1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Загатки

Дискусија во 'Форумски игри' започната од martiiinna, 27 април 2020.

 1. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  4.346
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, ако има бришете :D

  Ајде да се забавуваме со загатки, а во исто време и да ја развиваме способноста за размислување.
  Предлагам откако ќе ја напишеме загатката, во споилер да го дадеме одговорот.

  Да почнам јас:

  Пушти ме кога ти требам, врати ме кога не ти требам. Што сум јас?

  Сидро ]:)