1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женска финта за ТОЈ да се одлучи за брак - БРЕМЕНОСТ

Дискусија во 'Брак' започната од EliBo, 30 јуни 2013.

  1. corapce

    corapce Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    немојте бе, бедно е!!!
     
    На Outlook и Ицолгудбејбе им се допаѓа ова.
  2. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    2.026
    Пол:
    Женски
    Само незнам како може да го заебе да остане трудна без да знае он. Ке го дупне кондомот, ке го држи да неможе да се тргне, ке остане трудна од некој друг па ке му каже дека е негово... Не ми е јасно...
    Ако си го истресе кај што нетреба он заебал работа, не девојката
     
    На cresa-jagoda и Sesil им се допаѓа ова.
  3. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Јака финтна, нема што :clap:
    Стара селска финта :|
     
    На mira.mira, CameliaMiller, Dust и 6 други им се допаѓа ова.
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Можеби девојката го лаже дека користи контрацепција. Многу машки паѓаат на тие финти. Или ќе му рече дека ќе се напие Норлево, ама нема да се напие. Тука и мажите се виновни. Свршуваат внатре без да мислат на последиците.
     
    На Tanjamm, cresa-jagoda, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Мизерии...
    Исто ко во затвор да го држиш човекот, и сепак на крај ќе си оди со други. Со сила убвина не бидува.
    Така жената излегува дека е бедна и мизерна, со понижување, со молење, па на крај и многу јаки финти користи за да го задржи.
    Ти рани го, гледај му ги децата што може ги неќе, пеглај го, чисти го а тој нека и го грее креветот на друга... Ама ЕЈ! битно пред народот маж ти е.
     
    На bibiiii, Tanjamm, Trxmx и 8 други им се допаѓа ова.
  6. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Создавање живот.. вас ви е финта? Играње со живо човечко суштество ви е финта..???
    БОЛНО! (facepalm)(facepalm)(facepalm)
     
    На esperansa777, slobodka, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  7. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Многу пати користена фора, али еј - има и такви жени. Не можат дечкото да го убедат да се земат и после само оп ами трудна сум. И ќе се земи со неа од немај каде. И ќе брка мали чупиња тој и нема да е дома нон стоп. Само не знам дали воопшто на таквите жени им е битно дека децата ќе се осеќаат отфрлени од сопствените татковци, али сепак во нашата мила и мала македонија - најбитно е да има детето татко. Не е битно каков е и дали и тие ќе бараат понатаму влез во брак исто толку нефункционален колку што го имаат гледано, оти потсвесно таков имаат концепт. Ало, жени, стварно сакате децата да ви страдаат само за да вие бидете ``честити`` жени нечии и да имате фамилија? Срамота, резил. Ниту оправдувам ниту би правела некогаш такво нешто. Ако ме сака - нека изволи нека ме заведва нека биди со мене. Ако не - ене му ја вратата и нека не се враќа. А не - ами трудна сум. Детето не ми е средство за манипулација, не е играчка.
     
    На Tanjamm, DVAANGELA и Petar80 им се допаѓа ова.
  8. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Многу работи изнакажа, со врска и без врска..детето некогаш знае да ја убрза разрешницата на врската т.с. има парови кои се влечкаат со години, па таа непланирана бременост ке ја убрза работата.
    За татковците што велиш дека ке бркале млади чупиња НЕМА ама никаква врска со татковство, дали они ке го сакаат детето, дали ке го прифатат или не, правило нема за никој генерално..
     
    На DVAANGELA му/ѝ се допаѓа ова.
  9. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Сликава е вистинска реалност за многу Македонски семејства [​IMG]
     
    На Tanjamm, CameliaMiller, Dust и 14 други им се допаѓа ова.
  10. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Многу јака финта, немам зборови. (facepalm)Како толку ниско може да се паѓа не ми е јасно? :headbang: А ако не сака да те земе? Само лошо на детенцето.:fubar:
     
    На HUNK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Некои мажи ке те земат а после може да те остават..нема правило во ништо.
    Колку деца има во лоши бракови, каква врска има тоа со -лошо на детенцето?
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Има, лошо е кога дете расте во нездрава средина, дисфункционално семејство, нон стоп во караници, срес, ќе се одрази на него како личност, ќе има последици дури иоткако ќе созрее, тешко ќе се вклопува во средина, тешко ќе оставрува контакти со други лица, тешко ќе верува на луѓето, ќе изгради предрасуди дека сите се лоши на овој или на оној начин.
     
    На Tanjamm, eloves, macencef и 2 други им се допаѓа ова.
  13. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Тоа и го кажав бе душо само без да образложувам...дали таткото на детето ке ја земе или нема да ја земе бремената партнерка, нема причина да гледаме одма лошо дали ке било или не, оти има многу полоши ситуации и во бракови кои настанале од љубов, без повод, без услов, без бременост...
     
    На mira.mira и fallenangel им се допаѓа ова.
  14. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    Се прекрстив кога ја видов темава.

    Атеист сум.
     
    На Fallen.Angel, Trxmx, kim.k и 12 други им се допаѓа ова.
  15. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Spored mene,a jas se omaziv poradi neplanirana bremenost, ednas I odma se fati, prvo pa, musko sto vikaat. Golem br rekoa maz mi Sega me vrza, Sega nema beganje. Ne e taka, I dvajcata bevme isplaseni, jas edvaj se pomiriv zs nie razgovaravme ama rekov za godina ili dve, da se vrabotam da zastaneme Na noze prvo. Posle mesec I pol bidna so bidna I do den denes ne zalam I sekoj den mu blagodaram Na boga za deteto, kamo 3 da ostavese pozadi nego ko sto sakase. Megjutoa nie se sakavme, vekje razgovaravme za zednicki zivot I sl bremenostta samo ja zabrza svadbata. A bremenost za da nateras nekogo Na nesto sto ne saka porano ili pokasno kje ti se Obie od glava. Nieden brak decata samo ni go zadrzale ni odrzale. Nitu pak edniot go IMA drugiot v dzeb zs imaat dete, toa e apsurdno.
     
    На mira.mira и elimkd им се допаѓа ова.
  16. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Баш оваа го сакав да го кажам, со тоа "лошо за детенцето.
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сите викате "јака финта" а сите сте го праеле.
     
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Оваа финта упалила многупати, понекогаш треба да се употреби а нарочито кај девојки кај кои веќе биолошкиот часовник отчукува;)
    Многу стари моми знаат да се покајат и да речат- Ех, барем едно дете да си родев:(
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Nekako be naslovov mi bode bajagi oci finta bremenost pa plus devojkata ja stega fintava opa bravo. Ako vaka pravime vi ragame deca denesnive devojki imaat golemi jajca. Zivotot ne e igra za nekoj da odlucuva koj ke ja frli kockata ;)
     
    На mira.mira му/ѝ се допаѓа ова.
  20. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    Изгледа само јас не ја сфаќам "финтава". Како самите женски остануваат бремени? Како ? Јас колку што се секавам по биологија нешто друго учевме. Ако мажот не го разнесе семето каде што треба, не може девојката сама да остане бремена и да го натера да ја земе. Така да ако мажот не сака бремена жена, има заштитни мерки и ќе си ги применува. А доколку он си пробува со надеж да не биде, вината е подеднаква кај двајцата.
     
    На celineparis, esperansa777, simona_baby и 1 друга личност им се допаѓа ова.