1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ерозија на рожница

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од evelyn993, 26 август 2011.

 1. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  денес моето мало братче ме удри со рака во окото и ми ја изгреба зеницата. бев на очно и ми препишаа капки за очи цитерал и маст солкосерил.
  ми рекоа дека ќе ми помине дека не е сериозно, но сепак ми е страв.
  му се има ли на некој случено нешто слично, повреда на зеницата?? :/
   
 2. Kiki_

  Kiki_ Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Дали знае некој каде можам да го најдам Солкосерил гелот за очи? Во Зегин го немале повеќе од два месеца. Ве молам итно ми е.