Живеење заедно пред брак

Дискусија во 'Врски' започната од RainBow, 7 јули 2010.

 1. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Vaka... toj e mnogu seriozen decko i se pravi za mene samo mislam deka mnogu finansii go plasat bidejki ne rabotam vo momentov a toj bara sigurnost! Toj mislam duri deka e pospremen za brak nego gi plasat finansii
   
 2. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.129
  Допаѓања:
  123.952
  Пол:
  Женски
  А тој колку години има?
  Колку пари заработивте заедно денес? А колку потрошивте?

  Многу мажи прават се за жените...за било чија жен(ск)а ... додека им е убаво
   
 3. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Благодарам за советот
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  127.255
  Химната на снаите :drunk:
  И јас како тебе...

  @BeautyGirl29 со дечкото сум во врска деценија и ситно. Не затоа што тој чека, туку зошто чекаМЕ, правиМЕ, создаваМЕ.
  Бракот не е одлука само на мажот.
  Што те спречува тебе ти да го прашаш ако веќе сакаш да се мажиш?
   
  На Annath, cresa-jagoda и green.eyes им се допаѓа ова.
 5. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Sekoja devojka treba da si znae sto e najdobro za nea i sto bara... Jas sega iskreno iako mi e dobro vo vrska i se nikogas poveke ne bi ziveele pred brak! Sepak toa e moe mislenje.. Poseriozno se svaka koga decko ke ja zaprosi devojkata pa posle da ziveat zaedno... Sepak e toa moe mislenje... Nekako ziveenje bez obvrska mi e ova..
   
 6. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Lele ne me svativteeee :) Zboruvam samo deka ziveenjeto zaedno e prolongiranje na cela rabota! Jas do sega sum imala ponuda za brak iskreno ne bev spremna, ako sakav da se mazam ke se omazev veke :) no muabetot mi e deka opsto ziveenje zaedno samo ke se razvlekuva i pomestuva datumot! Barem jas taka mislam :)
   
 7. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  127.255
  Колку помалку си наметнувате званични обврски, толку повеќе ќе уживате во врската.

  Пролонгирањето зависи од ДВАЈЦАТА, а не од дечкото.
   
  На BeautyGirl29 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Мене ми се чини дека членката отишла да живее со дечкото за да ја земе само. Т.е. нему требало само да му текне ама ете не му текнува.
  Според мене и јас сум за живеење со некого. Мажите не ги плашат финансиите. Може да се случи и во тек на брак некој да загуби работа и да не може да најде работа. Живеењето заедно е тест за вашата иднина, не мора да биде во прашање брак, може да биде во прашање и запознавањето и поврзувањето уште повеќе.
   
  На S.J.Parker, FallenAngell, Aleksandar1212 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Nema potreba od vakvi komentari! Koj dali trebalo da zeme ili dali mu teknuva se niski gluposti
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Извини вака. Овдека во овој цитат самата се изјасни.
  Така да, очекувањата ти се големи ама разочарувањата се болни :)
   
 11. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Od iskustvo? :)
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Немам јас искуство и да имам некогаш тоа не би било форсирација за брак.
  Ти така мислиш дека живеењето заедно е чекор кон брак, но ако не се согласувате во заедничкиот живот не ни води, ако живеење во различни места ви давало хармонија а во заедничкиот живот не ви дава, не сте еден за друг.
  Не го развлекува датумот туку можеби тој не сака да премине кон посериозен чекор со тебе.
  По твоите цитати разбрав дека ти си подготвена за брак и сакаш да те земе само затоа што живеете заедно тоа е твоето очекување.
  А твоето разочарување е дека ништо не се дешава, нема никаков знак. Не е низок удар, реална сум од објективна страна.
  Луѓе се со години во заедници па не се зимаат уште, може тој сака да успее во животот, да ужива без да се скраси. Со скрасувањето значи и формирање семејство. Брак не е здраво за готово да го земеш.
   
  На FallenAngell му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Jas bi zamolila sepak bez zajadlivi komentari za mene toa e glupost ! Sekoj tuka se uclenuva da dade sovet, svoeto mislenje da si go dade a vakvi komentari bez da poznavas nekoj i da nemas pojma sto se slucuva @buba4e89 stv e glupo!
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Немам зошто да ти бидам зајадлива или да ти завидам, ти давам мислење.
  Тоа што ти не сакаш да го прифатиш не знам што да ти кажам.
  Еве штом не ја сакаш реалната страна, не ти реплицирам повеќе. :)
   
 15. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Hahahaha a ako nekoj ne saka da premine vo seriozen cekor ZOSTO TOGAS BI VIKNAL NEKOJ DA ZIVEE SO NEGO? Da pravi se za nego i da udovoluva na sekoj mozen nacin !!!!?? Nemas pojma sto se slucuva zatoa ne komentiraj vakvi raboti!!!
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Ти кажав, прочитај убаво.
  Немам искуство лично, ама познавам блиски луѓе што живеат заедно а не се во брак.
  Поздрав
   
 17. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Dobro! I toa e super za nekoj sto taka saka da zivee.. Jas zboruvav opsto od iskustva sto mi spodeluvale kako se zavrsilo seto toa i deka se vlecele po 10 i poveke godini i iskreno kazav samo deka toa mene ne mi se dopaga!
   
  Последна измена: 2 февруари 2018
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Spored tebe Covek da bide uspesen vo zivotot go sprecuva da bide vo brak!!? Jas licno ne bi odbrala nekoj koj ne me gleda mene seriozno a kamo li da ziveam so nego! No vo red, moze ti poznavas i imas nekoe takvo slucuvanje pa taka si mislis :)
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Добро ги извртуваш работите. Не реков да не ме гледа сериозно а да живееме заедно.
  Ти реков дека те плашат разочарувањата, според мислењата такаа изгледаш.
  Не можам да те убедувам, тоа се твои сфаќања.
  Тој ако сакал ќе те запросел и без да живеете заедно.
   
 20. BeautyGirl29

  BeautyGirl29 Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Moze denes bas ke mu tekne posle 5 meseci ziveenje :) tebe te zaprosi deckoto? Koga vise komentiras za drugi dali sakale da me zaprosat ili ne ! Hahaha abeee ne mi se veruva kako zboruva kako i mene da me poznava i decko mi ili si gatacka mozda?