1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Жртва во име на љубовта

Дискусија во 'Канта' започната од A.Dreamer, 27 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. A.Dreamer

    A.Dreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Feministki Zdravoooo:)
    Vcera go gledav filmot Titanik (veruvam i nekoj drug go zatekol na TV) pa bi sakala da ve prasham ( iskreno da mi odgovorete ) Kolku od vas (nas) ima na ovoj deneshen svet shto bi se zrtvuval za svojata ljubov?
    da ne recam Titanik -zrtva:)...kolku od nas ima sto bi go dale svojot zivot za svojot sakan partner, decko, pa i drugar/ka itn itn..
    Dali postoi seuste takva ljubov???
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    постои
    би се жртвовала,незнам колку заслужва тој за тоа и дали би го сторил истото за мене но јас за него да
    можеби е погрешно моето мислење но јас сум тоа :$
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Тешко дека сега би можела да кажам сигурно. Треба да дојде до некоја таква ситуација (не дај Боже) кога навистина е потребно жртвување, тогаш се гледа кој што е спремен да направи...
    Од оваа гледна точка, мислам дека би се жртвувала, за некој што ми значи повеќе од се... Мислам дека би имала храброст. :)
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Ако му притреба бубрег, ќе му дадам еден. Имам два, во едниот малку песок, па најверојатно тој ке му го понудам. Се шалам.. :)

    Темава е малку тешка за дискусија, не дај боже да дојде некоја во таква ситуација да треба да решаа помеѓу својот и животот на саканиот.... Не викам дека неговиот живот не ми е мил, ама признајте 90 % од нас би се замислиле вреди ли да заминам јас на оној свет, за тој да живее...

    Ако навистина треба да одлучам такво нешто, би ги прерачунала едно 10000пати сите аргументи, сите за и против, и потоа би одлучила. Таква безусловна љубов како по филмовите ретко има во реалноста.

    Ова е мое мислење, и може е малку себично, ама јас така размислувам.
    Да, го сакам најнај многу, ама си се сакам и себе си... ;)

    Едит: Да се разбереме, зборам конкретно за жртвување на својот живот, во замена за неговиот..
     
  5. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    А се смета за жртва да се откажеш од фамилијата за да бидеш со него :worried:
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.