1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска одмазда

Дискусија во 'Врски' започната од CaperucitaRoja, 12 јануари 2012.

  1. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Дали може да пишам како сум се одмаздила на друго девојче? :lol: Таа прочуената со која ме вараше дечко ми никогаш не ја заборавив и се заколнав дека ќе и се одмаздам (си знае таа зашто) и после неколку месеци ја видов дека е во среќна врска и ја натерав другарка ми да го аддне дечкото на таа на фб и да му се удвара.Типот беше толку лесен што дури прифати и да се видат и секако - другата другарка направила мала фотосесија од нив,од далеку и после сликите ГО ИМАВ ТОА ЗАДОВОЛСТВО јас да и ги пратам на фб..Господе каде ми бил паметот,ама меракот ми беше голем!!! :lol: :lol: :lol:
    На бившит му се имам одмаздено така што му расипав 3 врски праќајки наши заеднички слики демек се тазе сликани и демек ми изјавувал љубов. :lol: :lol:
     
    На lasthope, Lolo5 и dushiche им се допаѓа ова.
  2. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    ЛЕЛЕ СЕКОЈА ЧЕС НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ЈАС НЕ БИ МОЖЕЛА ВАКА АЛИ НА ПОИНАКОВ И ПОЛОШ НАЧИН СЕУШТЕ МУ ВРАЌАМ :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски

    Која е поентата да се одмаздиш на онаа со која дечко ти те варал? Си се одмаздила на погрешната личност. Дечко ти е оној кој е крив и доволно глупав да изневерува. Нему си требала да се одмаздиш што фрлил се во вода.

    он топик, не сум се одмаздила на некој бивши до сега на некој посебно лош начин, бидејки сметам на тоа поле најдобра одмазда е игнор, и насмевка на лице. Ништо друго.
    Но имам и се одмаздено, на бивше другарка која ме скара со цел клас и ме озборуваше низ цел град. Не би кажала како, може некој да препознае. :wasntme:
     
    На lasthope, Lolo5 и Super-Girl им се допаѓа ова.
  4. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70

    Мислам дека виде си пишува (таа си знае зошто) значи и други нерасчистени сметки не е само преварата. :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    не сум имала дечко до сега,такада не можам да зборам од свое искуство.Но,еве ќе кажам за една моја другарка.Откако раскина со бившиот постојано се замара со негп.Се што прави гледа да му се одмазди.Кога некој дечко и се пушта,одма вика дека ќе го прави бившиот љубоморен.А не сваќа изгледа патетично.Некој ќе си помисли демек не може друг да си фати.Он уште одма си фати нова девојка и уште идат,а оваа глупа се треска од земја.И тоа што е најтрагично беше многу кратка врска од месец-два. |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ....по природа не сум одмаздлива туку само злопамтило и не опростуваммм...
    :?: ама има една изрека/ позади секоја кучка стои машко која ја повредило и ја направила да биде таква..
    :lol: моментално сум сега во таа ситуација каде што сакам да каснам/да се одмаздам
    планот е пола готов...веќе сум со дотичната пријателка на фб и полека ќе и дадам на знаење на чиј терен залутала... :hai:
     
    На Lolo5 и glorijaMKD им се допаѓа ова.
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не сум била во таква позиција, искрено. Јас бев таа која почнуваа да ме гушат после некој си период и раскинував. Само 1 дечко :$ проба да ми се одмазди со сегашниот ми маж, ама за жал не му успеа :) и сега сум среќно удата а тооој....
    морав да го пишам што ми се случи :D . Во една книжара од која редовно набавувам хартија, моливи, пенкала и остали канц. материјали ги знам девојчињата. Секогаш се зезаме онака и тоа дружење си некое трае 2-3 год. ама никогаш не збориме за дечковци/девојки/мажи. И едната спрема свадба и целата се туфка. Проаѓам јас неколку пати земам канц. материјали и онака ја зезам дека невеста ќе биде ќе треба повеќе да слуша :lol: ...поминува свадбата и случајно после некој си период јас пак одам во набавка и таа тука и донела албум од свадбата. И јас целата :) ајде да ја видиме снашката да ја оговараме малку :wasntme:
    Отварам албум, прво таа, вртам друг лист :x бааам мојот бивши. Од култура провртев оној албум и тогаш контам дека девојката не ме познава (а и од кај ќе ме памти пред 5-6год.) али не е ни битно, и кажав дека супер невеста била и си излегов.
    Ете и тој си го средил животот и не испаднав злопамтило или одмаздољубива да му зезнам свршувачка како што тој проба мене да ме зезне.
    Тркалото се врти, а тој што копа дупка на друг сам паѓа во неа
     
    На GirlLove, Lolo5 и glorijaMKD им се допаѓа ова.
  8. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Пред некое време читав во статија, некоја дознала дека дечко и ја изневерувал и му го скратила „чопо“ :D И уште една девојка му ставила стаклена волна во гаќи на дечкото додека спие. :D

    А јас не се замарам. Во универзумот се надевам има нешто, што ќе му врати. А за оние кои јас сум ги повредила, се надевам дека ми е простено, и дека кармата ќе ме одмине :D
     
    На Lolo5 и glorijaMKD им се допаѓа ова.
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Темава повеќе доликува да се вика женска суета, отколку женска одмазда :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас немам што да се одмаздувам. Кој е неверен кон мене е неверен и кон Бога.
    Се се враќа се се плаќа.
     
    На GirlLove и Lolo5 им се допаѓа ова.
  11. Super-Girl

    Super-Girl Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    E bogami koga e vo prasanje zenskiot gnev loso e. Moze da bide tolku loso sho kje ima najverojatno fatlni posledici.. :devil: Valjda ne sme site isti ama gore-dole tuka sme ]:) nejkjete da ni zgazite na zulj maski opasno kje bide po zivotot :*
    koj probal znae :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Не сам имала прилика за одмазда, не сакам ни да ми се пружи , инаку со задоволство би се одмаздила :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    госпдод да чува од моја одмазда....би го заборавила...би се смеела...и би си нашла поубав од него...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Абе најдобра женска одмазда е да бидеш среќна уште првиот ден откоа ќе те остави или од коа ќе ти направи нешто.Да се смееш , да најдеш што подобар па нека си пукне тој сиротиот од макичка
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. MissyHot

    MissyHot Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    ЈАс сум по природа многу одмаздољувива не можам да издржам ако знам дека не сум последна.Со бившиот бидејки имавме многу агресивна врска која ке доведуваше до лудило.Коа ке си дојдев дома лута фантазирав за најболните одмазди како на прЧ
    Од инфективно да земам неколку игли и да го заразам со различни болести па да скапе во болница
    Да му ја измачкам колата со пена за причење т.е бојата ке падне, му ги вадам тркалата
    Да платам за да го испотепат
    Да му провалам во станот и да му ги запалам сите алишта и гитари
    да се изебам со друг ..да го заврзам и го натерам да гледа
     
  16. mama32

    mama32 Активен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Жени бре не ве разбирам.....и јас сум жена и го поминувам најболниот период во животот...но што ќе добиете со одмаздата? Нормално е да си лут кога те повредил, но Друг дели правдина!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Како велат старите и Ѓаволот се плаши од женска одмазда...
     
    На GirlLove и Lolo5 им се допаѓа ова.
  18. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Најголема одмазда е кога јас не му зборам на ики (мојот) а тој се труди и пати,а ја само го гледам,бидејки некад и ја патам така па да види како ина4е ако збориме за друга женска одмазда тогаш господ нека ги чува машките од нас женските :P :lol: :lol: :lol:

    Абе се сложува некој со мене??? :D
     
  19. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    ако ме изневери (не гледам друга причина да се одмаздам) откако ќе дознаам ке го одвесам во кревет :D за потоа да го однесам во ГРОБ ]:) хахахахах
     
  20. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Девојкии... немојте бее... како од дами вакви закани читам. ДОСТОИНСТВО! Никаква одмазда, зошто? Да си ги прљам рацете и душата за некој што нема мозок? Не, не, не... Ладно кревам глава и му посакувам убав живот. Крај.

    Поголема одмазда од тоа да ве изгуби и да живее со мислата дека он е виновен НЕМА. :)

    А после би отишла на прослава што имам едно ѓубре помалку во животот. :party: :rock:
     
    На GirlLove, Lolo5 и leighton23 им се допаѓа ова.