разумот и тврдокорноста провладуваат, т.е ги прикривам емоциите.
   
 11. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  мн.ретко плачам, бидејќи не сум човек кој покажува емоции, значи ме води разумот, па дури и кога ми е најтешко пред другите сум `силна` не сакам да ми ги знаат слабите страни
   
 12. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  и јас сум една од емотивните личности и многу често знам да си заплачам ;( најчесто кога сум тажна,на филм често плачам :D а поретко кога од рдост :)
   
 13. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Ги читам постовите пред мене и се чудам.Зошто некој мисли дека емотивноста е поврзана со слаб карактер?Демек ако си емотивен си слабак.Јас немислам воопшто така.Еве за мене ќе си кажам дека сум емотивна но за жал незнам да го покажам тоа воопшто пред другите, јас го гледам тоа како маана а не доблест.Колкупати ми дошло да заплачам онака искрено но едноставно не ми оди.На пример денес, на најдобрата другарка татко и почина а јас, кога ми кажа неможев да ја споделам тагата со нејзе, едноставно се здрвив.Некогаш едноставно треба да си ги покажеме емоциите искрено пред другите без срам.
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  јас сум премногу емотивна девојка....во секое време во секоја момент,минута секунда јас си плачам....се сум со навлажната очи.... ;(
   
 15. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  до пред 4 години бев ептен емотивна личност и за се си плачев.но сега со факултетот малку се исчеличив и станав многу цврста личност.ми дошло да заплачам за некои работи но не сум можела,тоа сметам дека е добро зошто утре нема секој пациент да го исплачувам :lol: :lol: :lol: :lol: сепак сум емотивна,но скришно емотивна-само дечко ми знае колку сум. |-)
   
 16. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204

  И ја сум иста :$ Плачам од среќа, плачам и кога нема причина, плачам за ситници, плачам на некој текст, на филмови муабет да не праиме :lol: Некогаш и ми смета тоа и се нервирам што сум преееемногу емотивна :wasntme: Јбг, рак сум во хороскоп и сум плачка најголема :tmi: :*
   
 17. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  мн.јака личност сум животот или некои ситуации што ги имам поминато ме научиле така мн.ретко сум емотивна и мн.тешко покажувам емоции плачам за некои емотивни работи поврзани со неколку личности што ги сакам пр.за таткоми мн.пати го имам повредено несвесно и тоа најповеќе ме има заболено се надевам дека ќе се оддолжам...
   
 18. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Спичлес како да ме опишуваш. :D
  И јас сум емотивна претерано премногу, дури на моменти си помислувам дали е возможно толку многу да сум емотивна. И јас плачам пред секого, не можам да се контролирам, солзите сами истекуваат. Честопати викам: „Е нема да плачам, силна сум...“ ама џабе - кога не сум...
  Плачам кога некој ќе го крене гласот на мене. И јас како тебе - плачам кога ќе почнеме со другарките да се поткаруваме, очите ми се вцрвенуваат и ми се полнат со солзи. Плачам кога се нервирам - тогаш најчесто. Нервозата ми преминува во солзи кои непрекинато течат, течат....
  Плачам кога гледам дека друг плаче, дали на филм, дали „во живо“ некој кога плаче до мене. Едноставно и мене ми застанува некоја грутка кога ќе видам некој да плаче. Плачам кога сум среќна, пресреќна, со џиновска насмевка залепена на моето лице и реки од солзи по моето лице.
  Плачам кога ќе прочитам некој тажен текст, гледам некое кратко тажно видео, слушам тажна песна, а на филмови... па тогаш јас создавам нов Океан... :worried: :$
  Во хороскоп - девица: најголемата „лигла“ и „плачка“!
   
 19. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
  Јас сум премногу емотивна и многу ме обвинуваат поради тоа, во стилот дека јас сум паметна девојка, треба да бидам и разумна итн итн. Емотивните луѓе најдобро можат да ја почуствуваат среќата и тагата, врвните чуства.
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Емотивноста е карактерна особина на човекот што може да се контролира. Јас, искрено тешко ја контролирам. КОга сум среќна сум среќна целата блескам :) ама кога сум плачка си плачам :) . Ретко плачам а и гледам никој да не ме види ;) не дека несакам да ја покажам слабоста иако расположението се гледа надалеку кај секого.