1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Женски оркестар

Дискусија во 'Насмевка' започната од macaaaaa, 2 октомври 2011.

 1. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  267
  Ги гледав уште кога бев многу мала со мајка ми и тетка ми, до ден денес ми се исто толку интересни. Максимално оригинални, реални, без ниту едно влакно на јазикот.
  http://www.youtube.com/watch?v=XDzCucf2 ... re=related
  -Ја сум Мешковска Маца и имам типична охридска фаца,
  одамна разведена, но среќно заведена,
  од еден келнер златен што е добро платен,
  и сите го фалат дека има добар алат.

  -Ја сум Петрушевска Паца, и не сум вулгарна кути Маца,
  м'шко не сам имала, шо значи не сум го примала,
  у'ф љубав не сам била, па сам се посветила на мамичка Ристенка,
  нејна сам верна сенка.

  -Тодоровкса Сузе тоа сум јас, и имам дијамантски глас,
  уметничка сум чиста, пеам...??????...
  во Логобарди сум родена, во Битола проодена,
  оној Трајчо ме спобудале, за него би дала се.

  -Леле касниме, се извињавам, кога то морам сос теб да се распаравам.
  Оваја овде се вика Илинденка, од Бугарија дојдена овде да стенка,
  това момиче се казва Мендолина, м'ж и стево нервите и скина.
  По малку на свадби потсвирнуеме, финансиски да се закрепнуеме,
  а в'слободни моменти мажи жени давам сичко за 3 червени.

  -Ете ја сум тој Трајче, и жими мајче баш сум бајче,
  имам жена инвалидка и со животот бијам битка,
  ми иде да сечам вени од овие пусти жени,
  немам мир и добив чир, ми остана само овој клавир.

  -Ја сум овде гЛавна, од причина едноставна,
  немам никаква мана, а мажите ми се храна,
  и што ако сум вдовица, и што ако имам српска жица,
  овде на оваа бина ме викаат секси Чичолина.
  Је је јеее.... ние сме нежни цветови, женски авиони за нежни летови....
   
  На little-girl и angelce1 им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Незнам |( мене не ми се интересни воопшто
   
 3. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Лелеее ме погоди со темава :D Ептен се добри,едно време на мене,сестра ми и другарката нон-стоп ни беа тема на муабет,што и да зборевме,мораше да се спомне по нешто од Женски оркестар.
  Најинтересни ми се Маца и Паца,кога ке се закараат
  Сеа ке ти кажам ус един збор на литературно КАРКОДИЛКА :D колку се смеев на тоа каркодилка
  или на ова
  Паца: Види се каква си зелена,како мапет шоу. А види ме мене,Мерлин Монро
  Маца: Да,Мерлин Монро,ама кути поплава да ја избацила :D :D :D (така некако беше)

  А сега следи рецепт за чомлет на богдански начин :D
  http://www.youtube.com/watch?v=KaLN56PF ... re=related


  Редактирав :) Морав да ја споменам

  ОЧИ

  Очи ли се очи,аргатски маки големи
  стани си сабајле порано,за да бериш тутун,
  плисни си на очите две-три рци вода,
  да би да се освежиш :D :D :D
   
 4. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  ептен се добри, и ден денес со другарките го користиме терминот коркодилка хаха
   
 5. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  ХАХАХАХАХААХАХХАХА.. Тотално одлепени! 2 дел е поинтересен, го имам на касета.

  -Не сум, не сум, не сум стара,
  што сте толку прости?
  Неможам да слушам веќе глупости.

  -Не сум, не сум, не сум стара,
  што сте прости сите?

  =Стара си ма како пирамидите!

  -Може не сум манекенка,
  не сум витка тенка,
  ама најлична сум си во Пештани.

  -Штом низ село си се шетам,
  шетам просто летам,
  трчаат по мене сите мештани.

  Оваа песна ми е најсмешна!!
   
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Аа баш синоќа ги гледав и тоа во 2 саатото ноќеска и се смеев ко луда... Премногу сум била гласна што мајка ми дојде и зема да вика колку е саатото што си се расклештила :D
   
 7. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
 8. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.646
  Допаѓања:
  9.803
  Пол:
  Женски
  Како не сум ја видела темава порано... :o :o
  Јас сум жива заразена со Женски оркестар, ги имам на касета од дете, и мислам дека целото шоу на памет го знам. И често си ги цитирам, дури и другарките ги нервирам колку ги спомнувам... :lol:
  Дефинитивно едно од најдобрите работи кои биле создадени на македонско тло. :clap:

  Омилен ми е делот кога Сузе го опишува Трајче:
  -Луѓе, едни колена што има, едни колена...
  -Вода има.
  -Вода?! Ај опули го Трајчо мој. Тој нема вода во очи, а камоли во колена!
  :D :D :D
   
 9. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  577
  Пол:
  Женски
  најак ми беше делот кога Чичолина вика
  Сум давала,сум давала а сега ми е криво што не сум нудела :D
   
  На Spidy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Мене па ова ми е крајно досадно |(