1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жолт секрет од царскиот рез

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од SimonaTino, 15 април 2013.

 1. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  Prostete na latinicata od mobilen ve pratam
  Ova mi e vtor carski posle 11 dena ,denes pocna od ednata strana kaj konecot I 3cm od nego da mi tece zolrenikava sluz
  Mestoto e crveno,oteceno I kako da e pododlepena ranata,a ostanatiot del e suv I ureden
  Dali ima nekoj poznavanje,iskustvo?Ne se mackam so nisto
  I se javiv na doktorkata mi rece da lezam mestoto da mi bide golo da se susi,sluzot bil normalen I mozel da trae do 3 meseci
  Mene me cudi sto do sega bese vo red dali vcera I denes se opteretiv malku srediv nesto sitno po doma pa mi se pidodlepila ranata????
   
 2. expert

  expert Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  402
  Допаѓања:
  266
  zolt sekret od carskiot rez

  Ми звучи како инфицирана рана. Немој да оставаш на случајноста и на консултација преку телефон, оди нека ти ја видат раната лично, ако има некоја компликација ќе се правда дека не ја видела и дека дала совет преку телефон, затоа најдобро е нека ја види докторката.
  Нормално раната треба да биде чиста и сува.
   
 3. kamilica

  kamilica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  zolt sekret od carskiot rez

  Ти пратив пп.
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  zolt sekret od carskiot rez

  Kamilica vo pravo bese...
  Eve denes bev na ginekolog a od pred dva dena koristam betadin I se podzasusi ranata I od sinojka nisto ne tece
  Maticnata me pregleda I rece deka nema infekcija,normalno e da se procisti ranata do 30 ti da koristam betadin 2 na den ako nema potreba ponatamu da go otkazam,uste dve nedeli najmalku da ne krevam tesko I da ne se navednuvam mnogu mnogu a na 30 da odam za pregled na eho da vidime vnatresno kako zazdravuva fala na odgovorot
   
  На kamilica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  zolt sekret od carskiot rez

  Без гајле биди тоа е масното ткиво и се прочистува раната и јас скоро имав операција и додека бев во болница ништо немаше ама кога се вратив дома золто помесано со крв ми течеше и ми рекоа така дека е масно ткиво
   
  На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.