1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Еуро Азија

Дискусија во 'Мода и стил' започната од nata38, 4 октомври 2015.

 1. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Како што гледам нема ваква тема па затоа се решив да направам.
  Што мислите за цените и квалитетот на облеката?
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.901
  Заостаната роба преку годините, повеќето од работите точно мирисаат на картон, а за квалитетот од 1 до 10 би дала 2. Само можеби јакните и палтенцата до некаде да се ок, ама останатото е навистина нула. Мислам дека порано биле подобри.
   
  На Sanjichka007, wanderlust, Nausicaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.562
  Допаѓања:
  320.478
  Се е демоде во однос на истите ,,марки,, во странство
  На пример , купи син ми Бершка капутче...убаво навистина...ама кога отворив на интернет видов дека тоа е ,,реколта,, 2001...ЗАМИСЛЕТЕ...моделче старо 14 години
  Затоа е и 3000 денари...
   
  На crazylady и mirandaa им се допаѓа ова.
 4. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  24.745
  Пол:
  Женски
  Порано, пред 5-6 години и личеше на нешто , но сега дефинитивно не. Ужас се работите. Расфрлано, цени надувани, а парчињата развлечени, прљави и многу стари колекции за тие цени.
  Одамна не сум влегла, ниту планирам, а од што слушам од други сеуште е така.
  Наликува робата на секнд хенд.

  Со сигурност не заслужуваат никаков промет да имаат.
   
  На Sanjichka007, joy1, peperutche21 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.562
  Допаѓања:
  320.478
  Па и скапи...
  А гардеробата на закачалките изгужвана како од центрифуга извадена
  Абе катастрофа
  Тоа капутчето на син ми едвај го испеглав...туткано како од (ај да не кажам) извадено.
  На крај на хемиско го дадов да го испеглаат саглам
   
  На Vik'Toriah, Sanjichka007, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  60.370
  Ретко влегувам во Еуро Азија затоа што не сакам кога облеката е натрупана една врз друга!!! Дури и таа што е наредена на закачалки е току „набиена“ и изгужвана!!!
  Но, понекогаш може да се најде и нешто добро...
  На пример имаат евтина машка гардероба - фармерки за 300 денари, летни панталони за 100 денари, маички за 100 денари... Понекогаш може да се најде и нешто „употребливо“ , а преевтино!!! Во некои други продавници за ист квалитет на облеката плаќаме далеку повеќе!!!
  За себе имам купено само две памучни ролки минатата зима и тоа по 200 денари!!! Супер се погодија!!! Со тенко џемперче врз нив цела зима си ги изнаносив!!!
  Па така, и покрај негативностите на Еуро Азија, кога ќе имам вишак време и нерви за „тарашкање“ низ закачалките и корпите, секако ќе отидам да си купам нешто евтино!!!
   
  На kjukli и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
 7. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.256
  Пол:
  Машки
  За гардеробата дека им е заостана и јас потврдувам. Пред отприлика 3-4 години мајка ми ми зела 2 блузи од таму и пред два месеца кога шетавме во ГТЦ за да купиме поклон викам ај ќе влеземе да разгледаме. Тој оделот за блузи што е е хаос, расфрлано на сите страни и изгужвани што рече @referentka како од центрафуга извадени (ме изнасмеав на ова :D). И таму си ги најдов баш истите блузи што ми ги купила пред 3-4 години. За квалитетот не знам каков е зашто блузите дали еднаш сум ги носел, не ми го погодила бројчето па еве и ден ден ми дремат во плакар. Забележав дека имаат убави бермуди со пристојна цена, а фармерките баш и не ми фатија око. :shake:
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Јас бев пред 3-4 дена и маиците беа расфрлени но окк.Не беше скапо. Имаше шорцеви за 99 денари.
  Многу убави рамбовки за 99 денари. Еднобојни маички по кратки исто 99. А и со апликација беа 99.
  Многу добар избор на фармерки имаше. А каифчиња за фармерки буквално без пари само 20 денари. Фустани ,суњи... Се. Иако е завршено летото се уште имаат баеѓи летна роба.
   
  На Melani4eto му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  На Melani4eto му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Бев еднаш и се беше расфрлано на сите страни, немаше место да се помине, сето парталчиња беа, ништо не ме бендиса. Може така се погодило, шо знам.
   
 11. Idealista

  Idealista Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  551
  Пол:
  Женски
  Се токмам уште оддамна да ја искористам распродажбава за некое парталче. Вреди да отидам или се е разграбано веќе?
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.126
  Допаѓања:
  171.067
  Пол:
  Женски
  Мислам дека премногу се отпуштија и си дозволија гардероба која веќе е аут.
  Бев пред некој ден, ништо конкретно не видов. Само мали броеви и секој тексас по 50 денари, застарено и не убаво.
  Ниту еуроазија не беше тоа што беше. Порано можеше да се најде убаво парче облека по супер цена, сега тоа е изгубено.
  Немам во план да пазарувам од таму.
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.725
  Извинете ме што морам вака да се изразам, ама одвратно е. Освен тоа што облеката е застарена, некако и валкана ми изгледа, лошо мириса итн. Сметам дека има други продавници каде што може да се најде и евтина а и пристојна облека. Овде повеќето парчиња се буквално неупотребливи, и без пари да ти ги дадат па да не ги носиш.
   
  На ванилала, crazylady, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  14.456
  Пол:
  Женски
  Повеќето работи стварно се лоши, али треба убаво да се види има нешто нормално. Денес си земав фармерки 200 денари, и ко пола-пола хеланки панталони 300 :D
  Иначе тенки се многу затоа уште повеќе им е симната цената. А друго ништо убаво не приметив..
   
 15. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Денес бев пак и си купив блуза по долги ракави за 100 денари. Имаше панталони за 100 денари. Или фармерки за 300 денари.
   
  На Melani4eto му/ѝ се допаѓа ова.
 16. starstar

  starstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Ако се има вишок време може да се најде нешто убаво за ниска цена :)
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  Се согласувам. Мене ми е таман. Немам намера да давам пари за панталони од Сити мол кои се 1500-2000, кога со сличен квалитет ќе си најдам за 500. Да, ќе пребарам, може нема да бидат нова колекција, ама не ни ми треба. Сакам нешто убаво и со пристојна цена. Моментално најдов можеби 10 пара супер панталони. Не се нова колекција, ама убави се. И маички за тие пари не знам каде има на друго место, просветлете ме ако сум грешка. И модели на Бершка и Страдивариус стари колекции сум си купила, па материјалот да не е различен од оние новите колекции во Сити мол? Не е. Ама секој со свој вкус и џеб.
   
  На x.Daisy.x, alisijad и Аliсe им се допаѓа ова.
 18. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  6.333
  Пол:
  Женски
  Така е, се согласувам со @kjukli . Има многу убави парчиња за ниски цени. :)
  Јас секогаш кога одам натаму, влегувам во EURO ASIA. Ми се допаѓа продавницата и има многу убави парчиња за ниски цени. Стварно е за џабе. За 50,100,200 ден..сум си наоѓала многу работи ..и ден денес си ги носам. Не ми е важно дали се во мода или пак им поминала пред 2години,ич не ме интересира тоа. Ако ми се допаѓаат и ми се точни, си ги носам со мерак :)
  Од мене (y) за EURO ASIA. :)
   
  На kjukli и Аliсe им се допаѓа ова.
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.562
  Допаѓања:
  320.478
  Вчера бев во Еуроазија и останав запрепрастена
  Продавницата личи на селски вашар
  Се што е истакнато е по 20, 99,299 денари.Квалитет никаков.
  Нечисти, гужвани...

  Ова ли беше Еуроазија од пред 2-3 години ???
   
 20. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.643
  Не знам колку се сеќавате ама пред 4-5 години цените во Еуро Азија беа огромни. Продаваа стари колекции на Бершка,Зара и Страдивариус купени на кило од Грција. Тогаш кај нас ги немаше овие продавници,па моделите ги привлекуваа купувачите многу. Јас знам дека сум гледала блузи што сум ги купила во Солун за по 5е,со цена од 3000 денари кај нас и тоа неколку години подоцна.
  Откако се отворија Бершка и Зара во Сити мол сите престанаа да купуваат во Еуро Азија,па ги намалија цените,а со тоа и вложувањето во продавницата. Имаат помал ќар и затоа не вложуваат дополнително во продавачки за да чистат и редат, да ја диплат облеката.
  Моментално е хаос ,продавницата мириса на прашина и застоено,се е нафрлано по земја. Навредувачки е спрема купувачите,тоа што ставиле ниски цени,ама го направиле самото купување понижувачко,затоа што облеката е по земја,искината,истуткана и делува валкано самата продавница.
   
  На referentka и joy1 им се допаѓа ова.