1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска одмазда

Дискусија во 'Врски' започната од CaperucitaRoja, 12 јануари 2012.

  1. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Јас на мојот бивши се сеќавам кога му се одмаздив, луѓе немој да ви текн
    Јас ќе ви ја кажам мојава одмазда за еден мој бивши, под услов да не се смеете и да не пробувате доколку немате другар што се разбира од ИП адреси.
    Му го хакирав на бившиот фб, бидејќи знаев дека со други се допишува.Наместо да ги блокирам зборев со нив навредливи работи во негово име, прашував дали сакаат да ги изнајмувам, колку пари би коштале бидејќи другарите се распрашувале, ова се во негово име, башка разни детали што знаев од него за нив и тајни им ги издадов на чатот, им предлагав разни работи, дури им се заканував по живот и ги напнав да се самоубијат.Истово го пишав на нивните татковци и браќа, дури стигна и до неколку дечковци.
    Ми одзема време, но кажав на истите каде ќе бидам еден викенд, дури и неколку мои другари асистираа да ми помогнат, и со хакираниот фб и помош од другариве направив да дознаат кај се мота дм, и да дознаат дека викендот ќе бидеме во тој и тој кафич.
    Луге кога стигнавме..јас мртва ладна, дм абер нема дека се избришано...
    Како влезе така изеде бокс од дечкото на една што флертуваше со неа, дојдоа и другиве да го тепаат, јас се тргнав на страна и додавав масло на оганот кажувајќи дека навистина сакам да му раскинам и дека сака да ги злоупотреби, дојде таткото на една и брат и, абе лом го направија.
    Му раскинав пред нив и ептен го понижив, го натерав да се извини на сите и им кажав дека е само очаен и затоа така прави.Малце го натепаа и го исмејуваа,ама највеќе го здоболе што го предадов пред сите.
     
    На Feminka22 и PinkGirl* им се допаѓа ова.
  2. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Ќе ти речев браво генијален план, но ова ми забоде во очи!
    Дали си свесна што напиша и што е ова?
     
  3. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    Мене ми делува како да гледала многу филмови отколку вистинита случка. Ама нема врска, нели испадна многу јака во очите на феминки.
    Во стварноста повеќето фејсбук корисници имаат смарт телефони на кои им е уклучен фејсбукот и истиот момент ги добиваат и тие пораките. Претење со убиства и издејствувања на самоубиства а никој никого не пријавил во полиција? Па после се откако го истепале и самиот не пријавил во полиција дека е претепан? Во денешно време кога секој и за еден шамар пријавува и добива финансиска оштета од тепачот?
     
    На Alisa22, Someonespecial, Animali и 5 други им се допаѓа ова.
  4. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.724
    Пол:
    Женски
    Може ова пред 15 години кој немало смарт телефони :rofl::!:
     
    На Beautiful_girl.., Animali, lasthope и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Еј, ова беше пред неколку години
    Ама и он мене цело време ми набиваше комплекси, да сум се утепала и не знам што.
    Извини си го заслужи поштено.

    Не бе каква пријава не ни знам што направи ама не верувам дека ги пријави, кај па ти со егото негово ќе оди по полиции и да бил јас немав таму дел
    Единствен страв ми беше да не откријат јас дека сум ама имав среќа, бидејќи јас ќе бев виновна.
     
    Последна измена од модератор: 14 февруари 2019
  6. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.724
    Пол:
    Женски
    Девојче најискрен совет, тебе ти треба стручна помош. Знаеме дека ова што го пиша 80% не е вистина, но не убаво да веруваш во тоа. Во друга тема за одмазда си пишувала дека си била исмејувана од школските и не памтам што друго. Самодовербата ти била нарушена. Со муабетиве што ги правиш падни стани муабети треба да поработаш на себе. Минатото може да оставило траги на тебе
     
    На Alisa22, Yowannty, IM.TMKQ и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Milan93

    Milan93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    1.102
    Пол:
    Машки
    @lasthope колку години имаш сега?
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    18..

    Те разбирам, но кога бев на психолог не ме ни доислуша и едвај чекаше да си отидам...
     
    Последна измена од модератор: 14 февруари 2019
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Оди на друг.
    Тоа од твоја страна е ептен лошо.. психолошки нарушувања кај и да се свртам|(
     
    На cresa-jagoda, Animali и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  10. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Малку пошироко од ова споделување случки во темава, ама мене целиот тој концепт на одмазда по раскинување, и тоа конкретно женска – ми е тешка глупост, и оној "cute, but psycho" филм меѓу тинејџерки... не знам дали би го нарекла дел од интернализиран и несвесен сексизам, али токсичен е во секој случај.

    По мене, зрела личност (без разлика на полот) после разделба со големи несогласувања и повредени чувства, каде не може цивилизирано да се продолжи било каков контакт - го блокира другиот од секаде, го брише од животот и продолжува понатаму. Толку.
    Разбирливо е да ве обземаат многу негативни чувства на почетокот, ако е потребно никогаш не штети и разговор со психолог, ама никако не вреди да се спуштате на такви нивоа.
     
    На sparklie, senza.parole, Hellobeautiful и 5 други им се допаѓа ова.
  11. lasthope

    lasthope Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Убаво си пишала, но што кога после блокот типот на секаде кажува дека сте ку*ва оросп*ја и дека сте ненормални? Кога на сите кажува детали за вас и ви се смеат во лице?
     
  12. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум помислила да се одмаздувам.
    Еве зборувам стрикно за неверство. Познавам мои пријателки, биле изневерени и ајде ќе се одмаздуваат, ќе бидат во врска се додека не му се одмаздат. Според мене, не троши залудно време за некој што те повредил или те изневерил. Не вреди.
    А воедно, за некој што ме навредил, ми згрешил, едноставно со 2 паметни реченици се решава се. Овој си е мој метод. Сепак, секој си е различен.
     
    На GirlLove, *Снегулка*, Snowflake97 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Јас сум "кне" (изрод), што викат старите ќути-мути, ако он мене ми стори нешто јас десет-струко ќе му вратам, боље никој да не ме чепка, што вика една другарка "психопат".
    Еднаш се скарав со бившиот нешто и неш као вампир сум била ау на кур пеперутки и на ден на вештерки маскирана му се качив на терасата(бидејќи живее на прв спрат во куќата) и му лупав на прозор и овој излезе со гитара да ме мава, јас го турнав и овој падна имав еден кујнски нож но зборев како вампир дека ако ме чепне ќе го решам и овој преплашен избега во собата, неговите другари ми кажаа дека му се појавил вампир и дека имал трауми од таа вечер..
     
    На Beautiful_girl.. му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    (facepalm) Кое оделение си?
     
    На cresa-jagoda, senza.parole и Mollami им се допаѓа ова.
  15. Mollami

    Mollami Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2019
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    4ta godina haha
     
  16. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.724
    Пол:
    Женски
    Не знам дали гледате премногу филмови и имајте бујна фантазија или пак не сте доволно созреани. Зошто одмазда?
    Без разлика што и да направил или не направил, не би сакала никому да се одмаздам. Кога можате да си заминете со крената глава, да покажате дека имате достоинство, зошто се спуштате на ниско ниво и му давате значење?
     
    На Milobebence, cresa-jagoda и moja karolina им се допаѓа ова.
  17. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Игнорирањето е најголемата одмазда.
     
    На GirlLove, Anah и Beautiful_girl.. им се допаѓа ова.
  18. starsky.d

    starsky.d Нов член

    Се зачлени на:
    8 август 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Го прелистав форумов после една одмазда од бивша и сватив да вселена, глупоста и женска одмазда немаат граница џабе ти брат памет тоа е безконечко.
     
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не се одмаздувам.
    Нема потреба.
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bronx Gang

    Bronx Gang Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2022
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Тоа ми е мана што сум одмаздољубива, само не знам дали се свесни мажите каква е женската одмазда... :D
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.