1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женкари - како со нив?

Дискусија во 'Врски' започната од yawn, 29 јуни 2010.

  1. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Како вие машките што не сакате курви, така и ние женските не сакаме женкари. ;)
    А, што се подразбира под поимот курва и женкар, секој си има своја дефиниција.
     
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.487
    Допаѓања:
    8.281
    Пол:
    Женски
    Мислите курвари,не егото ќе им го кревам до небеса :^) .Aко постои курва,тогаш машките без усул се курвари и точка :)

    A помизерно нешто од вреѓање женско на женско нема,а машките гледајте ги,курварлакот го викаат фраер е ,си може ;)
     
    На honey.11, SummerGirl, ♡BuBaLe♡ и 2 други им се допаѓа ова.
  3. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Таквите се само за на игнор, зошто никогаш нема да се променат. Луѓе без емоции, без срце, кои жените ги гледаат како обични предмети не се вредни за никакво внимание.
     
    На Beautiful_girl.., hermosa, alana95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не се трудете хахахаха.Женкар во душа па и во крв. Такво машко не се променува освен ако не се заљуби, но тоа е ептен тешкооо, многу тешкоо. Имав таков бивши( ако може да се нарече така). Боље би рекла еден таков дечко. Нивната цел е што повеќе женски тоа подобро. Комплекс од женски, чак и харем. И пак не им е доволно. Не знаат за љубов, не ги привлекува тоа. За нив само забава и забава. Секоја го има, а само на една може да се враќа и пак не е од љубов, туку секс. За жал...таквите машки според мене на крајот завршуваат сами, потрошени, изморени и живеат од спомени.
     
    На Beautiful_girl.., honey.11, butterfly_mk и 4 други им се допаѓа ова.
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.047
    Пол:
    Женски
    Да, ама голем број од таквите на крајот стануваат најголеми папучари, верувале или не. :D
     
    На ♡BuBaLe♡, Mishela, faye и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Vilince

    Vilince Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Жени си се знаеме какви сме... Убаво ни е да разговараме за други луге- да озборуваме де :D

    Од еден таков разговор за прилично ,,недозреан'' познаник кој ,, летото растур правеше''(hollest):o преминавме на тема: Ќе се промени ли тој некогаш?

    - Веројатно би се променил ако пред него се појави некоја за која би направил се`.

    Ова мислење на другарка ми целосно ме збуни и ме замисли: :^)
    - Па добро реално гледано нему му е совршено добро, си го живее ,,машкиот сон". Секако тежнееме кон позитивни промени, но нели не станува подобро од ова за припадник на посилниот пол * ? Зошто би се менувал?
    Јас лично не би се менувала за никого и не би направила нешто (а камоли се`), освен ако не проценам дека тоа е добро за мене, а не за нечие задоволство. Значи ако не се менувам самата не очекувам некој да се смени за мене. ]:)

    Молам за размислувања од феминки и феминци :D РАМНОПРВНОСТ!

    1. Феминци може ли ваквиот стил на живот да стане досаден?
    Дали воопшто размислувате за емоционално и духовно поврзување со девојка која истовремено може да ги ,,задоволи'' вашите апетити? Може ли некоја посебна девојка да биде причина за ваша драстична промена?

    2.Феминки сте имале искуство со ваков тип? Дали би му поверувале ако тврди дека ќе се промени за вас? Би се согласиле на посериозна врска со некој ваков- делми волкот не си го менува карактерот ;)?

    * обично се слуша по пет пати на ден со мајка му :rofl:
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Како со нив? Никако. Понастрана од нив, освен ако и ти самата си за авантура. Женкар за сериозна врска не е.
     
    На H.VAGA, hermosa, ♡BuBaLe♡ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Pa i mm e vid na vomanajzer :D ustvari so nekolku bivsi e na zdravo , pola grad mu se drugari i drugarki a i pola okolina :D sepak do sega me nema iznevereno , iako vo ovie tri godini imal dosta priliki za takvo nesto . Na pocetokot mi smetase ovaa negova osobina , ama koga si vo taze vrska se nesto ti smeta :D isto i doverbata na pocetokot e na " stakleni noze " ,sepak so tekot na vremeto vrskata stanuva pocvrsta i doverbata raste (sekako ako vomanajzerot ne pravi odredeni greski :) )
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  9. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Пред две години, на прашањето Како, ќе одговорев со Никако :)
    Сè додека не станав сведок на целосна трансформација на ваков човек :D Тип што го знам цел живот и што мислев дека веројатно никогаш нема да дојде времето кога ќе се „смири“. И ете го сега, се испозаљуби до немајкаде :lol: Сите нè изненади. Дури некои негови гестови ми се толку смешни, не затоа што се смешни де, туку затоа што се премногу романтични и чудно ми е да го гледам во такво светло :D Баш како што пиша Жаклин погоре - ваквите мажи најчесто стануваат најголеми папучари :wasntme:
     
    На ♡BuBaLe♡, PaLaVa, Mishela и 10 други им се допаѓа ова.
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Епитетот на оваа тема колку што е вистинит толку е и безвезален најискрено.
    Најверојатно ваквиот тип на мажи го имаат овој епитет бидејки сеуште на некој начин не ја запознале "вистинската личност" и таа "хемија" која што е потребна за една врска.
    Во овој случај и девојките се криви во ваквите ситуации што се впуштаат со личности што едноставно на некој начин не им се компетентни и компактибилни на одредените мажи, а кога ќе размисли човек, ваква личност се гледа и проценува од небо.

    Присебна и паметна девојка никогаш нема да си дозволи себе си да пристане на тоа свесно или несвесно да биде изиграна, а баш за ваквиот став кон оваа деликатна тема е потребно искуство и многу иакуство.
     
    На Anngellla и hermosa им се допаѓа ова.
  11. faye

    faye Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    648
    Најсмешно ми е што женкариве бараат поштена жена и кога ќе ја најдат се' уште се швалерисуваат. А она кутрата не смее ни другари да има.
     
    На Feminka22, hermosa и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Волкот влакното го менува, ама карактерот не..
    Многу ми е тешко да поверувам дека некои за недела, месец па и повеќе ќе се испозаљубат и ќе се променат.. ма како не...
    А за тоа што мислат дека само тие имаат чувства и само тие се повредени во некоја ситуација да не зборам..
    Па на страна тоа, туѓите чувства што не ги ценат, ама и постапките им се ..ноу комент.. Треба да пораснат, за да научат дека сите сме од крв и месо|(
     
    На FridaKahlo и n0Limits им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Мислите: курвари?
    Многу лесно, такви се само за секс. Не ти требаат за ништо друго.
     
    На ilkane, SummerGirl, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. IvanaJenner

    IvanaJenner Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2017
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    555
    Пол:
    Женски
    Женскари женскари додека не одлепат по некоја, после тоа стануваат најголеми папучари *најчесто, не секогаш. :lol:
     
    На hermosa и SummerGirl им се допаѓа ова.
  15. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Пред да се фатиме дм ја имал таа титула... Нормално, стравував дека еднаш женкар - увек женкар... Имав напади да му го листам месинџерот..
    Со тек на време сфатив дека тоа веќе му е одмината и одрасната фаза... Боље што си проживеал тогаш и да е изживеан, отколку во брак да сака да експиремнтира.
    Нејсе, не е папучар. Но, е џентламен. Си има свои граници и не си ги погазува. Секое сабајле ми прави кафе, ми носи јадење во кревет. Јас го одменувам кога неговите се на одмор или ние сме на одмор. Сакам да бидеме еднакви, и искрено ми е жал што не можам целосно да се осеќам ко дома (да го правам тоа почесто) затоа што официјално не живееме заедно.
    Папучар е оној кој понизно слуша све што ќе му се каже, без збор да каже. Да сакав некого да влечам за врат, ќе си земев куче.
    Сакам заедно да одлучуваме, заедно да бираме места за одмор и прошетки. Не сакам да ги тегави моите кеси од шопинг, а јас само да купувам и да го теретам.
    Не сакам да ми врзува врвки од патики, тоа би можело кога ќе бидам бремена АКО ептен јас не можам.
    Не сакам да бидам зависна од него, а ни тој од мене. Возрасни сме :)
     
    На cresa-jagoda и forumce им се допаѓа ова.
  16. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.642
    Допаѓања:
    116.348
    Пол:
    Женски
    Како со женкари ?
    Никако,ете како ?
    Ако почнам да се гледам со некое момче и ако приметам дека тој се ѕвери во други,веднаш ќе го оставам.
    А,пред првиот состанок би се распрашала наоколу за него,за да не се мачам да одам на тој прв состанок ако е некој идиот.
     
  17. Dejana25

    Dejana25 Нов член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Девојки помагајте,
    Вака се затрескав во нарцис ама ептен самоуверен се запознавме преку другар и почнавме да пишими излеговме неколку пати првиот пат ко излеговме леле девојки прав шмекер што дави кажам ама несе мувавме само зборувавме потоа кога ме испрати скоро до дома ми рече дека намерно неме смува само зада ми докажел дека нему сум за еднаш потоа се смувавме така излегвавме некое време ама пробно зада заврши со врска се супер беше ама потоа ми кажа дека сум била малечка занего и несакал да ме повреди и останавме другари ама јас салам се затрескав во него казетеми ве молам како да го натерам да трча по мене ?
    Ви благодарам однапрет :l:
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  18. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Шмекери се палат на добро образовани девојки, што знаат убаво да се изразуваат, да знаат правопис, да не спојуваат зборчиња кога пишуваат, да знаат точно како се пишуваат зборови и сл. Така што зацртај си овие месеци да се посветиш на читање книги и граматика и ќе видиш напредок. Со лесно ;)
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Лапај и шутни ТИ пред да те шутне он, или влечи си го за тебе кога ќе ти се присака.Сум имала можност да искочам со огромен женкар и се гледаме јас кога сакам/можам а не он.
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Булшит. Се палат на пи*ка. Ич не ги боли ду*от за правопис и колку книги прочитала дотичната.
    И немој да бидеш кондесендинг.
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.