1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жената штотуку породена, мажот во кафана

Дискусија во 'Брак' започната од RainBow, 13 мај 2014.

  1. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Јас му се наљутив.:D За раѓањето на детето на најдобриот другар се направи дупе пијан, а за ќерка му ни голтка не се напил (после случката со тоа пијанство реши веќе да не пие).
     
    На Bozica1980, cresa-jagoda, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Ke se opie ke se ispovraka doma ke krsi se pred sebe seljacki.. I na toa li ke go nauci malenkoto
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.829
    Пол:
    Женски
    Да, уште во болница ќе му биде пример на бебето |(

    Па нормално дека мажот ќе сака да си прослави, ама мислам дека ја претера со описов... не знам случај во кој дошло до екстремно опивање, повраќање и кршење. Еве, мм културно си прослави и за двајцата, дома правевме мекици, немаше пијанчење. На сите прослави за раѓање на бебе на кои сум била, небитно дали било дома или во ресторан, било културно и пристојно, немало никакво пијанчење и повраќање, камоли кршење.

    Нормално е мажот да сака да прослави за добивањето принова, што ќе види дека се е во ред со жената и детето. Мислам дека нема жена на која тоа би и пречело, дури напротив, би се запрашала што не е во ред со човек кој не сака да прослави.
     
    На senjorita-v, wannaBeMomma, SV1911 и 15 други им се допаѓа ова.
  4. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Па нека слави, за славење е работата, не секој ден ти се раѓа дете. Мајката лежи во болница, епа тоа е родила па лежи, што сега ајде и мажот да легне до неа и да се солидаризира. Глупости. Јас на мм му организирав се, прослава, каде да нарача мекици, список на луѓе, сакам да си помине прекрасно на мекици. Само да е се во ред и нека пие нека се опие, ако може и мене една чаша да ми донесе :D:$. А тој што крши, крши и за арно и за лошо, за стриптизерки не верувам дека некој на мекици би викнал.
     
    На Lolipop23, ivi1987, joy1 и 7 други им се допаѓа ова.
  5. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Очекувано е да се очука. :) Мојов у Дежа ву на Селаков коа се породив јас ... Дупе пијани сите 15 другари.
    П.С. И он да се породеше јас ќе се начукав хаха така да опростено
     
    На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Кога ми се роди „внука“ работев кај Ферус, паркет му редев :)...На сред работа.. ми звони телефонот (ПРВ-дознавам)... наеднаш ме закачи јака еуфорија.. и баткава ме прашува „ШО Е РАБОТАТА“ му кажав.. второто прашање му беше СЕ Е ВО РЕД? .. викам да !
    Ми вика фрлај алатите.. му се јави на ПРИЈАТЕЛЧИЊАТА.. се начукавме сите по коли се организиравме.. се јавив каде што требаше, се собравме, и правец на болница СО СЕ МУЗИКА!
    За да биде еуфоријата уште поголема.. тогаш во тие моменти се имаа породено 10 тина жени.. и имаше нормално присутни од „НИВНАТА ФАМИЛИЈА“ .. паа не ни дозволија внатре во болница МУЗИКА .. затоа пред болница надвор беше АТМОСВЕРА.. да не речам се собравме се насе преку 50-60 души, и од тука, УЗУРПИРАВМЕ едно ресторанче сите на куп!
    Па да речам, толку спонтана ОРГАНИЗАЦИЈА испадна, што дента се вртеа слики по „ПОРТАЛИ“ ..

    Е сеа можам да замислам како би било, кога дента ке разберам дека сум татко ! :)8)
     
    Последна измена: 2 јануари 2018
  7. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Сите некако за раѓање на прво дете ми зборите. Има семејства каде брачната двојка живее далеку од нивните родители (или баба и дедо не сакаат да помагаат) и плус имаат дома уште едно или повеќе дечиња кои треба да вечераат, да се избањаат и да се легнат за да се разбудат рано за во училиште следниот ден. Зарем не е доволно што мама ја нема па уште тато да плати бебиситерка за да оди во кафана да слави?
     
    На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    8.922
    Леле колку е сељачко ова со музика во болница и играње надвор, па и 50-60 души. Циганска работа.
    Во болница има луѓе кои се лечат од секакви болести, има и тешки случаеви, а некој со музика внатре или под прозор ќе труби. Не е тоа кафана, има каде да се прослави новороденче.
     
    На Lolipop23, buba4e89, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  9. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Се работи за „приватна болница“ ... во која нема други пациенти освем „родилки“ ;) заборавив да кажам дека дури и дел од „персоналот“ се придружи на т,н спонтана забава пред болницата :D
     
  10. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.141
    Бре, бре како го кажа ова. Па нормално дека ќе прослави и да го фати пијанка, па што, не кршел дома, сешто. И кај го има тоа мажот во болница да го чува детето? Па ај нека легне до родилката и нека се гушкаат во болнички кревет. Жената родила, не е болна, боже сачувај. Еве во државна болница кај нас не пуштаат никако на посета.
     
  11. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Можеби тоа те зачудува но во повеќето цивилизирани земји таткото си има посебен кревет во индивидуалната соба и не е таму за да се гали со жена му туку да и помогне бидејќи бебињата не спијат цела ноќ а мајката, во зависност од тоа како поминал пораѓајот, може да биде многу уморна и да и е тешко да станува поради раната.
     
    На CameliaMiller, SV1911 и Purelove92 им се допаѓа ова.
  12. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.657
    Пол:
    Женски

    |(|(|( да ми се појави некој така со музика во болница, веднаш би го избркала.
     
    На senjorita-v, buba4e89, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  13. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Би си го „ИЗБРКАЛА МАЖОТ“ ?!
    Кој СЛАВИ И СЕ РАДУВА.. дека ЖЕНАМУ Е СОСЕМА ВО РЕД... како И ДЕТЕТО Е СОСЕМА ВО РЕД?!
     
  14. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.657
    Пол:
    Женски
    Даа..Може да иде да слави во кафана една недела ако сака, ама во болница да ми доаѓа со музика посељачко не постои.
     
    На senjorita-v, Lolipop23, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  15. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    „СеЉачкото“ настана одкако не видоја „ДРУГИТЕ“ татковци.. дедовци. чичковци............... ФАЛААА значи сепак сите сме биле СЕЉАЦИ :) вклучувајки и еден министер :)
     
    На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.657
    Пол:
    Женски
    Е тоа дека министер бил со вас баш ќе ми го промени мислењето. Како прво тука има родилки, и такви сцени не се потребни.
     
    На senjorita-v, CameliaMiller, Lolipop23 и 7 други им се допаѓа ова.
  17. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Зошто да не се прослави дека сум станал татко ?
    Зошто да не се прослави дека мојата сопруга после раѓањето е здрава и жива ?
    Зошто да не се прослави дека новороденчето кое што е плод на љубов помеѓу мене и мојата сопруга дише и е здраво и живо ?
    Зошто да не се прослави дека сме оставиле потомство ?
    Зошто да не прославам со најблиските неколку другари и фамилијата тоа што конечно сум сватил зошто постојам на овој свет ?
     
    На Waverly Raven, Lolipop23, Kitten и 8 други им се допаѓа ова.
  18. MkdBoy

    MkdBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    709
    Пол:
    Машки
    Мачке..... збориме за ситуација, сосема спонтана, која ги воздигна и ги расположи РОДИЛКИТЕ.. и оние кој беа пред породување!
     
  19. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    e дееее...ако има да плати за частење зар нема за бебиситерка? Од тие што ќе ги чести зар ни еден нема жена, зар нема ни една пријателка таму кај што е на некој саат да го почува детето :?:пријателите не се само за на маса, нели?

    аха има овде и кревет и соба посебна и послуга 24/7 ... во соба не смее да влези не пак таму да седи цело време
     
    На senjorita-v, cresa-jagoda и Black girl им се допаѓа ова.
  20. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @MkdBoy, можеш да ми кажеш која е таа приватна болница каде лежат само здрави родилки? Зошто другарка ми кога доживеа спонтан и мораше на чистење беше исто хоспитализирана во приватна болница.

    Не се согласуваш дека прилично грда ситуација е додека некоја жена плаче поради загубата на детето, пијани мајмуни оро да и вијат под прозор, со зурли и тапани?
     
    На Nigredo Odor, Chantal, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.