1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жената штотуку породена, мажот во кафана

Дискусија во 'Брак' започната од RainBow, 13 мај 2014.

  1. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.217
    Допаѓања:
    18.957
    Да ама и реплицирав на Косми, не се согласував некако алудираше дека славење е жива музика и кафана, а останатото не е.
     
    На Alexandrite и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  2. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    19.663
    Допаѓања:
    265.842
    Тоа е лично поимање на прослава.
    Јас ништо не славам масовно, и посебно НЕ во кафана, оти мене ми е мачење, не радост. :)
     
  3. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.217
    Допаѓања:
    18.957
    Да да и јас делам исто мислење. И многу овде напишаа испадна ако не е во кафана не е прослава, ниту пак радост. :D
     
    На cresa-jagoda, Alexandrite, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Pred 36 god koga sum se rodila,tatko mi slavel 3 dena gi potrosil parite za frizider sto im bile :D sigurno se svinjosuval :D:D:D

    Na sekoe raganje vo familija sum slavela...no pred 3 godini koga.mi se javija da mi kazat cestito stana tetka ( sestra mi se porodi) ja SVINJA edna na ovoj skap zivot sum sobrala prijateli i slavev raganjeto na MOJATA VNUKA :inlove: bezobrazna ne razmisluvav oti sestra mi e vo bolnica ( odel porodilno ginekologija fala mu na Bogu) i slavev!
    Slavev bes kebapcinja no pievme jadevme i ne ni pomisliv dali sestra mi saka casa viski ili nesto da si apne poso si ima medicinski personal so nea da mislat za.toa :D
    Ete sekoja godina ovie 3.god na rodendenot na vnukata ako nemozam da idam kaj niv vo De si slavam ovde.vo At ke se napijam nekoja caska.so maz mi poso i on svinja edvaj ceka ubav povod...
    Jas.uste ne sum ragala go odam trnliviot pat za potomstvo no koga ke se porodam ako ne proslavi makar.so nekoj da nazdravi ke go mislam za netokmu vo glavata,mojite neka pravat.mekici znam deka.ke se slavi do sabajle vo Mk kako i za.sekoe bebe sto se.rodilo do sega :)

    Za mene pogolema srekja od toa sto sum rodila nov zivot,sto imam plod od nasata ljubov nema.i nema.ni da ima,a maz mi ako saka 3 dena neka slavi znam nis sto miname.i znam kolku e sekoj pregled i ispituvanje stresno za.dvajcata i znam deka ako se svinjosuva ne znaci deka ne me pocituva...8)
    Fala na paznje :bow:
     
    На Sunrise!!!, H.VAGA, Beatris и 10 други им се допаѓа ова.
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.508
    Допаѓања:
    108.676
    Пол:
    Женски
    Јас за секој внук/внука журки правев!! Ма славење па среќа па тоа фешти било! 7 се да се живи и здрави! А бе како да не слави татко раѓање? Шо да прави да седи дома кога е најрадосен?
     
    На Milobebence, DarkStormm, baby-star и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    987
    Допаѓања:
    2.391
    Пол:
    Женски

    Јас кога се породив татко ми свекорот свекрва ми викнале музика да им свири од толку што беа среќни. Јадење, пиење лудило :)
     
    На Corika, DarkStormm и nena2010 им се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.508
    Допаѓања:
    108.676
    Пол:
    Женски
    Па како. Дете се родило, радост ново нешто!! Што да прават да седат и да дробат политика?
     
    На H.VAGA, Milobebence, DarkStormm и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Серотин

    Серотин Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2022
    Пораки:
    987
    Допаѓања:
    2.391
    Пол:
    Женски
    И мажот ми беше со нив. Што ќе размислува како ми е во шок соба а знае дека се е добро? Нормално дека ќе слави,ќе пее и ќе фане некоја чаша.
     
    На DarkStormm и nena2010 им се допаѓа ова.
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.508
    Допаѓања:
    108.676
    Пол:
    Женски
    Ама така де. Внук ми првиот ми јавија дека снаа ми е на болница во БТ во 10 сабајле, јас во 11 бев на автобус, стигнав пред да се породи! Единка сум па братучедите ми се ко браќа и сестри. А бе тоа не беше славење, не се знаеше што се прави од радост. Уште на Широк сокак оро што не завртивме. Кога јас, тетка сум се радувала што остана за таткото!!! Од кожа да излези од радост .
     
    На elimkd, DarkStormm, Maca Macka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.508
    Допаѓања:
    108.676
    Пол:
    Женски
    А како треба да слави со Моцарт и Чајковски во клуб со пури и да бистри светска политика? И јас немам родено, па јас се јавувам, се радувам за секој кој родил, и не се навредувам за тоа што не паѓаат во несвест за моите успеси на друго поле.
     
    На joy1, DarkStormm и Серотин им се допаѓа ова.
  11. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Bas toa,stanal tatko kako da ne slavi?
    Jas samo cinicno pisav zaradi nekoi forumdziki koji vikat se svinjosuval ne postovanje bla bla...
    Nemozam da gi razberam tie zeni sto taka sebicno drzat do niv demek oni se samo najbitni najglavni ko sami da si go napravile detevo cuj ti oni go nosele? Pa? I maz ti gi nosel spermatozoidite ete mu pravo da slavi 8)8)8)
    11 bratucedi od koji imam 13 vnuci,plus od sestra mi....neka dava Gospod na site a jas makar so vino od 2 evra pak ke si slavam 8)8)8)
     
    На Orchidea, LiquidLuna, DarkStormm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.508
    Допаѓања:
    108.676
    Пол:
    Женски
    А што да прави да седи во соба на болница и да и мењава влошки? Да и држи дојка кога ќе го носат да дои? А бе ако тогаш не се израдува кога? Е сега ако не е дома свртен понатака е проблемот да е она сама дома и тн он да се пијанчи ама тие денови кога е она на болница ? @KateKane јас секое бебуле што ќе се роди од другарките во 40 ка си плачам од радост.
     
    На Orchidea, joy1, DarkStormm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Corika

    Corika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2022
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.519
    Пол:
    Женски
    Bas toa,koga procitam edna clenka kaj sto napisals moe dete ( a ne e nejno nego nivno) pa druga demek ona dodeka e vo bolnica on nemozel da slave ( a ona na ginekologija ne na urologija) stvarno nemozam da gi razberam tie zeni...
    Da problem e ako posle toa i doma ne se vrti,no ne gledam problem barem toj den da proslavi
     
    На Maca Macka, LiquidLuna, DarkStormm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Alexandrite

    Alexandrite Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2022
    Пораки:
    1.871
    Допаѓања:
    6.234
    Никој не побара да разбереш.
    Секој како сака ќе си прослави.
    Единствен проблем е тоа што ти гледаш проблем како некој решил да прослави.
    Ти прави како што мислиш дека е правилно, друг ќе прави како што мисли дека е правилно.
     
    На Anyshka, unearthlysarah, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.408
    Допаѓања:
    4.873
    Пол:
    Женски
    Ај догодина 2-ри август ќе им кажам на пријателите да го слават негде во октомври затоа што јас баш тогаш ќе бидам на диета, па како без мене ќе јадат они скара и мрсно. Или сега за вселување во куќа сме поканети кај блиски роднини, па да им речевме да одложат оти свекрвата тера Богородичен пост. Ќе јадеме ние а она да гледа..

    Јас најмногу на свет си ја сакам сестрата, ама кога ќе се породи ќе се радувам како за свое дете, за моето нели во болница бев, ама за нејзиното земјата ќе се тресе ! Да сме живи и здрави сите само, ќе направам журка каква што таа направи за мене. Ќе организирам се ! И на покрив може да се качам од радост.
     
    На Misskirova, Corika и nena2010 им се допаѓа ова.
  16. *katja*

    *katja* Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2016
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    915
    Јас воопшто не се расправам. Ти прва праша ако се сеќаваш. Јас те прашав да ми дефинираш за да ти одговорам, ама уствари ти не си барала одговор туку сакаше да наведеш уште еднаш дека ако не се слави на начинот на кој ти мислиш дека е правилно, не е славење.
     
    На Alexandrite му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Alexandrite

    Alexandrite Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2022
    Пораки:
    1.871
    Допаѓања:
    6.234
    И на дрво качи се ако сметаш дека на тој начин ќе видат другите колку си ти радосна. Повторно, целосно твое право кога и како сакаш да прославиш.
    А ние, ако сакаме и во молк ќе седиме и ќе славиме после шест месеци од раѓањето на бебето. Не гледам како тоа тебе ти предизвикува револт.
    Ниту ти си му мајка на ова дете, ниту твојот маж е татко на ова дете. Се чудам како ревносно реагирате на друг како решил да прослави за сопствено дете.
    Ни си ми во памет, ни си ми во џеб.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.408
    Допаѓања:
    4.873
    Пол:
    Женски
    Не те тагнав. Не ти реплицирав. Зошто сфаќаш како да е упатено кон тебе моето мислење?
     
  19. Alexandrite

    Alexandrite Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2022
    Пораки:
    1.871
    Допаѓања:
    6.234
    Затоа што се наоѓам индиректно прозвана. Што има врска што те цитирам?
     
  20. DarkStormm

    DarkStormm Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    1.408
    Допаѓања:
    4.873
    Пол:
    Женски
    Нема врска.
    Мислењето што го пишав не е упатено кон никој. Тоа е мое мислење базирано на тоа што читав во темава за одложување на прославата. Не мора да се согласиш. Не мислам ниту да те разубедувам или да ти наметнам нешто. Само мое скромно мислење на темата. Ти одговорив затоа што не сакам да се толкува погрешно.