1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски гради

Дискусија во 'Тело' започната од blond, 14 декември 2010.

 1. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.707
  Инспирирана од темата Македонски Плејбој и коментарите во истата, ја отворив оваа тема.

  Темата е за постирање на гради кои ви се допаѓаат, за вас се идеални, а за оние помалку срамежливите нивни слики.

  Еве јас да започнам прва.
  Моите идеални близначки
  вештачки
  [​IMG]

  а од оние природните
  [​IMG]
   
 2. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  5.757
  ^ Извинете за оф топик :$ Оваа на вторава слика не е Преслава? Ако е она, сто посто не и се природни. :lol:

  A инаку еве некои што ми се свиѓаат..

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.707
  Да Преслава е тоа. Хмммм јас знам дека и се природни.
   
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Oвие ми се допагаат :wasntme: Hе ми текнуваше на некоја со посебни гради :D
   
 5. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Женски
 6. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  сигурно и се природни,има кажано дека сака да го намали обемот на гради по пат на хируршка интервенција поради тоа што имала силни болки во грбот.ете и тоа некои се оперираат за да имаат големи гради а преслава ќе ги намалува оти и биле големи чудно. :^)
   
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.237
  Допаѓања:
  5.757

  Хахах, ауу баш се зачудив. Ја ги знам сите бугарки имаат направено пластична операција и скоро ниедна нема природни па мислев и Преслава. :^) Уау, па не и се лоши :lol:
   
 8. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  169
  Преслава имаше природно големи гради,а мислам дека направи хируршка интервенција и ги смали,ако не се лажам.
  За мене убави женски гради се ни мн мали,но ни пак преголеми.
   

  Прикачени фајлови:

  • boobs.jpg
   boobs.jpg
   Големина на фајлот:
   215,3 KB
   Прегледи:
   4.396
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.804
 10. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.180
  Допаѓања:
  21.622
  Пол:
  Женски
  На Адријана Лима, најубави, најприродни :)


  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Maca_<3, WhiteButterFly5, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  во случај кога градите се со различна големеина, кога едната града е поголема од другата дали може да се стават силикони и да се исполни волуменот во онаа града која не е доволно развиена во однос на другата?јас страдам од тој проблем и не се чуствувам воопшто женствено и многу страдам и се срамам од моите гради, ;( дали некако може да се корегира овој проблем?
   
  На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  117
  ne se sekiraj sigurno ne e tolku strashno..samo kje si najdesh soodveten gradnik..i moite gradi se razlikuvaat..:)
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.661
  Допаѓања:
  79.041
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]

  Сепак овие на Кејти би биле преголеми во однос на мојата конструкција :D
   
  На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Сум размислувала после 20тата година да ставам силикони,но не претерано значи само малку да ги зголемам градите (на пример како на сликата) да изгледаат повторно природно :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ubavi-gradi.jpg
   ubavi-gradi.jpg
   Големина на фајлот:
   26 KB
   Прегледи:
   917
  На easyyyyy и barbiche им се допаѓа ова.
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.707
  А голема е разликата па толку многу се грижиш и срамиш ??
  А сигурно може да се направи корекција и на едната града да се стави повеќе силикон и да се изедначи со другата. Само не знам колку е цената во МКД за импланти на гради. Знае некоја ?
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  691
  Пол:
  Женски
  голема е :tmi: поголемата е колку големина од тупаница, малата е мала воопшто не е развиена нема ништо во неа ни жлезди ни ткиво.а плус во големата имам некои грутчиња фиброни.некои доктори ми имаат кажано дека во бременост ќе ми се изедначеле градите.
   
 17. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  Има две опции... Или да ти направат resize на поголемата града за да биде идентична со помалата, или да се стави силикон во помалата па да биде колку големата. Иначе една доктрока, која е специјалист за гради ми има кажано дека штом ке се породи жената доколку има разлика во градите треба да дои од таа града што е помалку развиена бидејки таму млечните жлезди всушност не се развиле и со тоа ке ги оптерети и ке проработат (ова не го кажав баш најстурчно но се надевам дека ме разбра :lol: )
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Јас сум задоволна и си ги сакам моите близначки такви какви што се. Не ми се ни мали, а не ми се ни големи туку средни таман спрема конструкцијата на телото. Според мене идеални. :)
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.723
  Задоволна сум како изгледаат, мислам дека дури може и малку поголеми, но не се оптеретувам со тоа. Сега за сега немам во план силикони. :D Ама во никој случај не се лоши, мислам дека ми одговараат со конструкцијата.
   
 20. easyyyyy

  easyyyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  174
  мислам дека се избега малку оф-топик...темата е постирање слики на омилени гради :)
  ако сакате да се изјасните дали би сакале некогаш да ставите силикони или сте задоволни од своите гради,еве ви тема telo/silikonski-gradi-t281/50.html
  позз :)