1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жените сакаат да се троши пари на нив..

Дискусија во 'Врски' започната од WomanInRed, 7 јули 2011.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jас мислам дека искрено се напињаш со безвезални работи, без лутиш!
    Aко не го сакаш, тогаш не се измачувај, ова вашево и не е баш врска ;) 2 дена ни да не се чуете.... Hекако не ми е реално!
    Aјде имал испити и сето тоа е оправдано, ама 15 денари кредит...E тоа веќе не ми се допаѓа!
    Tој да сакал реално да те чуе, и те како ќе се снашол за кредит, макар и за 1 порака!
    A кога веќе не ти врти јас не знам зашто ти него не му свртиш, или да не си во оној фазон јас не вртам додека тој прв не сврти?? :?:
     
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607


    епа тоа беше и поентата на мојот проблем.. не беше само кафето туку и кредитот!! ама мислам дека повеќето го сватија тоа као јас да сум барала многу од него или као да сум некоја спонзоруша но не ги сваќам така работите.. тој ден кога не се слушнавме вечерта му дзвонев исклучен му беше телефонот ич не сум во тој фазон да терам инат ако он не ми се јави ни јас не му се јавувам! сега јас се вратив од одмор а он отишол заедно со цимерите кај една нивна другарка... и се договараме како ке се видиме ама не знам :)
     
  3. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Какво машко е тоа што не сака еднаш два пати да те почести и плус не ти се јавува 15 денари да не потроши. |( Него му фалат основни манири,не е секогаш тој да плаќа,но барем на почетокот ќе плати два-три пати,па после ти ќе платиш,ќе се озбилите,ако врската сериозна ви станува ако нема пари отворено ќе ти каже,ама сепак... За ова не можеш да се расправаш бидејќи накрај лакома ќе испаднеш најдобро раскини најди некој кој нема барем да сака двајцата посебно да плаќате. |(
     
    На nena2010 и maca99 им се допаѓа ова.
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607


    да точно затоа и не би се осмелила да му кажам отворено или да разговараме за ова ...
     
  5. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Зошто не се осмелуваш?Се плашиш да не се налути или нешто друго е проблемот?Ако не ти,некоја друга ке му каже за таа маана.На што личи ваквото однесување?Немал кредит да ти се јави,не ти платил пиачката па нема време,искрено до сега илјада пати ке го откачев но ти си знаеш да не влијаам на твоите одлуки.Мораш да разговараш со него тоа е факт,со одложување на тоа не си решила ништо.
     
  6. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    затоа што ете не знам како ке реагира.. и не можам туку така да му кажам еј знаеш ти си егоист само јас се трудам или сл.. не знам :(
     
  7. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Извини ,ама јас би му рекла-да си знае,па би му раскинала-нека се засрами бар :!:
    Со таков неможеш да градиш врска,па тој те понижува!Извини Woman ама така ми личи мене :devil:
     
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Како ке реагира тоа не е твој проблем,твое е да му укажеш на грешките,а не, не мора така директно туку од околу.Ама како и да е не си должна да го трпиш тоа,од кај знаеш утре што ке биде?Ке излезете со друштво ке си ја плати пак сметката самиот без да се понуди твојата да ја плати или пред друштво ке изиграва џентлмен?Како и да е сепак ти си знаеш ама внимавај да не му стане секојдневие.
     
  9. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Немора да му кажеш како што напиша,со тоа ќе го навредиш.Можеш да почнеш разговор за вашата близина,за тоа дека сакаш да ги делите работите и дека според тебе е фер и двајцата подеднакво да се залагате за вашата врска зошто двајцата сте во неа,не е само еден.Во врска во која едниот се труди само,џабе е се,погрешно ќе биде сфатен во секоја намера да ги смени нештата,бидејќи на тој другиот му се чинат добри и нема потреба да се труди да ги менува...
     
  10. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Немора да му кажеш како што напиша,со тоа ќе го навредиш.Можеш да почнеш разговор за вашата близина,за тоа дека сакаш да ги делите работите и дека според тебе е фер и двајцата подеднакво да се залагате за вашата врска зошто двајцата сте во неа,не е само еден.Во врска во која едниот се труди само,џабе е се,погрешно ќе биде сфатен во секоја намера да ги смени нештата,бидејќи на тој другиот му се чинат добри и нема потреба да се труди да ги менува...
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    глупости! Kако да не спонзоруша заради еден кредит и едно кафе :lol: Eпа ок, судејќи со нашиве стандарди, а плус и 2цата сте студенти, треба да се најде некое решение што и на вас 2цата че ви одговара, ама тој како машко можел барем еднаш да се понуди да те почасти!
    и брат ми нема пари, студент е, па некогаш ќе дојде, че ми каже дадо позајми ми 200 денари ќе одам со едно девојче на кафе да го почастам ;) Aко се сака може да се најде решение...Jас не велам тој секој пат да ти плаќа кафе, зашто реално, земено за нас, на тоа дереџе сме, што и 1 кафе ни е многу!A за кредит тоа е друга приказна, тоа е уште полесно да се снајдеш...само не знам зашто мобилниот му бил изгаснат :?:
     
  12. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    се согласувам дека доколку се сака се се може.. а мобилниот му беше исгаснат затоа што знам дека не му се пуни и цела вечер да се пуни за пола саат му се троши.. како што кажав да не бидам сватена погрешно во многу добра финанциска состојба е и несватливо е . а да не беше во добра нормално дека ке биде сватливо зошто не се понудил едно кафе да почасти!

    иначе еве едно искачање пример он ке земе кафе јас зимам цедевита.. и сметката дојде 130 денари? зарем многу беше? :lol:
    а веке и почнав да се одалечувам некако на дистанца сум. а он приметува и сега се умилкува не знае што се случува што ми е.. за неколку дена треба да се видиме не знам како ке се однесувам :(
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Eпа тогаш мајка му не го научила на добри манири :D ! A јас знам дека тебе би ти било незгодно, но можеш од околу некако....Kо на пример кога ќе одите на кафе, т.е кога ќе те покани, кажи му нема да можам, немам пари ;) и види што ќе ти каже!
    Aх бре, тоа ти е, некои луѓе се тешки циции :lol: A таквите ги жалам :D
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    лудото баш тоа и планирав да го правам пример кога ке излеземе да му речам немам пари па да видам како ке реагира.. а мислам дека никако нема да реагира мислам дека ке плати ама за понатам не знам :D
     
  15. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    И јас сум во сличен проблем(како и секогаш)... Имено, летово бев во бт 2-3 пати да се видиме. И замислете одевме на кафе или сокче и јас сама си ја плаќав пијачката оти наводно тој имаше само 100 ден вџеб! Да нема пари ќе го разберам ама неговите земаат добри плати, јас одам еднаш на две недели, па можеше да му побара некој денар да ме части едно сокче, нели?? Себичност!
     
  16. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Јас имав дечко од друг град и почесто одев јас отколку тој иако бевме со слични финансиски состојби,чашата ја прели неговата изјава кога се побунив да бидеме барем приближно со посетите а не јас 5 пати он 1,ми рече Па татко ми не работи во (место и фукнција со добри примања) како татко ти.Е тогаш си реков сега ќе ти покажам јас на тебе колку знам да бидам нефер чим ми чепнеш фамилија,особено татко. :devil: Уште еднаш се видовме,дојде он и му раскинав.
     
  17. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    мислам дека нареден пат стварно вака ке направам ке му дадам 100 денари однапред ке му речам ете за на крај смао ти да платиш а не да вадиме и двајцата пари.. или ке му речам дека немам да видам како ке реагира :D
     
    На LilMissBossy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    еве сега пак ме изнервира.. значи јас сум на пиво фест и вчера касно вечерта му се јавив да се чуеме и он тогаш околу 3 саатот ми кажува дека во 12 саатот ке бил прилеп .... јас значи кај се вратив касно и секој саат се будам да го гледам саатот со грижа да не стигне да го пречекам око не склопив со душа чекав да го видам.. помина 12 и нешто и решив да видам до кај е. ми пишува дека покасно ке дошол! ок послем ми се јавува ми вика околу 4 ке тргнел и јас му викам епа ај дојди порано те молам и он ми вика епа не можам порано.. и уз муабет ми вика и дрштвото ми е таму вика па послем се враќам со нив.. и јас одма му реков добро де ти доаѓаш за нив а не за мене.. и он се изнервира и ми вика те молам сеа не напињај не е така само ти кажав со што ке се враќам!!

    и нормално дека мислам дека заради нив иде затоа што јас планирав денес сабајле да се враќам а останав затоа што ми рече дека ке доаѓал.. и да не му се јавев јас кога ке ми кажеше он дека доаѓа?

    многу се нервирам затоа што ич не се труди се на него најважни му се пријателите, домашните.. сум била многу рационална до сега но ова е премногу :(
     
  19. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    пари
    Ако бидам чиста искрена сама со себе и вас тогаш лажам ако изјавам дека парите не ми се важни.
    А вниманието од машко повеќе. Значи не сум спонзоруша но ценам ако дечкото на првото искачање плати , тоа е чин на кавалер. Но понатаму сакам да делам. Не да ја платам мојата он неговата пијачка , еднаш јас еднаш он . Вадам пари , давам , и некогаш ако несака да платам вика ќе одам до вц или ќе стане ќе плати не зема пари . Слично правам .
    Еве излегувам со еден дечко и на првиот и вториот состанок он плати , но на третиот јас и кога несакав да земам пари он беше :o :x зашо ја плаќам . Наредиот пат повторно јас , веќе наредниот он , пак он....

    Важни се зашто ако некогаш плати тоа е внимание , купи нешто , не скапо ама купил , внимание.....
    Не сакам да бидам спонзоруша ниту дечко ми да е . Плаќаме , делиме , купуваме заедно... и тоа е правилото за врска . ( за нас )
     
  20. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ох се со компромис и човечност,со мојот сегашен дечко секогаш се случува,денес јас плаќам,понатаму тој,на почетокот на врската знам дека сакаше да се прави каваљер и плаќаше ДА му дозволив,но понатаму ама воопшто не дозволував така,и секогаш пред да идеме негде се правеше компромис кој да плати но пред тоа секако имаше каранци јас ќе платам,е неможе јас ќе платам,значи ние сме се расправале за тоа КоЈ да плати :) бидејќи ете,коа имам сакам да платам,коа има сака да плати,ама така да излезам и да чекам да ми плати :x ма дома на фемина ќе седам,некда оди со другарите :)

    е сега во продолжение мала случка за еден "ФРАЕР" бидејќи видов дека многу девојки имале искуство со такви :D
    епа вака .. пред неколку години,јас кај тетка ми на гости,и едно друго,ајде почнав као демек да се гледам со едно машко,и да идеме на кафе,и го гледам нема абер да извади пари,ајде земам плаќам и така едно 3 пати по ред,се случува да треба да се оди во дискотека ама мене не ми се одеше и викам иди со другарите јас не идам,и типот само ми вика,епа добро дај ми толку и толку за пиво и за влез и ја ваква :o :x и само наеднаш ми стана јасно што се случува земам тоа ташната му викам ајде чао побегнав :D и од тогаш кога и да отидам кај тетка ми и кога ќе го видам се сеќавам и се смеам,ма и пари и се прежалив за трите кафиња ама барем се откачив од машка спонзоруша :D