1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Забранета љубов

Дискусија во 'Канта' започната од Sonce77, 19 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  Што ако се случи љубов, а сте омажени, и случајно ќе запознаете некој и мажот одеднаш станува втор а до пред тоа е бил само тој на светот. Понекогаш е можна и љубов а ви е забрането, одеданаш сфаќате и дека не можете без него, дека сте создадени еден за друг и дека тоа е права љубов а од друга стана не сте таков човек да се пуштате во таков жежок оган.
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.