Жена со поголема плата

Дискусија во 'Брак' започната од NEA, 13 јуни 2019.

 1. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Јас сеуште не сум во брак, но сме разговарале со дм на оваа тема. Тој не гледа никаков проблем ако јас заработувам повеќе, па ни јас ако тој заработува повеќе. Моментално не сум вработена. И покрај тоа што имам завршено фармација и да се вработам по струка нема да земам повеќе пари од него. Тој е градежен мајстор и зема многу поголеми пари од што би земал еден фармацевт. Ете мојата струка иако е ценета и барана не може да ми донесе толку пари колку што него му носи неговиот занает. Но во зима поради времето тој нема да работи, па мене тоа никогаш нема да ми засмета. Ни мене ни него му смета кој колку ќе зема. Најбитно ни е да се сакаме, почитуваме, да имаме заеднички јазик.
   
  На WildMk, Lolipop23, Annora и 1 друга личност им се допаѓа ова.