1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Емоционално преждерување

Дискусија во 'Канта' започната од baba Rada, 20 мај 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.511
  Пол:
  Женски
  Буквално така, емоционално се пренајадувам, ждерам....незнам што фаза ме фати, ама немам мерач, незнам колку јадам, колку пати во денот јадам...битно нешто да се џвака...тагата ја топам во сладолед, горчината ја заблажувам во чоколади...:(

  Јадам без мерка, се пренајадувам, мислам дека така емоциите ќе ги изедам....:(ХЕЛП


  Има ли некој со ваков проблем, некој што емотивно се пренајадува....искуство и совет.....:(

  2оокгр. ке се направам ако не се сопрам:(

  [​IMG]
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.102
  Допаѓања:
  56.260
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.