1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска одмазда

Дискусија во 'Врски' започната од CaperucitaRoja, 12 јануари 2012.

  1. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Инспирирана од една форумџика за противдејството на рицинусовото масло :lol: решив да ја отворам темава... (се надевам дека ќе се препознае :* )
    Значи, како вие би се одмаздиле или веќе сте го сториле тоа со бившиот дечко?
    Јас се‘ уште немам направено нешто хард кор за да споделам, ама моја другарка кога дозна дека дечко и ја изневерува му ја искрши шофершајбната со сукало (она краткото дебело) :D
    И после мртва ладна ни вика: сега сме фит, тој ми го скрши мене срцето, сега знае како ми е! :x
    Повелете мили мои, да видиме до каде оди женската суровост... :D
     
    На Blakfishmom95, Mollami, lasthope и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Женска одмазда... :)

    Не се замарам со одмазди јас,нему кармата почна да му врака ;)
     
    На Osamena devojka, hermosa, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
  3. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Женска одмазда... :)

    Господ да ве чува од женска одмазда. :D
     
    На GirlLove, Osamena devojka, Lolo5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Женска одмазда... :)

    Баш така...
    Ја не му искршив шофершајвна... Не ми текнало, иначе ... :D :D :D

    Мојот пројде со искршена психа и неколку пикавци низ соба... Ама ни психолог не му помага за се` што му изнакажав... :D
     
    На lasthope и Lolo5 им се допаѓа ова.
  5. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Женска одмазда... :)

    на тие што ми згрешиле не се замарам да им се одмаздувам со кршење шофершајбни, дупнување на гуми и сл, судбината им прави така што не можат да ме заборават мене :D
     
    На Lolo5, glorijaMKD, Cloee и 3 други им се допаѓа ова.
  6. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    нешто слично како постов од срцекршачка погоре :) шо има јас да се замарам, нивна загуба е :D со бившиот коа се скарав он се жалеше по другари дека му е криво што сме раскинале и дека му е жал и незнам ти што јас си излегував се смеев се забавував ко ништо да не било ... ни прв ни последен на светов не е :D :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.940
    Допаѓања:
    10.073
    Кршење шофершајбни?Па ај да се вратиме и во пештери да живееме ако до таму догуравме со цивилизираноста.
    Никој не е вечно должен и врзан да биде со некого. Мразам луѓе што си земаат за право да се мешаат во се,па и да се дрзнуват на секакви глупости заради некои љубовни „трауми“ ...И тоа па какви екстреми,на ниво на случаи за посматрање.

    А и многу се маваат во гради и галамат безпотреба као „аууу што му направив,му вратив нека пати копилето сеа“ а работава е уствари...додека ти емоционално си тапкаш во место и кроиш планови за одмазда,он одамна не те става ни на малиот прст.
     
    На Lolo5, iloveyou29, sramezliv92 и 7 други им се допаѓа ова.
  8. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас би сакал да се одмаздам на дечкоми за некои мали лаги и повреди и зани ветувајна..но не ме бива за тоа како и што?.. мислам да му дадам до знаејне дека ме повредил премногу и да го свати тоа....да го направам да страда малце :!: нешто така не нешто претерано... :?: но незнам што!?...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.643
    Пол:
    Женски
    Не паѓам толку ниско. Нема потреба од одмазда, не сум го ни терала да биде со мене, самиот сакал. Ако ми раскинал, ми го скршил срцето на било кој начин, ќе продолжам понатаму како знам и можам. Одмаздата нема да направи да се чувствувам подобро, напротив.

    За одмазда размислуваат само незрели личности... ако се пронајдовте во мојот опис, се извинувам. :)
     
    На Osamena devojka, Lolo5, iloveyou29 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    5.320
    единствена одмазде и најдобра е да го избришеш од твојот живот како никогаш да не постоел.
     
    На GirlLove, Osamena devojka, Lolo5 и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Среќа! Не за џабе таа изрека стана клише во сите романтични комедии, ама држи вода и те како. Сепак, кога некој ќе ти раскине, очекува да патиш, да се затвориш, и да плачеш по него.

    Ама да те види среќна кога очекувал да те види скршена...не само што ќе се збуни, туку и ќе го боли. Како воопшто да не ти значел. Среќата е најголема казна, нема што физички да се пресметувам за да ме смета за психички растроена.
     
    На Lolo5, angeloflove, TheSecret и 5 други им се допаѓа ова.
  12. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Он мене срцето, ја него шофершајбната и квит сме? :D Нема потреба од труење со омраза, опсесии, иако во првичните моменти на бес и нервоза слики на одмазда се вртат во глава, но кога ќе се смират страстите сфаќаш дека е залудно, незрело и нема да ти донесе добро. Главата горе, кармин на уста и продолжи си по патот...
     
    На Lolo5, iloveyou29, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    знам..но моето не е одмазда туку нешто сто ке му биде тешко и дасвати како ми било мене,нешто малце да му биде тешко,...незнам како да казам :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Мене па ми е интересно што направила другарка ти! Шофершајбна ами како :D

    Јас не би му кршела ништо или такви ствари, одмазди, глупости.. Едноставно, ќе се трудам да не мислам на него, да го избегнувам и да го заборавам..

    Но, не дај Боже да ми текне нешто несаглам во моментот па и да ми се укаже прилика.. Триста работи можат да се десат.. ;) :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И мене ми паѓало памет да им се одмаздувам на бившите, тоа нели кога сум тазе повредена, кога сме раскинале... Ама не е разумно, според мене тоа е залудно губење време, залудно губење на нервите. Така само ќе му дадеш до знаење дека сеуште ти значи, дека не ти е сеедно што веќе не сте заедно и дека страдаш. Многу е подобро едноставно да продолжиш напред. Тешко е, ама мораш. А вака, колку повеќе размислуваш како да му се одмаздиш, ќе ти биде потешко да го заборавиш. Колку и да ти е тешко, пред него секогаш биди насмеана... Еден ден таа насмевка ќе стане вистинска, без потреба од глума.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Никогаш не треба да се одмаздуваме, Господ гледа, ќе им се врати на сите! ;) :*
     
    На GirlLove, Lolo5, iloveyou29 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. janafilth

    janafilth Нов член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    27
    Јас многу сакав да му се одмаздам, но бидејќи одев со личност што имаше блага ретардација и освен тоа имаше здравствени проблеми ми беше жал да го направам тоа, па помина само со едно рефератче на фб што го извади од такт, една демотивација (другарка ми ја направи де) и гревче ми праќаше други луге да ми зборат како сум можела така да направам :rofl:
    И додека бевме во врска го варав многу и така :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Angel-Heart

    Angel-Heart Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    хаха храбра била другаркати.. има некој што за својата кола може да те прекрши од ќотек.. :D
    Иначе јас сум се одмаздив на бившиот така што си најдов многу подобар од него!! И после му беше криво и пак ме молеше .. Но залудно!! како што тој ми го скрши мене срцето и јас така уживав додека тој се нервираше кога ме гледаше со моето момче со кое сум во озбилна врска.. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    мислам дека најголемата одмазда е да бидеш среќен и да не се замараш за одмазда.
    поздрави и бакнежи до сите :* :* :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Најдобра одмазда е да бидеш пресреќна , тоа секогаш успева ..досега со сите што сум била или се заљубуваат па им станувам опсесија или неможат да ме заборават никогаш ..најдобро оружје ЛАДНОКРВНОСТА :*
     
    На Lolo5 и PeaceLoveBasketball им се допаѓа ова.