1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женкари - како со нив?

Дискусија во 'Врски' започната од yawn, 29 јуни 2010.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Најубаво знаат да заведат жена Скајгрл, ете затоа секогаш паѓаме на такви :D Не се тсрамежливи, упорни се, знаат што сакаат, симнуваат ѕвезди до бескрај :@ :D
     
  2. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    хАхА ги има таквите доста во последно време :D Со нив само ладно и тактички ;) Тие се типови кои често знаат да бидат преокупирани со самите себе , доста често и нарциси :D Имаат голема самодоверба и убедени се дека можат секоја да ја имаат .Всушност и самодовербата е она што води кон успехот, токму затоа често и им успеваат намерите .

    Ама како шо викаат - Жените се како тикет на спортска , погодуваш десет ама една ќе те заебе за сите пари . Е тогаш тешко на ваквите "фраери". Ако воопшто може така може да се наречат .Жити фраерот , ако секоја може да го има :lol:
     
    На hermosa и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  3. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Со нив вака: прво го читаш дека е таков ( те шармира, заведува, симнува ѕвезди, плус си чула такви муабети)
    Гледаш дека сака само да си ја зголеми листата и ти си на ред :lol: :lol: :lol:
    Му правиш филм дека и он ти се свиѓа, глумиш дека се топиш во негово присуство и баш кога мисли дека си веќе негова- ќе го заебеш :rofl: :rofl: :rofl:
    А после следува оговарање од типот што се замислува таа,јака п***а ли е, бидејќи му ја намалуваш самодовербата

    А да е ваков дечко ми, или нешто слично, незнам како би поднела, или ке се менува или јас ке зеленеам од љубомора :envy: :envy: :envy: додека не ми пукне филмот :*
     
    На Podarok му/ѝ се допаѓа ова.
  4. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Не знаат што сакаат,верувај ми. ;)
     
  5. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Потполно се слагам :) Не си фраер ако имаш 100 туку ако можеш да ја имаш онаа која другите не можат :)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
     
  7. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Ахх..па во ваков и сум заљубена ;(
    Верувајте девојки, не е лесно..никогаш не знаеш на што си :(
    едноставно добива што ќе посака, цело внимание е околу него :envy:
    Ама мислам дека со нив треба да бидеш само она што си, да не трчаш по нив, затоа што сигурно веќе имале многу такви девојки..Едноставно биди поразлична од останатите :) Мислам дека тие тоа и го бараат..Нешто поразлично. ;)
    Ако те прифати таква каква што си .. одлично, а ако не..тогаш откажи се..додека е време!! Ако можеш секако..
    јас не успеав баш во тоа.. па среќно на другите девојки. Разбирам како ви е .. :(
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Да најдат нешто поразлично, ќе се заљубат. А не сакаат. Страв им е од врзување. Па затоа не бараат нешто поразлично. Бегаат од него. Одбираат по шаблон ;)
     
    На baguf4e и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.837
    Допаѓања:
    65.691
    Пол:
    Женски
    Додека не им дојде времето и после нема бегање :)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    а ваквите на крајот завршуваат заљубени до уши во една девојка,што најчесто ги мота околу малото прсте :lol:
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    За ваквите Womanizer мажи лек е жена Man-eater! :!: :lol:
     
    На srcekrsacka, Rock-a-Fella, Podarok и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Жените се како тикет на спортска , погодуваш десет ама една ќе те заебе за сите пари :D
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Па добро на тоа мислев.. Ама не сум се изразила како што треба :$
    Ама сепак мислам дека на крај ќе бараат нешто поразлично, затоа што веќе ќе им се здосади се едно исто..ќе сакаат промена, нешто поразлично..и кога ќе најдат поразлично се заљубуваат, па ако се погоди некоја "опасна" :lol: ќе го зеза како сака..како неа и одговара :lol:
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Mислам дека ако е роден womanizer, таков и ќе се остане, па колку сакаат посебни девојки нека се појават. :) Он може ќе се заљуби, ќе се венча со девојката, ќе има деца и се ќе е по пропис, но ќе остане во душата тоа што бил.
     
  15. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Едно време само по такви се залетував ама сега ги мразам. Не ми се вистински тие. Интересни се за една вечер. Не ми треба маж што ќе ги сака сите жени!
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  16. busavata

    busavata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    16
    Еееее мојов папучар по дома има славни швалерски денови :)
    Како?? Јас бев поголемо гомно од него. Прва го повредив јас. После тој направи се за да ми врати. Е откако не успеа (зошто мачејќи се да ме повреди се заљуби, не можеше да ме надигра зошто секогаш бев чекор пред него), демек, виде невиде, ајде другари ќе сме биле (не сакаше да покаже слабост а не па да каже дека е заљубен). А мене - кец на десетка :) Он божем почна одма наеднаш многу жени да брка, он многу - јас повеќе мажи (секако имаше и такви што ги измислував, ама па не можев сите да ги измислам и од време на време го запознавав со по некој, чисто другарски де). И така еден ден, една негова копиљанка за инает ја викна кај него и ми рече да одам јас (секако не знаев дека е таму) и јас кога дојдов, со две реченици ја избркав :) Кога ја испраќаше му прозборела нешто лошо за мене (арогантна сум била) и овој збеснал и ја испокарал хаха :) е после тоа, некако му светна дека не сум толку мутава колку што се правам, и на ден Велигден, после изедени 100 јајца, ние среќно и весело си завршивме кај него дома :lol: и од тогаш, еве сега на 19 април, ќе правиме две години (иако целава приказна трае 4). Многу голем женкар си беше, ама најде поголем ,,машкар,, од него и се пензионираше :D
     
    На srcekrsacka, Neytiri и yawn им се допаѓа ова.
  17. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    ЛАДНОКРВНО, БЕЗМИЛОСНО И БЕЗ ТРОНКА ПРЕДОМИСЛУВАЊЕ !!
    Така треба со тие ;)
     
    На MonnaSi и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  18. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Јас милам дека овие мажи НЕ ЗНААТ ШТО САКААТ!!!
    Имав и јас еден таков,се повредувавме он со друга јас со друг ама на крај разделени и што ако плачеше за мене,се колнеше дека ме сака јас му свртев грб видов дека не вреди,додека трчав по него магијата изчезна и пуф толку сега е со друга јас со друг...И немаме никакви контакти ЗАМИСЛЕТЕ МИ РЕЧЕ ДЕКА НЕСАКАЛ ДА МИ БИДЕ ДРУГАР ОН МЕНЕ ТАКА НЕМОЖЕЛ ДА МЕ ГЛЕДА !!! Ахахаххаха :rofl: :rofl: :rofl: Нека му е со среќа!!! Искрено такви машки веќе не ме привлекуваат нема ништо посебно во нив,а кога ќе им дојде време на 28,29,30 итн...Ќе се си се смират,не трае долго таа кариера :rofl:
     
  19. Boshkoska

    Boshkoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ухх девојки и јас се вовлеков во истата каша :P ... Занесена по женкар, женкар и пол ... баш од тој најлошиот тип споменат погоре ... Цело време се обидувам да се откажам од него, не е за мене, нема да издржам, ама сепак кога ќе излезе пред мене заборавам на се :$ .... Засега ми е на ignore, фина и насмеана кога ќе се видиме, ама сепак со мала доза на воздржаност ... Знае одвреме навреме да пише на чат, да се јави ... а јас кутрата се радувам сама во себе, не сакам да признаам, да бидам маж како што велите, си велам ќе се фати на мамката .... Баш сакам да видам колку сум способна да се справам со ваквите :D
     
  20. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    абе..
    ке се најде некоја паметна што има и тоа како да ги за*бе таквита и тоа како
    (па после ке се чуди што го снашло :lol: :rofl: )
    инаку до сега не сум имала искуство со вакви типови