Женкари - како со нив?

Дискусија во 'Врски' започната од yawn, 29 јуни 2010.

 1. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Тоа се оние типчињата што секогаш слатко се насмеани од уво до уво ,и за нив секое женско суштество е посебно на свој начин па знаете не е пожелно да испуштат ниедна шанса што ќе им се пружи.Знам и тоа дека една ќе го освои срцето на таков и тоа онаа што најмалку ќе очекува,пааа девојки сте имале ли искуство се некој таков и како се понашате со него?Се гледав јас со еден ваков,а сега го немам видено а и не се познаваме многу а добив вакви информации .Навистина ми се допадна и неможам да опишам колку,таман помислив ете го најдов вистинскиот сега треба само да го задржам но какоооо !?Ваквите обично ги избегнувам ,но јас го сакам неговото проклето внимание и ќе се борам за да го добијам.Само како да најдам баланс и да бидам и ладна а во исто време и да го заведам ?
   
 2. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Ако барем малку си го привлекла неговото внимание тогаш сигурно имаш шанси :D Јас имам таков случај и во врска сум веке 3 и пол години и ми е супер.Дури успеав и да го сменам човекот за 360 степени и да го натерам лудо да се заљуби во мене :) Всушност тоа што ги интересираат сите женски е маска за да не ја покажат нивната слабост кон одредена личност која навистина им значи.Или пак во минатото биле повредени и сега се плашат дека може истото да им се случи повторно.
  Пробај другарски да се однесуваш,биди тоа што си и дај му до знаење дека сакаш да бидеш само другарка со него.Ако има нешто во тебе што го привлекува тој ќе го направи првиот чекор.Тогаш настапуваш ти на сцена дека сеуште сакаш да бидете само другари а со тоа неговата желба за нешто повеќе расте :D Среќно...
   
  На Saxobeat, srcekrsacka и Rock-a-Fella им се допаѓа ова.
 3. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Ние бевме заедно две вечери,онака прво запознавање и после втората тој ме покани пак да се видиме.Упорен е , сака да продолжиме да се гледаме , и ме праша за врска не му одговорив ништо бидејќи изненадена бев многу а и не го познавам колку што треба. Сега за трет пат оставив малку време да помине и да размислам што всушност со него,нема да брзам Сакам да го запознаам прво без да ги слушам другите,но опасно е кога сме сами заедно :D. Ќе бидам природна,своја и ќе докажам дека немам замена па после нека увиди дали може без мене .Сè што ќе се случи еднаш, не мора никогаш да се повтори. Ама сè што ќе се случи двапати, сигурно ќе се случи и трет пат. :angel:
   
  На srcekrsacka и Saxobeat им се допаѓа ова.
 4. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  192
  Хм имав еден ваков поодамна. Јас му се пуштив онака преку негов другар да ми го мести да се муваме и таман коа си седнавме јас поцнав да му кукам за тоа колку сум заљубена во бившиот и бла бла бла. После го избегавав, па ми се виде убав една пијана вечер и пак го смував и така уште 2 пати, а другите вечери, баш на него му плачев за мојата изгубена љубов :wasntme: . После као се фативме па му раскинав 2-3 пати и утрото ќе ми станеше криво па ќе го молам да се смириме... После еден месец му беше роденден, а јас бев шворц, па морав пак да му раскинам :lol: :lol: :lol: :devil:
  Значи биди маж ако сакаш такво педерче да фатиш ;) , барем од моево искуство :?:
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  јас имам ваков дечко веќе две години.со сите женски е фин,насмеан,се шали од мои другарки,келнерки па до обична девојка што поминува на улица.едноставно е таков и додуше тоа си го знаев и пред да бидеме заедно.и во почеток ме нервираше,но со време се навикнав.знаев дека е таков од претходно и не е убаво да го менувам.а сепак знам дека ме им а само мене и само мене ме сака.
  затоа,штом веќе сакаш нешто со него,биди спремна да бидеш маж како што рекла девојката над мене и не се обидувај да го смениш.не е ниту фер,ниту пак ќе успееш.и баш затоа што е таков ќе ти биде полесно да го фатиш,потоа единствена мака ќе ти биде да го задржиш-само биди природна,весела,не се буни што е таков и ако треба ќе останете заедно ;)
   
 6. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  so vakvite samo jakichko ;)
   
 7. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Како за мојот дечко да е направена темава!! Мојот e баш "Womanizer" али ете 5 и пол год сме заедно, и за него постојам само јас, иако со др си се смешка си праи муабет се шали порано ми скакаше по живци ама сеа игнорирам. Некогаш може да ми засмета ама одма му кажувам, а за девојкиве да не зборам имам два примера во последнава год се деси дојдоа на гости со негов другар ама као како "другарки" хаха и тој малку послободен и девојкиве иако заеја дека има девојка нешто додавање на фб. пишење на чат, значи чудо што се девојчињава хехе се заљубија готово хахх и од тогаш му имам кажано само службено пошто девојките НЕ СВАЌААТ!! катастрофа.
  BTW не се сложувам дека треба да бидеш маж мислам дека нема потреба, само опуштено, природно и искрено.
  И што си е твое ке си дојде!!
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  ама треба да си маж за да издржиш,не ни мислев да го тепам,да се заканувам или строго контролирам
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: како мојот да си го опишала :lol:
  а бе што да му се праве, ептен комуникативни и дружељубиви испаднаа :rofl: :devil:
   
  На fatbeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Малце не сфатив ама ај...
  Ако е за такви какви што мислам, имав прва врска со еден таков, животно, луѓе, ми иде и ден денес да го задавам. Него му беше добро додека да ја добие девојката, после ни раскинува ни ништо, некоја вечер ќе ти дојде со друга. И баш ќе се прави ко ништо да не било :^) :@ И не дружељубив, туку ептен, со сите насмеан, па се чепка, па се кикоти, скокотка, и тебе те бакнува, демек еве... Се фали со тебе, па се фали дека ќе ја легне онаа, оваа имала добар газ и слично. Само знам дека обично таквите завршуваат со некоја змија на крај. отровна, не му пушта ни поглед да крене. И не ги сакам, еднаш се изгорев, следниот пат си одбрав сосем друг тип ;) Јака ви душа на тие што издржувате со такви :clap:
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  :o :o лелееее нееее кате, мојот сигурно не е таков :!:
  а и ние зборувавме за понежен воменнајзер :D не за таааков фраер :^)
   
 12. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Е па добро е тогаш Бројче, затоа реков не сфатив, јас имам искуство со таков ТРУП од воменајзер, па затоа :lol:
  Јас така го разбирам тој збор-опис :$
   
 13. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Катенце овој што го опиша ти ептен фраер бил,не се нашите до толку само покомуникативни се ама девојчињава не свакаат. На фб една му пишува на дечко ми као нешто ко брат те сакам ова она ја седам до него и си прават муабет ама се у нормала више не!! И др ден он и вика имам врска 5 год никогаш не сум ја преварил а она на него ииииии ја не можам да издржам 5 месеци и тоа увек се мувам со друг хелоооооооуу!! и му вика ај на вино хаха ( да го напие па да го смува хаха ) покрај све тоа кажано она ај ќе се дружиме лол абе девојче девојче..
  Ама нели Бројче боље вака само до граници и разбирање а не некој намќор да седи и да ќути хех
   
 14. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
  Катееее сирота ти,твојов ептен бил за никаде :D .. Јас на таков виза не му давам,може само за во иднина ако се смени али мајоок такви не се менуваат :tmi: .. Само кулирај си и одеби ;)
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Е па девојки, искрено да ви кажам бев сирота јас :D Неговите девојки беа за број само, дури и да ви кажам која бев по ред јас? 49 :tmi: . И тотален фраер е типов, ептен е шмекер, симпатичен, постар од мене, поискусен, сите девојки да може за секунда да ги сврти во круг. Јас мислев, уствари имав впечаток дека тоа е тип-воменајзер :$ Ама најмногу го заебав на крај. И таман се фатив со дечко ми сегашен, пак почна. Ми ставаше куп проблеми на глава, му пуштив прст, загриза-е после друга приказна. Молење, плачки, педерско понашање :lol: Мораше за да се опамети. Таман јас тогаш пораснав :$ И сега си стана човек-се ожени со првата која ја начека...немаше друга :!:


  Хм, да, вашите биле само блага форма. Чувајте се себе, не нив :lol: Ви посакувам најубава врска :)
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
  мојот е ваков :( ама јас не се замарм.....само тоа не кај што пише “накоја вечер ќе ти дојде со друга“ тоа не!Ама дечки се на вакви се лепам не е он прв ваков....таква ми е ѕведата :| веќе се навикнав 4 год и добро е сега малку се потсмири,па дали и оти не се гледаме по по долго време и си недостигаме добро е се менува....
   
 17. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  95
  Мојот бил таков ама оди да го видиш сега.променет е многу.И кога ќе се скараме ќе ми рече- Не сакаш да знаеш каков сум бил пред тоа не ме провоцирај.....и на крај ќе си легне на брашното и ќе рече премногу те сакам за да бидам идиот како порано!Златуш мој :*
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  695
 20. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Кате21, Познати ми се вакви типови, и не womanizerи, не “женкари“, јас ги викам машки к**ви :D Мислам дека тоа им е потреба-да се покажат пред друштво и да се прават фраери и јаки типци, и со тоа си го хранат егото и самодовербата, а всушност се слабаци...
  А најчудно ми е и неможам да си објаснам зашто жениве најмногу “паѓаме“ баш на такви. :?:
  Дури и кога ќе се замислам не знам дали некогаш се смируваат, би требало...доколку ја најдат вистинската жена која ќе е “помашка“ (поцврста) од нив и ќе ги скроти.
  Затоа со нив само строго :punch: