1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Завидливи луѓе

Дискусија во 'Психологија' започната од smiley22, 14 април 2012.

  1. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Ohooo jas sum opkruzna so zavidlivi lugje....
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  2. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.727
    Пол:
    Женски
    Најлошиот тип на луѓе
     
    На Anah му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    мислам дека оваа особина е една од најлошите, кога на некој не му е мило за туѓа среќа, што да се збори понатаму :^)
     
    На Puellapulchra му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.690
    Пол:
    Женски
    Неам околу мене шо се баш така завидливи на мене. Ама иам една роднина шо цел живот купуваше исто шо и јас.
    Ќе купам маица со Мини Маус, еј од кај ти е. И ќе ѝ кажам. Купување она иста ко мене
    Ќе купев ранче, пенкало абе шо год
    Пак, од кај ти е, и си купува исто
    Јас отсекогаш сум сакала да сум си уникатна.
    Не можам да забранам некому да го купи истото. Ама еднаш, два пати океј, ама да купуваш скоро сѐ шо иам, нот гуд
    Сеа порасна па олабави малце
     
  5. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    650
    Пол:
    Женски
    Хехеххе…. Колешките….8) Знам да сам неодолива! Лепота балканса :rofl: 8) Се осеќам као холивудска ѕвезда, многу ме гледаат а и подмолно завидливо. Псобено денес кога се појавив со стомачните испоцркаа а задникот ми пукаше во пантоломите. И цел ден се карам денес на работа. Ме кодошеа, ми се дереа без потреба итн…
    После долго време јас се вратив во моето фит тело повторно :inlove: :muscle: Најјко ми е тоа што и од нив има што вежбаат нормално но им е попусто немаат убава градба на телото џабе им е све и нормално е да завидуваат. Хехе уште многу ќе ми завидувате :muscle: ;)
    нема никад да ме стигнете! Имам градба Cardi B! Само што сум бела и плава :D
     
  6. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.100
    Пол:
    Женски
    Кажи ми, од лани уште те зјапаат во газот? :D
    Ти комплекси си имаш, да си знаеш:)
     
  7. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.220
    Допаѓања:
    8.314
    Пол:
    Женски
    Ама и твоево не е у ред, немале убава градба викаш.. Не треба предрасуди да имаш. Све е ствар на вкус.

    Еве мене таква градба ми е too much и сеа значи ти љубоморам? :wasntme: :D

    Многу е лошо да си завидлив инаку, прелоша особина која ништо позитивно нема да ти донесе во животот.

    Иначе супер што имаш преголема самодоверба, само глеј некад да не претеруваш повредувајќи ги другите, исто како што другите према тебе се понашале. :)
     
  8. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    650
    Пол:
    Женски
    Јас не сум ги навредила ништо нив не ни правам такви муабети. Они се значи нешто неописливо нормално дека така ќе кажам за нив кога такае, све ги гледам и ги слушам што прават со сопствени очи и уши. Најјако ми е коа ќе ги фатам као ме гледа злобно незнам како не име срам тоа се гледа барем зачувај си за себе злобата дома ако сакаш и зборувај на глас што мислиш! Исто така и една згодна колешка што имам слични сме ние две исто тренираме и кон неа се однесуваат така и ги имам слушнато како зборат дека никад не би ја замениле неа нзм што…. Ама не се замараме многу она ако не ја замени ништо не и може,телото пак неможе да и го има,духот, душата исто тие неможе да ни ги земе ;)
     
  9. exceptional

    exceptional Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2023
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    310
    Не сум завидлива и затоа последно што помислувам е дека некој ми завидува посебно од блиски а уствари на крај испаѓа стварно дека тоа било а ја сум у фазон што им е, зашто така реагираат ...искрено ги жалам.
     
  10. GymGirl❤

    GymGirl❤ Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2021
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    650
    Пол:
    Женски
    Да пошо ги имам слушнато кај шо велат дека сакаат да имаат задник се мучат вежбаат ама небива и ја слушам вика “што треба веќе да направам ете вежбам пијам протеин што треба веќе да направам??!” Јас пошо не сум блиска со нејзе само си чутам и ја слушам :rofl: Многу ми е гаље а гледам дека на неа градбата не и дозволува као да има гз нема маса тој дел од телото а има широка половина и постојано надуван стомак, никаква е! А вежба долго време може две години. Ниска метро и желба за растење! Што да им правам јас? Не сум јас тука дежурен виновник за ради нивните комплекси шо неможе да го поседуваат тоа што го имам јас?
    не е само она неколку се такви ем лоши што кодошат ти се прават нешо на раб поише од тебе ,ти викаат,замки ти прават исто така во работата.
    Вчера затоа и ги покажав забите, јас сум мирна особа ама ако не наљути, таква не ме знае богами.

    Јас си делам совети само со другарки што ми се као колешки во фитнесот и заедно соработуваме си помагаме.
     
  11. gtramg

    gtramg Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2024
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Машки
    Завидливи се затоа што не ги бива .
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    Животот ми го имаат уништено такви ,во моја близина за жал беа
     
    На gtramg му/ѝ се допаѓа ова.