1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жртва во име на љубовта

Дискусија во 'Канта' започната од A.Dreamer, 27 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. A.Dreamer

  A.Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Feministki Zdravoooo:)
  Vcera go gledav filmot Titanik (veruvam i nekoj drug go zatekol na TV) pa bi sakala da ve prasham ( iskreno da mi odgovorete ) Kolku od vas (nas) ima na ovoj deneshen svet shto bi se zrtvuval za svojata ljubov?
  da ne recam Titanik -zrtva:)...kolku od nas ima sto bi go dale svojot zivot za svojot sakan partner, decko, pa i drugar/ka itn itn..
  Dali postoi seuste takva ljubov???
   
 2. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.930
  Пол:
  Женски
  постои
  би се жртвовала,незнам колку заслужва тој за тоа и дали би го сторил истото за мене но јас за него да
  можеби е погрешно моето мислење но јас сум тоа :$
   
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.716
  Тешко дека сега би можела да кажам сигурно. Треба да дојде до некоја таква ситуација (не дај Боже) кога навистина е потребно жртвување, тогаш се гледа кој што е спремен да направи...
  Од оваа гледна точка, мислам дека би се жртвувала, за некој што ми значи повеќе од се... Мислам дека би имала храброст. :)
   
 4. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  918
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Ако му притреба бубрег, ќе му дадам еден. Имам два, во едниот малку песок, па најверојатно тој ке му го понудам. Се шалам.. :)

  Темава е малку тешка за дискусија, не дај боже да дојде некоја во таква ситуација да треба да решаа помеѓу својот и животот на саканиот.... Не викам дека неговиот живот не ми е мил, ама признајте 90 % од нас би се замислиле вреди ли да заминам јас на оној свет, за тој да живее...

  Ако навистина треба да одлучам такво нешто, би ги прерачунала едно 10000пати сите аргументи, сите за и против, и потоа би одлучила. Таква безусловна љубов како по филмовите ретко има во реалноста.

  Ова е мое мислење, и може е малку себично, ама јас така размислувам.
  Да, го сакам најнај многу, ама си се сакам и себе си... ;)

  Едит: Да се разбереме, зборам конкретно за жртвување на својот живот, во замена за неговиот..
   
 5. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  А се смета за жртва да се откажеш од фамилијата за да бидеш со него :worried:
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.967
  Допаѓања:
  55.199
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.