1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска одмазда

Дискусија во 'Врски' започната од CaperucitaRoja, 12 јануари 2012.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Не треба да се одмаздува никој на никого.
    Ако некој те повредил, значи не е вредна особа и не заслужува ни минутка повеќе од вашето внимание.
    Игнорирање и како што е кажано погоре- заборав, тоа е најболно што на некого може да му се направи.
    Така му се покажува дека воопшто не вреди.
     
  2. tallyweijl

    tallyweijl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    35
    Нема потреба од одмазда кога тогаш животот ке му врати, т.е ќе ја научи лекцијата така што или друга ќе му го направи истото тоа што тој го правел или ќе научи тогаш кога ке ме изгуби...кругот се врти дали е карма или нешто друго незнам ама знам од искуство дека на бившиот му се врати и тоа дупло се што ми правеше дури ми е жал за него некогаш...
     
  3. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    јас се омажив од љубов, тој вика сум се одмаздувала и за него сум прашувала :rofl: . таков абер добив :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Кога станува збор за женска одмазда кон партнерот не се одмаздувам.Ја барам причината каде сум погрешила за да дојде до конфликт.Не може да биде виновен само другиот.И позитивната и негативната страна се поука за мене.За се се потребни двајца.
     
  5. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Поголема одмазда од игнорирањето не постои,колку и да боли душата не посегнувај по телефонот или било што,јас во таја фаза сум што сум мн повредена но уморена сум едноставно чао му реков на све,знам дека господ ќе неплати за све еден ден сигурна сум во тоа...
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
  6. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    И јас мислам дека поголема одмазда од еден IGNORE непостои ;) :)
     
    На Aleksandar1212 и Princess.12 им се допаѓа ова.
  7. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Доволна одмазда му е што се заљубив во друг додека одев со него и одкога му се скарав се фатив одма по една недела.
    Доволна одмазда му е што се омажив од љубов и што сум среќна со друг :inlove:
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Никогаш во мојов живот и за мои 24 години не сум сакала да се одмаздам. Но, последнава врска мислам ја прели чашата. Дечкото толку ме има фатено за живците што посакав да му се одмаздам. Да, немам ќар и немам никаква цел со тоа, ама интересно ми беше.
    Јас бев таа што прва прекина, а од кога прекинав од него слушнав секаква навреда за мене. Дали тој ниско падна или само си ја извалка честа незнам. Дали ги боли што женско прво ќе им раскине и тоа незнам. Јас се помирив уште истиот ден имав големо олеснување во себе.

    И мислам малку му беше тоа што му го направив, му го скратив здравјето за цел живот. Ама сеуште не сум расчистила со него. И се надевам ќе расчистам.

    Отсекогаш сум ги ставала на ИГНОРИРАЊЕ и не сум се замарала,ова беше прв пат и морам да ви кажам дека баш уживав во тоа.

    Никогаш не би го направила повторно, но мислам дека си заслужи.
     
  9. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    3.120
    Пол:
    Женски
    :o ^ Што ти сторил толку, да не ти убил некој од фамилија можеби? .. :?:
     
  10. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Не се замарам јас со никакви одмазди.
    Тој од што ме гледа му се иде да се удави и плус кармата работи ;)
    Karma is a bitch :*
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Исто и јас не се замарав со одмазди,само по себе му се врати а јас само еден IGNORE му мавнав и после тоа тој ми падна на колена...долгооо,долгоо ме молеше што и ден денес не му простив!
     
  12. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Ма нема потреба шо да му се одмаздувам, све ќе му се врати, и тоа низ нос ќе му излезе све (btw више почна) :D
     
  13. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Жива одмазда сум, само да ме види и доволно е :lol:
     
    На Ingvild и mime87 им се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.147
    Допаѓања:
    76.567
    Пол:
    Женски
    Не се одмаздувам, оставам кармата да си го направи своето. Само еднаш посакав да се одмаздам но не го сторив тоа.
     
    На Angie24 и the drummer им се допаѓа ова.
  15. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Обично не се одмаздувам . Но еден другар кој некако се заљуби во мене , значи врската беше без врска со држење за раче и бакнежи во образ , раскинав по 1 недела и кога се фатив со сегашниов ми сопруг јадеше " бурек " наоколу дека сум мотала двајца во исто време . Милион проблеми ми направи башка озборувања од сите страни дека сум евтина д**ља , и посакав да му се одмаздам јако и да му наплатам за два живота . Тоа и го направив . И ми падна камен од срце и душа . И не се каам . Ама ич ..
     
    Последна измена: 18 септември 2016
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  16. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Продолжи со живототт и живејго со сите убавини нема потреба од никакви одмаздииии никому,бидете си срекни:))))
     
  17. Twigs

    Twigs Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Женски
    Јас сакав да му се одмаздам за да почуствува и тој болка голема ко мојата, ама наместо тоа после 2 дена се смиривме, и заборавив на одмазда. Ако пак ме повреди, ќе му се одмаздам и плус ќе чекам кармата да го стигне, пошо на толку солзи мои дупла казна треба. Лошото е што уште ме боли,ама си молчам...
     
  18. babygirl15

    babygirl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2016
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Нема потреба од одмазда,се се враќа се се плаќа така да порано или подоцна и тој ќе помине низ истото :) Како што и сама спомна,КАРМА :*
     
    На Twigs му/ѝ се допаѓа ова.
  19. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум се одмаздувала, а и нема. Што било поминало ставам крај и толку таа личност повеќе не постои за мене. Што и да ми направил Господ ќе го казни нема што јас да се одмаздувам.
     
  20. Biannchi^-^

    Biannchi^-^ Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Сакам да му се одмаздам на дечко ми. СЕ почна кога една другарка разбра дека го сакам и потоа му кажа, а тој како и сите други машки веднаш ми пиша дека не сакал и што се не... Но тоа всушност не го направил дека навистина ме сака туку само за да се покаже нешто пред другарите како ,,Видете ме,која ја сакам таа можам да ја имам..''. Тој знаеше дека сум слаба на него и дека веднаш ќе му се препуштам. Така и почнавме со мојата вистинска љубов кон него и неговата,,фраерска". Не бев свесна за ништо и го засакав уште повеќе,потоа почна да не ги отвара пораките што му ги пракав,да ме избегнува и тогаш ми стана јасно СЕ. Си поигра со моите емоции сега сум уште повредена,само некој што доживеал невозвратена љубов знае како е. Сега сакам да му се одмаздам така што никогаш нема да ме заборави мене и тоа што ми го направи.. Има ли некој некоја идеа за одмаздаа??

    П.С се уште се правам дека незнам ништо и демек све е у ред ..