1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска финта за ТОЈ да се одлучи за брак - БРЕМЕНОСТ

Дискусија во 'Брак' започната од EliBo, 30 јуни 2013.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Карактеристично за очајни девојки без став и амбиции во животот. Зарем не се чувствуваат глупаво знаејќи дека се мажени ради бременост, а не заради желба?!
     
    На WarriorAngel, butterflysk, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    во мојата блиска фамилија имав ваков случај
    дечкото ј азабремени намерно девојката на нејзини 17 години затоа што она планираше да оди на факултет па он си мислел да не го зафркне да му раскине да ја загуби и вака со си е сигурно сигурно :D
    имаше после тоа уки буки нејзините коа дознаа ама бидна и свадба и се сега си имаат 2 дечиња
    кај нас пак беше друга ситуација мене од дома не ми дозволуваше мајка ми да се мажам за дечкото па така јас се вработив он си беше вработен и намерно си направивме бебе и си се земавме
     
  3. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Па ова не е само женска финта, познавам и неколку машки што ја искористиле финтава за да стапат во брак.

    Не знам што да кажам, ете и да успее бракот, секогаш ке се збори тоа ‘‘се земаа оти остана трудна‘‘ а не ‘се земаа оти се сакаа‘.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Oк ако е намерно е глупаво но има парови кај кои се случува непланирана бременост и се земаат ,па тоа не значи дека не се сакаат ,такви рекла казала муабети ме нервират најмногу кога не ни знаат на кого како му е |(
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.723
    Допаѓања:
    3.366
    ех колку ги има такви обично у долга врска се и гледаат сега дека не ги бара дечкото и ајде ке останам бремена , па демек непланирано ова она абе ајде, имав една таква познаничка , а најчудно е што па на таквите им се посрекува одма ке останат бремени а некои што сакаат (взаемно) ке се мачат за бебче, чуден е животов, чуден :geek:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мене ова ми е преглупо. Цел живот да живеам со фактот дека детето првенствено ми служело за да добијам прстен на рака |(
     
  7. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.511
    Допаѓања:
    144.237
    Премногу ниско треба да паднеш, за го сториш тоа.
    И после се чудиме зошто невини дечиња страдаат со недоквакани родители. :x
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Јас знам многу такви случаеви дека се земале оти останала трудна :o
    И никогаш не ми било јасно и до ден денес не ми е јасно како можат така и двајцата партнери :?:
    Јас никогаш на крај памет не сум ставала дека можам така да задржам маж и да се омажам, ко да сум најгрда на свет па нема кој да ме земе друг освен оној со кој сум или со кој би можела да бидам, мислам, глупо е навистина.
    Јас со мм се земавме од чиста и искрена љубов, штом се земавме, после неколку месеци почнавме да правиме муабет за бебе кога,како... се пазевме многу месеци, дека и двајцата некако неспремни, а доволно зрели, кога веќе сме стапиле и во брак значи сме сакале па сме се решиле на тоа и ете спонтано дојде за бебенце, едноставно тоа беше моментот, си почнавме по ред и оп за неколку месеци си останав бремена, значи без никаков договор, без планови, без финти и ете, денес имам едно прекрасно суштество кое ми го разубавува секој миг од денот :inlove:
     
  9. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Јас ова го знам како машка фината :D
    Сериозно , многу примери имам слушнато каде дечкото ( најчесто постар ) намерно ја забременува девојката |( него му дошло време , нема врска што девојчето е 19-20 години .
    А и од машки муабети често сум слушала - абе брат шо се нервираш , забремени ја нема кај да бега
    :puke:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Немојте да правите нешто што не сакате и вас да ви направат.

    Замислете како би ви било, ако дечкото кој го сакате и имате доверба во него, ви го направи тоа без да сакате ?
    Е, истото би му било и нему.

    Скроз е нефер и нечесна работа, затоа и не го оправдувам. :x
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Поглупа и по мизерна финта, здравје!
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dinnna

    Dinnna Популарен член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    423
    Пол:
    Женски
    Не можам да го разберам очајот и мизеријата на луѓе кои се спремни да направат вакво нешто.
    Во никој случај не оправудвам ваква глупост .
    После цел живот ќе ти требаат ,,финти,, за да го задржиш бракот .
    А се на се несреќен наметнат брак поради финта бебе јас мислам дека кога тогаш ќе заврши со неверство и развод / Ете ти контра финта !

    Се што правите на подмолен начин на штета и против нечива волја кога тогаш ќе се врати како бумеранг!
    Оставете на Бога , нека бидат работите по Негова волја , се ќе биде на свое место во свое време :)
     
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    многу често применувана 'финта' во денешно време,барем јас знам за х такви примери..
    во секој случај подмолно е,и не мора да значи дека бременоста е гаранција за добар брачен живот понатака..
    мене лично,не ми се допаѓаат ваквите 'финти' :)
     
  14. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Јака финта нема што... После мажите не чинеле...
     
  15. nevesta

    nevesta Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    110
    многу јака финта, после ќе кука како не ја сака и почитува маж и , и изневерува и малтретира!!! најголема грешка- да избегаш од еден проблем, навлегувајќи во уште поголем ! фуј :puke:
     
  16. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Глупава финта но има и мажи кои ја користат оваа финта за да се оженат по женска која е фамилија на богати
    Ова е толку трагично и жално но отсекогаж постоеле вакви жени и мажи и ке постојат што сега е тадури позачестено бидејки малкумина имаат гордост совест и чест

    да не се повторувам но ова е толку бедно што.....[​IMG][​IMG]е навистина грозно :tmi:
     
  17. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.652
    Пол:
    Женски
    Ова не е ФИНТА туку е ПРЕВАРА од најтежок ранг !!
    Не знам со каква совест навечер спијат тие девојки знаејки дека со "сила" ги оженил дечкото. Штом без тоа нејкел да ги земе сигурно преку нок желбата за брак не му се зголемила само затоа што девојка му по "грешка" останала трудна. До крајот на животот би ме јадел црвот дали човекот заспива до мене секоја вечер затоа што ме сака или затоа што мора.Налет таков брак.
     
  18. V.e.n.e.r.a

    V.e.n.e.r.a Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Некој со некого да се ожени/омажи од што мора поглупа фита нема! :shake: :fubar:
     
  19. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    паа тоа дете кој го направил,мажот сигурно не спиел туку бил свесен дека прави дете
     
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    се почесто е веќе : ако си бремена ќе се земете ако не ќе губете време или ќе ви стане љубовта во навика...