1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Загноено уво

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Wild.Child, 5 март 2010.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Да ве прашам нешто ако знаете пред да ми падне увото :?
  Имам 4 дупки и таа 3тата (пред почетокот на ’рскавицата) ми е загноена,а чудно не ме боли ич увото. Прееска кога сакав да ја сменам обетката мислам дека цела крв ми истече :? Дај помагајте ако знаете ве молам а многу мерак ми прават ич нејќам да ги извадам ... ;(
  П.С Гоу грл убаво да си поминеш :mrgreen:

  МОДЕРАТОР:
  Преместено од друга тема.
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Фолен, и мене ми гноеле ушите од обетки, ама јас еден инает шо сум, ич не ми беше гајле. Па еве веќе... повеќе од година не ми има загноено (да не се урочам). Незнам што би ти кажала. Работа за играње не е. Затоа пробај, пред да ја ставаш обетката да ја дезинфицираш со алкохол барем, ако веќе ги сакаш толку :D
   
 3. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Да,да ги дезинфицирав,ги намачкав со хлорамфеникол и им ставив јод. А за инает инает сум и јас :lol: :lol: Милион пати ги бушев ушите и милион м загнојуваа и најпосле сватив дека ми гноеле од едни златни менѓуши.А за чудо од бижутерија не ми гнојат,ама ова го чепкав многу затоа,а башка и му ставив еден пирс огромен сирото уво што маки виде дур го пикнав :lol: . Сега малце нека одмори па утре ќе ја ставам пак обетката.
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Леле луѓе помагајте ве молам... едното уво ми стана многу поголемо од другото. :? Цело е црвено и загноено топки гној имам... :? Кога мајка ми ќе ми го стисне гнојот дури и главата ме боли... ;( Знаете ли нешто што ќе ми помогне или морам да го стиснам ? ;(
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Мора да го стиснеш гнојот и после тоа постојано со алкохол да го чистиш...мене тоа ми помогна :?
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Се јави мама на доктор.Ми рекоа да го чистам со хидроген,а потоа да го мачкам со бетадин,а ако не помине мора со антибиотик. Леле какво е црвено сирото :?
  Инаку фала brokenhearted ако соберам сила можеби ќе го стиснам...многу ми е страв ... :?
   
 7. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Нема проблем ;) Пиши да видиме дали ти поминало
   
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Помина... Како ново :) Е само што воедно мислам дека ми се затнати дупките ;( Ама ако се ќе си ставам јас нови :mrgreen: и ќе ги пазам убаво пак да не загнојат. Инаку какво беше пред тоа... како црвена цедалка :lol:
  Фала многу :)