1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Загноено уво

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Wild.Child, 5 март 2010.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Да ве прашам нешто ако знаете пред да ми падне увото :?
    Имам 4 дупки и таа 3тата (пред почетокот на ’рскавицата) ми е загноена,а чудно не ме боли ич увото. Прееска кога сакав да ја сменам обетката мислам дека цела крв ми истече :? Дај помагајте ако знаете ве молам а многу мерак ми прават ич нејќам да ги извадам ... ;(
    П.С Гоу грл убаво да си поминеш :mrgreen:

    МОДЕРАТОР:
    Преместено од друга тема.
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Фолен, и мене ми гноеле ушите од обетки, ама јас еден инает шо сум, ич не ми беше гајле. Па еве веќе... повеќе од година не ми има загноено (да не се урочам). Незнам што би ти кажала. Работа за играње не е. Затоа пробај, пред да ја ставаш обетката да ја дезинфицираш со алкохол барем, ако веќе ги сакаш толку :D
     
  3. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Да,да ги дезинфицирав,ги намачкав со хлорамфеникол и им ставив јод. А за инает инает сум и јас :lol: :lol: Милион пати ги бушев ушите и милион м загнојуваа и најпосле сватив дека ми гноеле од едни златни менѓуши.А за чудо од бижутерија не ми гнојат,ама ова го чепкав многу затоа,а башка и му ставив еден пирс огромен сирото уво што маки виде дур го пикнав :lol: . Сега малце нека одмори па утре ќе ја ставам пак обетката.
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Леле луѓе помагајте ве молам... едното уво ми стана многу поголемо од другото. :? Цело е црвено и загноено топки гној имам... :? Кога мајка ми ќе ми го стисне гнојот дури и главата ме боли... ;( Знаете ли нешто што ќе ми помогне или морам да го стиснам ? ;(
     
  5. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Мора да го стиснеш гнојот и после тоа постојано со алкохол да го чистиш...мене тоа ми помогна :?
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се јави мама на доктор.Ми рекоа да го чистам со хидроген,а потоа да го мачкам со бетадин,а ако не помине мора со антибиотик. Леле какво е црвено сирото :?
    Инаку фала brokenhearted ако соберам сила можеби ќе го стиснам...многу ми е страв ... :?
     
  7. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Нема проблем ;) Пиши да видиме дали ти поминало
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Помина... Како ново :) Е само што воедно мислам дека ми се затнати дупките ;( Ама ако се ќе си ставам јас нови :mrgreen: и ќе ги пазам убаво пак да не загнојат. Инаку какво беше пред тоа... како црвена цедалка :lol:
    Фала многу :)