1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жолт секрет од царскиот рез

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SimonaTino, 15 април 2013.

  1. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Prostete na latinicata od mobilen ve pratam
    Ova mi e vtor carski posle 11 dena ,denes pocna od ednata strana kaj konecot I 3cm od nego da mi tece zolrenikava sluz
    Mestoto e crveno,oteceno I kako da e pododlepena ranata,a ostanatiot del e suv I ureden
    Dali ima nekoj poznavanje,iskustvo?Ne se mackam so nisto
    I se javiv na doktorkata mi rece da lezam mestoto da mi bide golo da se susi,sluzot bil normalen I mozel da trae do 3 meseci
    Mene me cudi sto do sega bese vo red dali vcera I denes se opteretiv malku srediv nesto sitno po doma pa mi se pidodlepila ranata????
     
  2. expert

    expert Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    266
    zolt sekret od carskiot rez

    Ми звучи како инфицирана рана. Немој да оставаш на случајноста и на консултација преку телефон, оди нека ти ја видат раната лично, ако има некоја компликација ќе се правда дека не ја видела и дека дала совет преку телефон, затоа најдобро е нека ја види докторката.
    Нормално раната треба да биде чиста и сува.
     
  3. kamilica

    kamilica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    36
    zolt sekret od carskiot rez

    Ти пратив пп.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    zolt sekret od carskiot rez

    Kamilica vo pravo bese...
    Eve denes bev na ginekolog a od pred dva dena koristam betadin I se podzasusi ranata I od sinojka nisto ne tece
    Maticnata me pregleda I rece deka nema infekcija,normalno e da se procisti ranata do 30 ti da koristam betadin 2 na den ako nema potreba ponatamu da go otkazam,uste dve nedeli najmalku da ne krevam tesko I da ne se navednuvam mnogu mnogu a na 30 da odam za pregled na eho da vidime vnatresno kako zazdravuva fala na odgovorot
     
    На kamilica му/ѝ се допаѓа ова.
  5. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    zolt sekret od carskiot rez

    Без гајле биди тоа е масното ткиво и се прочистува раната и јас скоро имав операција и додека бев во болница ништо немаше ама кога се вратив дома золто помесано со крв ми течеше и ми рекоа така дека е масно ткиво
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.