1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емоционално или физичко неверство?

Дискусија во 'Врски' започната од Chocoholic, 9 мај 2011.

  1. Heartagram

    Heartagram Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2018
    Пораки:
    807
    Допаѓања:
    8.779
    Пол:
    Машки
    Според мене,јас како размислувам и нормално практикувам и би практикувал,нели секој си има вредности од коишто се води...Емоционалното ми е поврзано и со физичкото.Емоционално да бидам верен, заљубен итн.а физички да изневерувам не бива тоа така,добро, има секакви луѓе,мене не ми е поимливо тоа.Кога сум емоционално врзан сум и физички,спрема личноста, и други не ме занимаат.Тоа што го имам или ќе го имам тоа го чувам.И самото физичко неверство е направено со умисла, не е ненамерно, ако ти значи личноста не ја повредувај,туку уживајте во врската/бракот,борете се заедно.
     
    На prashinka, IamSexyAndIKnowIt и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.547
    Допаѓања:
    2.775
    Пол:
    Женски
    И двата видови неверство не ги прифаќам! Неверството е за мене чин кој го прават само несигурни искомплексирани и вечно незадоволни манијаци!
    Пред некое време бев решена да се смирам со мојот сакан, а во меѓувреме добив признание дека идиотот ме изневерувал со другарка му која ми ја носеше дома, која се дружеше со нас. Бедно. Гадови постојат за жал.
    Колку и да си најдобра и се да му пружиш на мажот, сепак не е доволно и ќе те изневери и со најгрдата личност.
    Никогаш немам изневерено никого, а и прв пат ми се деси вистински да бидам изневерена и тоа од личност за која што сум ги погазила моите стандарди.
    Screenshot_20220222_174104.jpg
    Вечно незадоволен гад!
    Типов цело време ми збореше оти дека најдобра другарка, ништо немале, ама гледале порничи си кажувале се за секс.. А, уствари тоа неверство да ти се дешавало позади грб. Бедотии!
    Патем од истиот гад доживеав доста емоционално неверство. Не ме чуди што се е*е со другарки и сака да ја легне секоја, дури и кога е во врска во којашто секое задоволство му е пржено!
     
    Последна измена: 22 февруари 2022
    На Izaabella, cresa-jagoda, prashinka и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.713
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Па не би сакала ни едното ни другото да се десат.А и за него богами не е добро.
     
    На Summerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    3.723
    Пол:
    Женски
    Емоционалното неверство е потешко.

    Според мене ако се појави емоционално неверство кај жена тогаш во 99% во случајот прекинува врска. Или во тој 1% го вара на партнерот. Односно неверството кај жените прво почнува емоционално па после физички.

    Кај мажите најчесто прво вараат физички, а потоа емоционално. Прво иде физички да си ги задоволи своите потреби и со тек на време тоа физички преминува и во емоционално.
     
    На Izaabella, Indiegurl и minhauzen им се допаѓа ова.
  5. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Зошто така збориш за мажите?
    Зошто нè етикетираш така? :@
     
  6. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    3.723
    Пол:
    Женски
    Тоа е мое мислење.

    Сакаш да кажеш дека мажите во поголем број изневеруваат прво емоционално ?
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Не можеш да ги категоризираш по род. Секој човек си е различен.