1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени кои се излечиле од карцином на дојка

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Marija Jovanova, 29 јули 2016.

 1. Marija Jovanova

  Marija Jovanova Нов член

  Се зачлени на:
  29 јули 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, нова сум на форумот, на сестра ми е откриен карцином на дојка 2 стадиум со една зафатена лимфна жлезда,оперирана е и сега ќе започне со хемотерапија 6 циклуси,па сакам да размениме искуства со жени кои ја препродиле оваа болест кои се излечиле, дали има воопшто шанса за излекување ,што примале друго и сл, ви благодарам однапред многу сум загрижена и исплашена, поздрав