1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жени VS Мажи

Дискусија во 'Насмевка' започната од Snow-Queen, 2 февруари 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Ајде жени да им докажеме на мажите колку сме подобри..... :lol: :$

  Еве како изгледа машки мозок
   

  Прикачени фајлови:

 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Не сме баш до толку комплицирани :$

  [​IMG]
   
  На Unfaithful18, sweet25, perlaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  кој рече дека ние жените сме комплицирани :?: толку сме едноставни, нели женски :P
  сигурно се шегувал :D па затоа мажите се би дале на светот да сватат како функционира женскиот мозок еден ден :lol: :rofl:
   
 4. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Влегува маж во книжара и прашува:
  - Дали ја имате книгата "Во куќата мажот е газда"?
  Продавачката:
  - Извинете господине, бајките ви се до детскиот одел!

  Курсеви за мажи


  Модул 1 – задолжителен курс

  1.Научете да живеете без Вашата мајка (2000 часови)
  2.Мојата девојка/сопруга не е мајка ми. (350 часови)
  3.Развивање на чувството и сознанието дека фудбалот е само спорт и ништо друго ( 500 часови)

  Модул 2 – “Заедничко живеење со партнерката“

  1. Да се има деца, а да не се биде љубоморен (500 часови)
  2. Прекинете да зборувате глупости пред пријателките на Вашата девојка/сопруга кога ќе и дојдат на гости (500 часови)
  3. Совладување на Синдромот “Даљинското“ (550 часови)
  4. Не мочај на и околу ВЦ шољата (100 часови + практичен дел со видео снимки)
  5. Осознавање на фактот дека кондурите неможат сами да отидат до/во сандучето за кондури. (800 часови)
  6.“Како да стасате до корпата за прљава облека, а при тоа да не се загубите по патот. (500 часови)
  7.“Како да преживеете настинка, без драматизација од светски размери (100 часови)

  Модул 3 – “Слободно време“

  1. Испеглај си ја кошулата за помалку од два часа. (практични вежби)

  Модул 4 – Курсеви за во кујна

  1. Почетно ниво – Кујнски апарати (ОН- вклучи го, OFF- исклучи го)
  2. Напредно ниво – “Мојата прва “Подравка“ супа, без додатни садови и загорено тенџере“ + практичен дел “Зовривање на вода за шпагети“
   
  На EminemsGirl, krEM4Eto, LittlePinky и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  :lol: може сме комплицирани, но сме со пошироки сваќања ;)
  [​IMG]
   
  На EminemsGirl и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
 7. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  [​IMG]

  Видови на жени
  жена интернет - тешко достапна женска!
  жена сервер - постојано зафатена токму кога ти треба.
  жена WINDOWS - сите знаат дека не функционира, но никој не може да живее без неа.
  жена dos - сите ја користат барем еднаш во животот, но потоа никој не ја сака повеќе!
  жена backup - секогаш си верувал дека поседува се што ти треба, но во даден момент се покажува дека сепак нешто недостасува!!!
  жена screen saver - немаш фајде од неа, али јебига… забавна е!
  жена hard disc - се сеќава на се- ЗАСЕКОГАШ!
  жена mouse - работи само ако ја тепаш и малтретираш.
  жена multimedia - прави се за да изгледа поубаво!
  жена password - веруваш дека единствено ТИ ја знаеш… а уствари ја знае цел град!!!!!
  жена монитор - со неа го гледаш животот во светли бои!
  жена mp3 - сите сакаат да ја “скинат”?!!!!!!!!!!
  жена e-mail - од 10 работи што ќе ги каже, 8 се чиста глупост.
  жена virus - попозната како “сопруга”, кога најмалку очекуваш се појавува, се инсталира и ги присвојува твоите ресурси. Ако се обидеш да ја отстраниш, губиш нешто; ако не ГУБИШ СЕ!!!!!!!!!!!!!!
   
  На EminemsGirl и krEM4Eto им се допаѓа ова.
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Во врската и во бракот секогаш се знае кој е машко, а кој женско. Дури и кога улогите не се поклопуваат со полот. Во што се разликуваат машко - женските реакции во одредени ситуации:

  1. На сопствена венчавка:
  - Жената прво плаче
  - Мажот прво пие па после плаче.

  2. Според бројот на чорапи.
  - Жените носат разни чорапи: под колена, над колена, со халтери, самолепливи, хулахопки, со или без ликра...
  - Мажите носат стандард бели чорапи со патики и црни со чевли.

  3. Кога е во прашање сексот
  - Просечна жена вели дека сака секс нон стоп, цел ден, а вистината е дека е подготвена за секс максимум 3 пати во неделата. Покрај тоа, смета дека предиграта треба да трае 30 минути.
  - Просечен маж, помлад од 40 години, сака секс секоја вечер, секое утро и е подготвен за секс во секое време. Тој сета дека предиграта не треба да трае подолго од 30-45 секунди.

  4. Според оргазмот.
  - Женскиот оргазам може да се спореди со ферари – темпераментен, силен и бара прецизно ракување.
  - Машкиот оргазам може да се спореди со трактор – помалку интензивен, може да настане при различни услови и разни терени и толку е едноставен што и 14 годишно дете лесно може да управува со него.

  5. Во фер-плеј?
  - Жените го користат сексот за да го добијат она што го сакаат.
  - Мажите не го користат сексот за ништо, затоа што веќе го добиваат она што го сакаат.

  6. Кога се во прашање децата...
  - Жената знае се за своите деца. Кога се на училиште, кога имаат тренинг, сите нивни другари, симпатии, стравови...
  - Мажите немаат сосема јасно дефиниран став за тие мали суштества во домот.

  7. Сфаќања за времето.
  - На жените им е сосема нормално во 2 по полноќ да започнат разговор на тема: „Каде води оваа наша врска?“
  - За мажите ова време е само за спиење.

  8. За сложување на боите.
  - Жените се разбираат во боите и секогаш знаат да ги сложат.
  - Мажите мислат: Црвена е убава боја, и розова исто – кој вели дека не си одговараат заедно?

  9. Во просторот
  - Жените секогаш знаат што каде им стои.
  - Мажите никогаш.

  10. Реакција на вест дека некој купил нов автомобил:
  - Жената прашува каква боја.
  - Мажот се прашува од каде нашол толку пари.

  11. Во разговор.
  - Мажот ја почнува реченицата... а жената ја завршува.
  Извор
   
  На EminemsGirl, Unfaithful18, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Македонски јазик - жени vs. мажи
  Женски

  1. Да = Не.
  2. Не = Да.
  3. Можеби = Не.
  4. Ни треба = Јас сакам.
  5. Жал ми е = Допрва ќе ти биде жал.
  6. Треба да разговараме = Си го јадел.
  7. Секако, нема проблем = Подобро, немој ни да си пробал.
  8. Прави како сакаш = После ќе се разбереме.
  9. Не сум вознемирена = Морон, секако дека сум вознемирена.
  10. Многу си грижлив вечерва = Добро, цела вечер само на секс ќе мислиш?

  Машки

  1. Ми се јаде = Ми се јаде.
  2. Ми се спие = Ми се спие.
  3. Уморен сум = Уморен сум.
  4. Убав фустан = Добро деколте.
  5. Те сакам = ај одма да имаме секс.
  6. Досадно ми е = Сакаш да имаме секс?
  7. Може ли јас да го добијам овој танц? = Би сакал да имам секс со тебе.
  8. Може ли некогаш да ти се јавам? = Би сакал да имам секс со тебе.
  9. Сакаш да одиме во кино? = Би сакал да имам секс со тебе.
  10. Може ли да те однесам на вечера? = Би сакал да имам секс со тебе.
  11. Кондурите одлично ти одговараат со облеката = Јас сум геј.
   
  На EminemsGirl, sweet25, Unfaithful18 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Купување на маж vs купување на жена

  Купување маж(сопруг)
  Влегува жена во продавница за Нови Мажи, за да си купи маж.
  На влезот на првиот кат, на знакот пишува:

  Прв кат: Овие мажи имаат работа.

  На вториот кат пишува:
  Втор кат: Овие мажи имаат работа и сакаат деца.
  На знакот на третиот кат пишува:
  Трет кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца и навистина добро изгледаат.

  Иако воодушевена од досегашната понуда, жената одлучува да продолжи.

  Стига на четвртиот кат, каде на знакот пишува:
  Четврти кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца, вонредно се згодни и помагаат околу домашните работи.

  "Фала ти Боже. Блазе мене, веќе не можам да издржам!"

  Сепак, таа продолжува на петтиот кат, каде на знакот пишува:
  Петти кат: Овие мажи имаат работа, сакаат деца, вонредно се згодни, помагаат во домашните работи и имаат силна романтична страна.

  Таа е примамена тука да застане, меѓутоа не може да се воздржи и продолжува на шестиот кат, каде на знакот пишува:
  Шести кат: Вие сте посетител 31.412.124 на овој кат. На овој кат нема мажи.
  Овој кат постои само за да се докаже дека жените е невозможно да се задоволат.

  Благодариме што купувавте во продавницата за Мажи.

  За да избегне префрлања за полови предрасуди, сопственикот карши постојната, отвора продавница за Нови Жени.

  Првиот кат има жени кои сакаат секс.
  Вториот кат има жени кои сакаат секс и имаат пари.

  Третиот, четвртиот, петтиот и шестиот кат никогаш не се посетени.
   
  На EminemsGirl и georgnicos им се допаѓа ова.
 11. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Оди Мара на гинеколог и му вели:
  - Докторе, докторе абе три пати се мажев ама уште сум невина.
  Докторот: - Како може, не ми е јасно?
  Мара: - Е па така, првиот беше цвеќар - остана на мирисање, вториот беше слаткар - остана само на лижење а третиот беше Скопјанец - ова ке ти направам, она ке ти направам...и пак останав невина.
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  [​IMG]
   
  На Unfaithful18, srcekrsacka, Victorian и 3 други им се допаѓа ова.
 13. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Жена никогаш не би му рекла на мажот...

  1.Може ли нашата врска да биде физичка?Ми се смачи од тоа да бидеме само пријатели,а и не сум многу по емоциите!
  2.Слободно остави ја даската спуштена,полесно ми е за чистење!
  3.Не,напротив,мислам дека влакнест задник е баш секси!
  4.Немој да фрлаш стари маици баш си симпатичен со сите тие дупки и дамки од зејтин на нив!
  5. Нема ни да го лизнам,ако не ми дадеш да го проголтам!
  6.Уау....навистина е 25цм!
  7.Со овој фустан,задникот ми изгледа мал!
  8.Знам,злато,згрешив,како и секогаш ти си во право!
  9. Баш секси ждригаш...ајде уште еднаш!
  10.Секако дека би се сложила за секс во тројка....со девојка се разбира!
  11.Што не излезеш со другарите низ кафани?
  12.Баш сакам кога ќе заспиеш после секс и јас зјапам во таванот како ненормална!
  13.Бегај,јас возам,обожавам гужва!
  14.Твојата поранешна девојка делува пристојно...би сакала да ја запознаам !
  15.Толку е роматично кога нема предигра во сексот!
  16.Не сум расположена за гледање филм...ајде да гледаме бокс!
  17.Еј,синоќа не водевме љубов!
  18.Не ги соблекувај чорапите...ќе издржат и утре!
  19.Те разбирам!
  20.Значи злато,воопшто не пцуеш.....срамота!
  21.Не ги валкај ножот и вилушката....јади со раце како јас!
  22.Не сакам повеќе да излегувам!Ајде од денес да седиме дома!
   
  На EminemsGirl, shushu, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Жена излегува од дома и му се обраќа на сопругот:
  - Драги...ќе појдам кај комшивката на 5 минути. Не забравај да го провериш ручекот на секој пола саат.


  Жените никогаш нема да бидат рамноправни со мажите се додека не излезат на улица ќелави, со пивски стомачишта а птироа и понатаму да бидат убедени дека му се допаѓаат на спротивниот пол.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Еве за што се се употребува МАЖОТ.

  [​IMG]
   
 16. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Новогодишна честитка од еден сопруг:

  Драга жено!

  Во текот на изминатата година, се потрудив околу тебе точно 365 пати, но успеав само 36 пати:

  17 пати ти студеше
  10 пати ти беше жешко
  25 пати децата беа уште будни
  20 пати беше уморна
  83 пати не можеше од „технички причини„
  5 пати беше многу рано на сабајле
  25 пати беше отворен прозорецот па можеа да не чујат децата или комшиите
  8 пати те болеше грбот
  10 пати премногу испи
  21 пат не беше расположена
  17 пати плачеше детето и додека јас го смирив, ти заспа
  10 пати рече - утре ќе одам на гинеколог
  18 пати имаше фризура која не смееше да се расипе
  15 пати беше премногу доцна на вечер
  25 пати дојде од на работа доцна и преуморена
  20 пати на работа ти го кренале притисокот

  Од 36 случаи каде успеав, 34 пати немав задоволство в кревет зашто:
  4 пати чкрипеше креветот
  5 пати ме предупредуваше да внимавам
  8 пати баш пред крајот...ме прашуваше дали сум ја закључил вратата да не влезе некој
  1 јас престанав зашто урлаше, па помислив дека те боли нешто
  8 пати од кревет констатира дека таванот е за варосување
  8 пати престанав со активноста, бидејќи ти заспа


  После подробната анализа за причините на нашата сексуална неактивност, и следењето на твоите изговори, чисто се сомневам дека следнава година ќе имаме некакво задоволство.

  Искористеноста на нашите капацитети е едвај 10%, што според експертите е сосема неисправно, бидејќи машината која не работи и не се подмачкува - побрзо пропаѓа.

  Бидејќи Јас имам голем интерес да си го зачувам „возниот парк„ во исправна состојба и не сакам брзо да ми пропадне, решив да пронајдам алтернативни решенија, и најдов две:
  1. преминување на рачна обработка
  2. промена на партнерката, т.е. ТЕБЕ

  Со оваа честитка те известувам дека се одлучив за второто решение.
  Првото би значело враќање во минатото, а тоа не доаѓа во предвид.
  Второто е помодерно, динамично и по поволно.

  Ако некој те праша каде сум, речи му замина да купи цигари.

  Среќна Нова Година - твојот бивш сопруг.
   
  На georgnicos му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Кристофер Колумбо ја открил Америка, само затоа што -
  НЕ БИЛ ЖЕНЕТ
  Ако имал сопруга, би го слушнал следново:
  - Зошто мораш да одиш?
  - А што не пратат некој друг? Што си ти, најголем будала?
  - И тебе све ти е округло? Дали си луд или глуп?
  - Не го знаеш ни моето семејство, а одиш да откриваш нов свет!
  - Што криеш? Не знаеш ни каде одиш!
  - А што, само мажи ќе патуваат? Како не!!!!!!
  - Зошто не можам јас да дојдам, ако си ти шеф? Мене никогаш не ме водиш на патувањата!
  - Несреќнику еден, не знаеш веќе што да измислиш, само да не си дома?
  - Ако излезеш од таа врата, си отидов кај мајка ми!
  - Бесрамнику! Која е таа Марија? Што сака таа? Велиш девојче? Гони се...Педофилу!
  - Све си испланирал! Ти се имаш договорено со тие бесрамни индијанки.
  - Мене не можеш да ме измамиш!
  - Што? Кралицата ќе го продаде својот накит за да патуваш ти? Што мислиш дека јас сум глупача? Што има меѓу тебе и таа старка?
  - Не давам да одиш никаде! Секогаш наоѓаш изговор за да ме оставиш сама!
  - Ништо нема да се случи ако светот и понатаму е рамен.
  - Немој да се облекуваш бидејќи ти....
  НЕ ОДИШ!
   
  На EminemsGirl и Sara123 им се допаѓа ова.
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Дали е точна формулава? :D :D :D
  [​IMG]
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Кога ќе почнат да стареат жените почнуваат да добиваат на тежина. Ова се случува поради тоа што нивната глава прима огромна количина информации.
  Поради бројните податоци, може наеднаш да се случи да нема веќе простор во нивните глави, па така сите тие податоци се распоредуваат по телото.
  Значи сега е сосема јасно...
  Мојата тежина е преголема.
  Не сум дебела!
  Образована сум...Многу образована!
  Не заборавајте: животот не треба да биде патување до крајот до кој стигнуваме со добро здравје и атрактивен изглед. Пологично е до крајот на животот да стигнеме во изнемоштено тело со чоколадо во едната и со чаша вино во другата рака!!! Какво патување!!!
  Да, да, совршени сме! Зошто?
  - Не ќелавиме.
  - Празнуваме свој меѓународен празник.
  - Со задоволство носиме розова и виолетова боја.
  - Секогаш знаеме дека нашиот син е навистина наш!
  - Често не треба да плаќаме сметки.
  - Први сме меѓу заложниците кои ги пуштаат.
  - Ако сме изневерени, жртви сме.
  - Ако изневериме, машките се будали.
  - Можеме да преспиеме кај колешката, без опасност дека ќе не наречат хомосексуалци.
  - Можеме да се концентрираме на повеќе работи одеднаш.
  - Жената на претседателот е прва дама, а мажот на претседателка...Кој е тој?
  - Ако се решиме за машка професија, ние сме храбри иноваторки.
  - Ако маж се реши за женска професија, тој е педер.
  - И конечно можеме да работиме се што и мажот и тоа со високи потпетици.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски