1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ефектна диета!

Дискусија во 'Диети' започната од rici.aaaaa, 21 февруари 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  [​IMG]

  Доколку стриктно се придржувате кон наведениот план на исхрана за седум дена можете да истопите цели 5 кг

  План на диетата

  Прв ден
  Појадок: една чаша вода со сок од лимон, 200 – 300 г свежо овошје, во 11 часот – 2 тврдо варени јајца
  Ручек: чај од магдонос, 2 тврдо варени јајца, 2 домати и една малечка краставица
  Вечера: 3 тврдо варени јајца и чај од магдонос

  Втор ден:
  Појадок: една чаша вода со лимон или чај од магдонос, 2 чаши јогурт, во 11 часот се земаат 2 лажички мед
  Ручек: 2 чаши јогурт, салата од цвекло или моркови со сечкан свеж магдонос
  Вечера: 2 чаши јогурт и чај од магдонос


  [​IMG]


  Трет ден
  Појадок: една чаша вода, чај од магдонос со сок од лимон, во 11 часот се зема една кришка леб со 1 лажичка мед
  Ручек: 2 варени пилешки кремвишли, 2 домати, салата од магдонос
  Вечера: 2 варени пилешки кремвишли, чај од магдонос, ½ краставица

  Четврти ден:
  Појадок: сок од 1 лимон, 1 јаболка, во 11 часот – 1 лажичка мед
  Ручек: чај од магдонос, 2 чаши млеко, 50 г варен ориз со моркови, 1 домата
  Вечера: 1 чаша млеко, корнфлекс или една лажица варена пченица со 1 лажичка мед

  Петти ден:
  Појадок: чаша вода со сок од лимон, 2 варени компири
  Ручек: 2 варени компири, салата од зелка со шака свеж сечкан магдонос
  Вечера: 2 варени компири, 1 домата

  Шести ден:
  Појадок: 2 портокали, во 11 часот 1 лажичка мед
  Ручек: 2 цитрони или парче лубеница (во зависност од годишното време)
  Вечера: 300 г праски или сезонско овошје


  [​IMG]

  Cедми ден:
  Појадок: минерална вода или ½ лубеница
  Ручек: 2 варени компири
  Вечера: минерална вода или чај од магдонос
   
 2. la.lori

  la.lori Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  6
  Хм диетава би ја пробала но многу јајца има во неа а тие се баш калорични инаку да диетава е со јо-јо ефект ама сега ми требаат набрзина да скинам 5 килограми ... Дали ја имаш држено диетава и дали навистина е ефикасна ? ;)
   
 3. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.199
  дајте кажете некоја вегетаријанска диета која е ефективна ?
   
 4. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  Пиј повеќе вода, свежо цедени сокови и smoothie. Избегнувај да јадеш леб и млечни производи умерено. Ова не важи само за вегетаријанци... Гледам некои слабеат со месо, јајца, демек протеини... не. Најдобар ефект се добива со внесување на што повеќе течности.
   
  На dimkovksa, Zenski Svet и CrazyOne им се допаѓа ова.
 5. dimkovksa

  dimkovksa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  47
  Ke moze li da mi kazes.kako i sto jades ja nikako da oslabnam
   
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.795
  Допаѓања:
  46.393
  Јас се извишив и не бев многу дебел после тоа, но намалив со јадењето и ослабев уште толку. На пример ако јадеш три јајца за доручек, ќе јадеш две и слично. Лебот ко што кажав ќе го исфрлиш од исхрана и ќе почнеш да јадеш црн, а уште подобро и Тонус леб. Месо многу малку, сувомеснато ич. Ќе јадеш повеќе зеленчук и овошје. Исто така газирано не пиј, а ни алкохол. Грицки и такви други работи кои мислиш дека се штетни одбегнувај. Пиј многу вода, а ако имаш блендер или соковник, пиј и доста сокови, или smoothie. Друго не знам што да ти кажам. :lol:
   
  Последна измена од модератор: 29 април 2017
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dimkovksa

  dimkovksa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  47
  Ti blagodaram ke probam pa ke pisam haha. Dali znaete leblebija dali debelee zasto mnogy sakam gricki mesto gricki toa da jadam
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  Mojata dieta se pokaza mnogu efektna. Za 21 den gi oslabev sakanite 2 kg, a dietata ke ja narecam "sam doma".:rofl:

  Koga si sam si jades kako treba, nema vo frizider nisto sto ne bi trebalo vo ishranata, nema nekoj koj te potiknuva da strbnes nesto nekvalitetno....
  E sega koga ke dojdat da vidime sto ke stane?:lol:
  Ili ke treba sekoj treti mesec negde da gi isprakam.:wasntme:
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  13.613
  Допаѓања:
  151.953
  https://forum.femina.mk/threads/Морална-Поддршка-за-сите-што-сакаат-да-ослабат.3607/unread
  твојата ;диета; можеш д аја ставиш во оваа тема
  оваа тема тука каде што се наоѓаме сега е стрикно за тој режим пишан погоре