1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Животот на бившите...

Дискусија во 'Врски' започната од sadangel, 3 септември 2012.

 1. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Па искрено ве интересира ли животот на момците со кои сте излегувале?
  Мене понекогаш ми се случува да се запрашам што прават моментално, со која се, подобро ли им е сега, или пак да им прошетам по профилите на фб. :lol:
  Не дека имам некои чувства само не моменти ми се појавува желба да дознаам до каде се...
  Ви се случува ли истото или пак сметате дека заинтересираноста е знак дека сеуште "има нешто"?
   
 2. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.095
  Ги имам проверено на фб сите до еден, и не мислам т.е. знам дека не им ги видов профилите затоа што сеуште имам нешто кон нив, туку жив човек, мала љубопитност, ништо друго...
  Лесно достапни информации, слики, па зошто да не...сепак тоа било еднаш или двапати, сум видела тоа што сум видела и крај, повеќе не ме интересира во смисол редовно да проверувам, да следам, да се споредувам со сегашните девојки/жени...најубава сум се знае :emo:
  И бившите на мм ги имам проверено на фб, а таму богами се споредувам :D ама пак најубава сум :D
  Чисто од забава, ништо сериозно...
   
  На sugarlips, danichap и Springy им се допаѓа ова.
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  136
  Јас не би се сложила со вас двете, бидејќи од она што го кажувате сеуште кај вас постои она жарче ое што тлее. Посебно поради фактот што викате не дека постојат некои чувства, а кога тоа ќе го каже девојка оа значи токму спротиното. И тоа е сосема ок и сосема прородна реакција.
  Јас кога се разведов немаше ФБ па така да немав прилика на то начин да го следам животот на бившиот опруг. А сега што се однесува до партнерите тоа е веќе еден поинаков однос и негледам што би дознала од неговиот профил кога веќе не сме пријатели. а и доколку ме интересирал тој човек немало да ми биде биши. Додека се трудите да копате по Фб, да се распрашувате кај другарки и така непотрбо да си го губите времето и да се депресирате. Посебно ако ви кажат дека тој е среќен заљубен ... и тогаш следува она ма не ме интересира што сака нека прави. А доколку ви ажат дека пати по ас дека е тажен итн е тогаш ви се полни егото и сакате да знаете се в најситни детали. Потрудетесе пред да завршите одредена врска да се преиспитате дали сеуште го сакате, за да потоа не ви се случуваат овие работи.
   
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.637
  Епа реално знаеме си се кој сме, што сме, така да едни слики на фејсбук не можат да ме излажат и обратно доколку тие ме гледаат мене.
  Животот и не ми е толку битен искрено, не вели секогаш за нас самите туку нивниот карактер дали се смениле на подобро или на полошо, ама во главно тоа сме си ние истите.
  Така да, не можам да бидам љубоморна на нивната јалова врска на фб кога знам дека е истиот неверник и деген, пример. Или џабе му се патувањата, хедонистичките моменти и жените кои му коментираат кога си е истиот лежач.

  Некогаш да, желна сум за муабет и да видам до кое ниво и отишло аклчето или пак уште подобро, да ме видат мене како сум подобра :D ама најдобро до тука нека е работата.

  mihaela.barbi не се работи за некое жарче, па луѓето порано биле дел од нашиот живот, не сме ние од камен створени. Тоа што го наброја ти, мене ми изгледа на сталкување и јасни знаци за назад, тоа е во друга крајност од претходниот муабет.
   
  На crazylady и MSkorpionka им се допаѓа ова.
 5. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.095
  ^^
  Јао доктор Фил гуд, да бевме сега на сеанса ќе се расплачев и ќе кажев-во право сте ;( Уште ги сакам...сите мои бивши...
   
 6. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Не ме интересира што правиле и што прават.Нема да ризикувам да ми се измешат чувствата.Ако се бивши нека останат во минатото.
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  667
  Да иако некогаш некам да признаам на сите бивши на некој начин им имам ѕирнато да видам шо, како. Ама да не се сфатиме погрешно, не дека опсесивно нешто сум и буричкала по животите откако ќе сме раскинеле,и не дека сум имала сеуште чувства кон нив, туку ете како што кажаа и другите, од чиста љубопитност. Сум им ги ѕирнала фб профилите, по еднаш и толку.
   
 8. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Воопшто не сум тип на девојка која ја интересира што и прави бившиот дечко,каков му е животот..едноставно ако налетам некаде,се видам случајно,би прашала од култура,а да ѕиркам преку фб,да прашувам преку другарки-тоа ми е најглупо нешто.
   
 9. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Секако дека ме интересира до кај се со животите, јас за разлика од повеќето недозреани тинејџерки човечки сум се разделила со бившите и тие завземаат важен дел од мојот живот, без разлика дали сега сме во добри односи или не, сакам да знам како се снаоѓаат во животот, со која се, едноставно како им оди, и по пат да ги сретнам би ги прашала, ама технологијата ги поедностави тие работи.
  Немам намера да се ситам или да се споредувам, едноставно има некои бивши што ми оставиле добар впечаток и што сакам да знам дека се добри, или евентуално на некои да тепам сеир :angel:
  Дека сум тип на девојка што опсесивно ќе го следи на фејсбук бившиот, не сум, далеку од тоа, ама ако ете се најде...не знам, во некој коментар, случајно од страна да излезе, па нормално дека ќе му го отворам профилот (и кој тврди спротивно на ова лаже, краде, спие на таван и има вошки).
   
  На JonyBravo, crazylady и Angel.girl им се допаѓа ова.
 10. lana8

  lana8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  180
  хмм ме интересира да.. чисто онака да видам до кај се шо се.. со бившите сум во ок односи, освен со последниот кој измислил еден тон лаги за мене и ги пуштил да кружат низ друштвото мое.. но сепак не му замервам доволна казна му е што се уште не може да ме заборави : 8)
   
 11. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  136
  Баш ме интересира како ќе ѕирнете на профилите на бифшите кога претпоставувам не сте веќе пријатели. А скоро сите имат постаено ограничување кој може да ги види нивните слики и статуси. Единствено со лажен рофил може да го следите да идете пријатели претставуајќи се под друг идентитет. А, тоа нели е малку забеано да не речам болно?
   
 12. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.939
  За ова сестра ми ќе и кажам да ви објасни :D

  Сестра ми е психо . :geek: Значи, ќе раскине со еден, ќе фати нов, стариот го шпионира. Ќе фати нов на другиов ќе му раскине, па него го шпионира :D Последниот бивш и го имав на фб и ми влегуваше мањачеше. Сега си го променив пасвордот пошто крајно време е да се опорави, она земала пасворд од другарка .
  Како циа е :D

  А јас не, имав еден се замарав, кога сфатив дека не го сакам, нема портеба да губам секунди од моево скапоцено временце, заборавив.
  Сега за ниеден не се напнувам. Со едниот сум во добри односи, некогаш му пишувам ама како пријател, го прашувам како е , има ли девојка. Исто и он. Се заебава со мене, дека не знае како дечко ми ме трпи пошо сум инат. :D Нашата врска онака од зезање беше, затоа ни ме сака ни го сакам, сеуште ја сакаше бившата, јас бившиот и така.

  Со него сум во добри односи затоа му пишувам инаку со другиве ни имам ни сакам да имам контакт ни се распрашувам ни ме интересира. Информациите секогаш доаѓале до моиве уши, ама се помалку ме интересира и веќе и кога ќе почне некој да ми оговара го прекинувам, бидејќи нема потреба мозокот да ми го пунат со небитни информации.
   
 13. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Не се сите деца во паметите па на секое раскинување да се бришат од пријатели.
  Зошто уствари да го избришам од пријатели бившиот? Што ќе постигнам со тоа? Само ќе докажам дека уште ми е гајле за него, дека секоја нова слика, статус или лајк ме погодува. Аман значи, па и уште лажен профил, специјално за следење на бившиов :D
   
  На JonyBravo и m.m.5 им се допаѓа ова.
 14. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  136
  А зошто ти е во пријатели да не случајно продолжите да се дружите и да си бидете раме за плачење еден на друг? сакаш да кажеш дека остануаш пријателка со бифшит и си комуницираш со нив и кога ќе си фатиш нов дечко? И, дека дечкоти додека си седите онака си четува со бившата и ич око не му трепнува, а ти целата среќна и задоволна и му веруваш ти нему и он тебе дека со бившите сте понатаму пријатели, или можеби случајно сите заедно излегувате?
   
  На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Има разлика од пријател на фејсбук до пријател во вистинскиот живот. Тебе ако ти се срони бисерот на врската ако задржиш некој од бившите за пријател мене не ми прави никаква разлика. Не комуницирам редовно со бившите, ниту сум комуницирала кога сум имала дечко, едноставно, не ми прави разлика дали ќе ми бидат во пријатели или не, и заради тоа немам потреба ни да ги бришам, не сум дете па да му докажувам на бившиов колку не ми значи со тоа што ќе го избришам од фејсбук. На крајот од се, не го ни сфаќам фејсбукот толку сериозно и како толку важен дел од мојов живот. Глупаво и незрело ми е да избришам некој бивш од пријатели на фејсбук, ништо не постигнувам со тоа.
   
  На JonyBravo, crazylady, ilipili и 5 други им се допаѓа ова.
 16. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  136
  A, што постигнуваш доколку и понатаму остане во тоите пријатели на фб, ако не комуницираш со него.
  Јас фб го сваќам како средство за комуникација помеѓу лугео а не да натрупаш 1000 пријатели и да зјапаш по туги слики и да живееш туги животи. А, како и да е ако не тој тогаш негоата идна девојка ќе те избрише кога ќе дознае дека си му бивша. А, нели тоа е попонижувачки?
   
 17. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Не е понижувачки, воопшто, мене не ме тангира тоа дали тој ќе ме избрише или не, исто како што не ми е важно дали ќе го имам во пријатели или не, повеќе тој ќе се понижи што дозволил женска му да го команда како сака. И не трупам 1000 пријатели, ако сум го имала бившиот додека сме биле во врска, немам намера да го бришам од кога ќе прекинеме, значи нема нешто поглупаво од тоа за мене.
  Девојче, очигледно имаш 15 години, не дека дискриминирам, ама ќе пораснеш и ќе сфатиш некои работи, вака темава може да ја тераме до бескрај.
   
 18. milinna

  milinna Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  27
  Мојот претпоследен дечко....се ожена.
  Мојот последен дечко....сега баш сега ја гледав та сега шо се заедно,и една пеперутка ме тресна по гла ме стресе :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: ((си леташе уплашена низ соба јас не ни ја приметив) демек шо прајш свести сееееее еееееееејјјјјјјјјјј) :lol:
   
 19. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.043
  обично со тој што ми бил последен го манијачам дури и повеќе од тој што сум моментално
  што е малце нелогично..
  а посебно ако има нова девојка ја манијачам и неа да видам што вкус има типацов
  ама што знам нормално е тоа сега зависи колку си го преболела и колку тие на срце
  мене сите бивши ке ми останат вечни симпатии :)
   
 20. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  574
  Онака, од време на време ќе си ѕирнам да видам што има, ништо посебно... Знам дека се мува со некоја и тоа е тоа, сеедно ми е што се случува, не сме искарани, не сме се блокирале ( нема зашто, многу ми е детско тоа ) и така.. :)