1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Естроген без рецепт

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Kate89love, 5 октомври 2017.

 1. Kate89love

  Kate89love Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  dali nekoj znae koi hormonalni (estrogen) apcinja od apteka mozat da se nabavat bez recept.

  znam deka Bicalutamid postoi, ama toj e bloker za testosteron, i plus nz dali baraat recept.

  nekoj neso ako ima info, super!
   
 2. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  3.689
  Пол:
  Женски
  А зошто би пиела естроген на своја рака?
  Bicalutamide е доста јак лек што се користи за лекување на рак на простата. Зошто би го пиела ти?
  Хормоните не се играчка и можеш да го пореметиш цел организам. И да, ниедна хормонска терапија сега не оди без рецепт, вклучувајќи ги тука и контрацептивните таблети.
   
  На Kate89love му/ѝ се допаѓа ова.