1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женкари - како со нив?

Дискусија во 'Врски' започната од yawn, 29 јуни 2010.

  1. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Имав дечко многу шармантен и многу девојки му се пуштаа , јас вината јас ставам на него ако он нешто направи он е виновен , а девојка како сите ќе си гледа и шмека . По некое време он ( нели знае дека мн го шмекаа ) и се вообрази , одевме 1 година и мислеше дека како тие девојки ќе трчам по него но откако раскинавме јас продолжив он се навраќа . Неможе да ме придобие назад и станав преокупација на неговиот мозок . Сега ми се јавува но не е сменет . Само ладно женкар е женкар :D
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    :devil: Лекот за таквите е игнорирање ,помалку лигавење ,трчкање по нив и цимолкање ,фраер бил па ај сега и јас да трчам по него -не благодарам !!!
    Колку повеќе им се дава на знаење дека се посакувани ,дека се згодни ,јаки и неодоливи повеќе навлегуваат во нивниот нереален свет и си ја дигаат цената.
    Кога еднаш ке им се стави машкоста во прашање и ќе им се стави во прашање од некоја попаметна девојка која размислува со мозочето ,а не со... ќе му падне реномето хахах...
    Јас го знам лекот ,но впрочем не би сакала да се замарам со такви ,преферирам обратна релација :devil:
     
    На hermosa и MonnaSi им се допаѓа ова.
  3. sillygirl

    sillygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Врскава е буквално свежа :D но убава... Човекот е така, женкар и се се деси многу спонтано за мене. До денот кога се смувавме, јас воопшто и не го забележував... И од коа се деси шо се деси и мене почнаа да ми стигаат гласини како конечно го доби она шо го бркаше цела година, на братучетка ми и зборел за мене долго време но таа нишо ми немаше кажано, као демек не е он за тебе, затоа несакав да ти кажам, сите негови другари нонстоп го зезаат у стил фати женска и не заборави. Незнам стварно незнам шо му се деси на дечкото но, без мене не искача, со мене си иде заедно, ме буди и ме заспива на телефон, нема ден да помине без да се видиме еве веќе 3 месеци... Но, искрено, не верувам дека е толку сменет, бидејќи на почеток мора и да се понаша вака за да не пукне се... Него, по тоа шо ми кажува најмногу го погодило тоа шо не сум му опраќала пажња, за него било несватливо како тоа он можел да го привлече вниманието на секоја девојка, само не на таа шо ја сакал само за себе. Само ладно, игнорирај, понекад пушти водичка па повлечи се... Насмевни му се, па не го забележувај... Направи да му се здрма тлото под нозе на тој WOMANIZER ;) :D
     
    На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    :D да се испоубијат сите WOMANIZERI, се зафркавам...еден успеав да го сменам и тоа скроз :D ...другиов потешко ... :(
     
  5. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
    Со WOMANIZERS пали MEN AROUSEL/ка
     
  6. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Тие што ги кажувате помеките женкари, уставри се само премногу харизматични и сите им паѓаат на харизмата, со сите комуницираат и сите ги шармираат, помлади, повозрасни, машки, женски...сеедно, таква им е ѕвездата. Не се многу опасни, но имаат добри шанси да станат опасни.


    Кога велам женкар мислам на она што го опиша Кате21. Опасни се, тешко се менуваат и многу добро знаат што прават. Имаат став, самодоверба и свесни се за се што се случува околу нив. Не се вртат по женски, не се удвараат, женските се вртат по нив и им се пикаат. Тие не мрднуваат ни со малиот прст, а секоја вечер е со различна.
    За жал налетав на ваков. Се труди околу мене, ама не сакам да влегувам во посериозни води, знам што ме чека. Сака топло-ладно да игра, а не сака кога јас играм, тогаш имаме љубоморни сцени, кои не му излегуваат од глава и ми зборува за тоа долго време. Не му удирам рецка, не му објаснувам ништо. Тој си зборува јас си молчам, тој се нервира уште повеќе, а јас се смешкам. На крај ќе замолчи. Се влечкаме долго, ништо сериозно, но сепак, има нешто меѓу нас поинакво, сите забележуваат, но се е за џабе. Јас можам да се справам со него, но нема потреба. Слабост ми е признавам, но во никој случај не го покажувам тоа пред него, напротив, се однесувам многу одмерено, на моменти тврдооглаво, не му реагирам на комплименти и на „сериозни“ муабети од типот „ти си идеална за мене“, „јас сакам женска како тебе, те сакам тебе за женска, како тебе нема итн“, „знајш дека те обожавам“ и слично. И во очи му кажувам да не се труди оти не можи да ме излажи дека нема да му паднам на тоа, затоа што премногу го познавам.
    И да има моменти кога сум свесна дека претерувам, го нервирам со моето однесување, но поинаку со него не можам. Само цврсто, а уствари сум премека кога е тој во прашање. Има моменти кога во очите му гледам и знам дека не ме гледа како и сите други, но знам и дека тоа нема да трае вечно, кога да е пак ќе се врати на старо. Затоа сум со него само кога многу сакам јас, но не и кога сака тој. Сум го одбила многу пати, но и му попуштам. Кога сме сами е друга личност, но пак ќе речам се е за џабе и цврсто стојам зад тоа....сега за сега. Сепак ми значи, многу.
     
    На XMaN и kate21 им се допаѓа ова.
  7. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    ахх како гадно се зае*ав со еден таков.. :x :x :x
     
  8. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Бившиот ми беше женкар :Z
     
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Општи прашања

    Ај некоја да ми објасни што значи зборот женкари? Читам тука како некои девојки на сакале женкари,е па што да бидат педери ли?Не сте ми јасни.
     
  10. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Општи прашања

    Јас би рекла ловци на трофеи, што гледаат само да им се бројат девојките, да успеат да ја имаат некоја, и после веднаш не им е интересна. Не им е битен ни изгледот, ни карактерот, најчесто е битно колку труд е потребен за да и го свртат вниманието на девојката. И штом успеат во тоа, си ја бараат следната жртва.
     
  11. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    ^Женкар значи некој што има многу девојки, никогаш не е со една, што има многу за една вечер, па и за повеќе.
    И хомосексулаците не се моногамни секогаш и на нив гзот им мрда како и на другиве машки.
    Сакаш да кажеш дека никогаш не си чул за изразот женкариште???
     
  12. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Општи прашања

    Сум слушнал,ама јас тоа не го гледам како нешто лошо,си можат си прават,на таквите треба рака да им се пружи :handshake: :up: секоја чест на женкарошите,јас па мислев дека тие што имаат повеке девојки се фраери тоест дупачи :D
     
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    ^После немојте да се жалите кога има исти такви женски, што вика дангел што гледаат а вас како на трофеи.
    Што си жнееш, тоа да ти никне ;)
    КОј е таков, иста таква да му се падне.
     
    На honey.11, Silver.E, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Ance-to

    Ance-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    Дали женкар може да се смени?

    Здраво, значи после долго време испаднав со еден и се смував, се договривме и за друг пат. Мислам го знам и од порано не е дека тогаш се запознавме... на пример за рдн тој прв ми пиша порака на тел и такви работи. многу беше фин со мене, преубаво ми беше. Само има еден проблем имам слушнато дека порано се имал мувано со 2 во исто време (мсм не заедно, туку 2 мотал). Е сега кога се запознаме тој ми велеше мене минатото не ме интересира иднината ми е важна и ми рече дека 6 години немал никоја од овој град (дека студирал во друг). Е сега сакам да прашам можно ли е тој да е сменет или пак овие филмопви ги врти оти има и некоја друга. Секако дека ја не сум загреана за него, ама не сакам да ме прави будала.
     
  15. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Дали женкар може да се смени?

    Кратко ќе ти одговорам на прашањето-може,ако сака.
    Да се престане со женкарството не претставува некоја огромна жртва што машко може да ја направи за да биде со некоја која ја сака.
    И мојот беше женкар,и имав слушано разни муабети,па еве го до денес ме нема разочарано. :inlove:
     
  16. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Дали женкар може да се смени?

    Еее па и ти, ако бил со две во исто време не значи дека е женкар, така сите ќе беа женкари. :D Изгледа немаш запознаено женкар во права смисла на зборот, и подобро. :tmi:

    Инаку, да, може да се смени, зошто да не? Иако тоа зависи од некои работи. Има некои што тоа им е само период во животот, а има некои што пак тоа им е начин на живот. Првите се обично ок момци, кои си шетаат и си прават некои работи зашто им се може ама кога ќе си најдат девојка што им одговара си градат сериозна врска и си ја чуваат како капка на дланка, а вториве се обично некои балкански мажиња што се удираат во гради дека они никогаш нема да се сменат и од такви да бегаш со трчање. :D
     
  17. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Дали женкар може да се смени?


    Види,прво тебе никој не те прави будала.Свесно и доброволно си прифатила мување,со човек кој носи епитет женкар.
    Дали може да се смени?
    Секако дека да.
    Женкарите во суштина се момци желни за внимание.И излегуваат со секоја со кој имаат прилика и секоја која им се нуди на тацна.Значи излегување без обврска.Како дечкото со кој си излегувала.
    Но,до моментот кога ќе налетаат на девојка која навистина знае да им го привлече вниманието.
    Тогаш се кротки и максимално посветени на истата.
    Барем јас знам вакви многу примери.
    И убави ти кажал дечкото.Не го заморувај со минатото,и дали истовремено излегувал со две девојки.Ако станувало збор за врски,во права смисла на зборот,тогаш има простор за лош впечаток.Во спротивно не.
    И не се заморувај и ти,дали сеуште е женкар.Пробај нештата меѓу вас да се одвиваат на најдобар можен начин.
    Ако навистина му се допаѓаш,сметам дека не би посегнал и по друга.
     
  18. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Na takvite devojkaa isto kao niv :) neznam ali jas ne bi sedela mirna ako mene momceto zagleduva uste decetina devojki ok sea masko e I sve toa. Ali se sto moze toj mozam I jas .vo nikoj slucaj nema da ostanam mirna I da gledam kako se pusta na drugi :envy: vednas bi mu vratila 8) :|
     
    На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.136
    Допаѓања:
    14.383
    Пол:
    Женски
    Да му се пруже рака? Немој МОЛИМ ТЕ ! :D
    Исфрустрирани машки што живеат во свои светови...се мислат центар на внимание.....па секоја треба по нив да трча хахаха смешка.....Ако до нив застане една амбициозна женска,харизматична не знам како ќе се однесуваат-СЕРКОВЦИ,со ниска самодоверба па му требаат по 2-3 женски демек за да бидат самоуверени...имав работа со нешто вакво...ми рече дека ќе се женел на 40 години и дека животот бил авантура и требало се да се проба,со многу женски....хаха...ама пази од кол на кол-колот в г*з :D
    Јас као инает (Јарец :D ) му кажав дека со мене нема играње така и ме избегнува,ама пак туку некоаш ко некој мачор ми се плетка околу мене....иначе Бик е тој...шо и заприметив дека имаме мн заеднички карактеристки(некои) и нека изеде 300кг сол од инает ама со мене не фаќа работа :lol:

    КРАЈНО ЦЕНАМ ЕДЕН АМА ВРЕДЕН ПОКРАЈ МЕНЕ !

    И да има и женски што се такви,а за вас машките што се тие? К***И?
    Немој ај......хаха
     
  20. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    А зошто исфрустрирани? Зошто велиш без самодоверба? Баш напротив, јас не сум сретнала до сега машко што е женкар, а нема самодоверба. Сите другари всушност ми биле женкари и пукале со самодоверба. А и како би имале толку девојки ако се срамат да започнат разговор и сл.

    Абре жени, им се може, баш така, им се може и ќе си прават што сакаат. Простете ми на изразов ама "додека има овци ќе има и волна".

    Пред да започнете нешто со некој таков, размислете убаво и бидете свесни со каков си фаќате работа.
    Ако не можете да се носите со таков зошто започнувате нешто? Или во глава ви е целта дека еден ден вие некој таков ќе го смирите? Обично такви муабети сум слушала од другарки. Смешно, а и трагично. Демек, ќе види он јас што ќе му направам, само мене ќе ме сака. Ахам, да. Женкар не се скротува на таков начин. Всушност не се скротува на никаков начин. И тие се луѓе, зарем тие се марсовци. Тоа им се периоди и кога они ќе сакаат и кога они ќе мислат дека ја нашле вистинската ќе си се смират. А пред тоа... не очекувајте премногу.

    Затоа вие бидете попаметни од нив па изиграјте попаметно. Што да ви кажам друго... :)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.