1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заев ветува двојазичност за сите градови во Македонија

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Bitter-Sweet, 17 септември 2016.

  1. OhSarcasm

    OhSarcasm Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Протестот за Ангел во Тетово,Каде што сама јас излегов,не во Ѓорче.
     
    На HUNK му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    Сеедно. Сум излегол и јас, не е битно кој град. Во Ѓорче беше полошо, во Тетово немало никој бидејќи никој не мисли како тебе, тоа што ти го кажував.
     
  3. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    Сериозен си? Сакаш доказ дека е стиропор? На глава им паѓаа парчиња стиропор на луѓе, да одиш на плоштад да ја удриш барокната зграда, во раце ќе ти остане делот. И после јас шегобиец.
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Темава јас ја создадов и како одговорна за неа, секој пост што ќе содржи пцовки, вyлгарни зборови и навреди ќе биде пријавен. Внимавајте на изразување. Ова се однесува особено на @OhSarcasm
     
    На sjdgo, baba Rada и theowndemon им се допаѓа ова.
  5. OhSarcasm

    OhSarcasm Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Па немало никој логично,половина од женските се дупат со гарчоната а машките ги собрале јајцата и штрафта.Едно е да излезеш со 200 души,друго е да излезеш сам во најопасниот град. Бори се за тоа што треба,или не се бори воопшто.Најди некоја попаметна работа,од цвичење нема ништо да добиеш.
     
    На baba Rada, PaLaVa и HUNK им се допаѓа ова.
  6. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Zosto bre mene sekoj pat dvojajcanost mi se cita mesto dvojazocnost |(
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. OhSarcasm

    OhSarcasm Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Се знаеше дека тема за политика ќе догура до овде. :D
     
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Па кога немате контрола... :)
     
    На sjdgo и baba Rada им се допаѓа ова.
  9. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    Епа кој е проблемот тогаш? Јас сум ти крив што во Тетово не можеш да најдеш истомисленици? Јас ти реков, сум одел на многу протести, и ќе одам доколку е потребно. Моментално борбата е за да не се продолжи со криминалот, доколку се организирс протест за големите права на Албанците ќе излезам, јас да не сакаш да организирам? Кој сум јас или ти па да организираме?
     
  10. OhSarcasm

    OhSarcasm Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Океј не ме разбираш очигледно.Да прекинеме дур не отидне предалеку ова.
     
  11. ivory

    ivory Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Машки
    Па колку што разбрав тебе ти е да се протестира за тоа што го прават Албанците, а да се замижи на 10 годишниот криминал. Предалеку не може да отиде бидејќи ништо лошо не ти викам јас, ниту па ти мене, освен еден два збора. :)
     
  12. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Не не... реков што стиропор е тој што е толку јак? Тоа ме интересираше :) Но да беше конструкцијата неквалитетна и цел стиропот и гипс,верувај ми дека ќе паднеше на земјотресот од 5 степени.
    Ама овие у Кнауф изгледа во стиропорот ставаат титаниум и топен челик па издржува земјотреси од 5 степени.Абе Немци се тоа.. сила :D
    П.С не е до стиропорот туку до мајсторите.Убаво изгледа ама очигледно не го правел некој со многу внимание.
    Батали го Барокот,се објаснивме..

    Туку кажи ми ти како ги коментираш изјавите на Заев дека не им личи на СДСМ патриотизам,да ги застапуваат правата на бранителите..?
    Го гледам Ангелов,за кој како бранител имам огромна почит.. често го поддржува Заев.. а овој сиромав уште во опозиција им во лице им го плекса дека не сака да слушне за бранители и патротизам.. цццц.. циркузи :D
     
    На baba Rada, PaLaVa, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Го барам видеото т.е разговорот од Гвујо каде што он лично го кажува тоа :D Нешто као да личи на мермер али не е мермер и е поефтино , ти текнува ли
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    хахахахахахха да да сега се намали невработеноста, незнам дали лугето се вработуваат или стануваат робови само да не умрат од глад. Грујо донесувал странски инвестиции, а дали знаете зошто тие инвеститори инвестираат во Македонија? Затоа зошто има ефтина работна рака, еве да речеме два члена од фамилија работат, едниот зема 9 000 а другиот 7000 вкупно 16 000 и што мислите дека тие со тие пари без да се задолжуваат и да земаат кредити ќе успеат да платат трошоци, плус да школуваат деца, плус додатни трошоци што може да се појават како свадби и триста чуда????
    Ве молам освестете се и како што рече анаконда погледнете малку 24 вести, телма, алсат м, а не само сител, канал 5 и алфа... Свашта
     
    На iloveyou29, Gosh и anakonda88 им се допаѓа ова.
  15. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Искрено не ми текнува зош не пратам толку во детали :) Јас ти кажав дека конструкциски тоа е јако и издржливо,а за естетика и дизајн.. немам искуство во тие полиња,може некој што има да каже за тоа :)
    Од градежен аспект е океј.
     
  16. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Добри сте мајке ми хахахах стиропор што личи на мермер хахаххахахах има материјали што личат на мермер, а не се ама не се ни стирпопр и кнауф, чисто онака информативно де.
     
  17. OhSarcasm

    OhSarcasm Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    181
    Пол:
    Женски
    Џ
    Не туку според мене секој треба да си одговара за стореното.Но,има и поважни работи од партијата само да си знаете.Луѓе умираат.Мене ме нервира тоа што сите се подготвени да ги казнат ВМРО за крадење на пари од народот,а никој не е спремен да ги казни СДСМ за крадење на идентитетот на Македонија.Ме нервира тоа што шарената револуција потпаѓа во поголем и добро промислен план на опозицијата за да стигне до власт.Мило ми е да излезе народот и да одлучи дека секој треба да одговара за своите дела но не со тоа што ќе се најдат на листата со пратеници. :D Толку многу луѓе излегоја на тој протест за да се изборат за правата,за 20-мина да се најдат на листата со пратеници,и што остана од шарената револуција? Ништо. Тие што им беше потребно нешто си добија и чао,чао.
     
  18. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    А чекај,ти да си странски инвеститор,ќе идеш да инвестираш во земјите со најголеми трошоци и даноци за државата,како Катар,ОАЕ,Кина,Јапонија,Америка или ќе идеш кај овие што се со најниски давачки како Македонија,Србија,Бугарија итн?
    Ако ги одбереш овие најбогатите држави за да инвестираш...... нема многу далеку да стигнеш,брзо ќе пропаднеш :D
    А да немаат ни 9.000 ни 7.000? Со што ќе живеат? За што ќе им го дадат тој кредит,за убавина? :)
    Не викам дека е добро со толку примања да се живее,не е добро да се живее на кредит.. ама па и да се исушиш за кришка леб зошто немаш 30 денари да го купиш.. како што беше во времето на транзицијата кога СДСМ беше власт,извини тоа па ич не ми изгледа прифатливо :)
     
    На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Вас воопшто не ви е галје за држававс , вас ви е галје да си лакирате нокти во таа неписмена јавна администрација , и ви е страв да не се смени власта ,а вие да го изгубите вашето работно место и тоа е тоа . Ич не ви е галје што гвујо извршил криминал заради тоа што ве вработил , и со нишај плата земај плата не ве занима , само ваша работа е да го браните тој што ве вработал иако за да ви исплати плати зема кредити , па за некое време кога ке прогласи државава банкрот , е тек тогаш ке ве видам .
    Патем во OAE нема даноци , освен за угостителскиот сектор .
     
    На christinnn, iloveyou29, Gosh и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Ако е така како што викаш, тогаш ајде де, да гласаме за Заев, нема кримнал човекот, стабилен е, меша кој датум кој е на прес ама човек, дешава се хаххаха објавува БОМБИ после вика ама слушај, тоа се приватни разговори.Со Заве и името да го смениме и двојазичност и се што ќе каже, овие криминал со стирпор бре, па доста им беше. Инвестиции ??? а бе гола вода, бољњ седи дома, не работи џабе нема напредок во тоа, нема да се смени хаххах овој, Заев е пример оф лидер, за него че гласаме. Кој се сложува ставете "не ми се допаѓа" хахха и негативна кампања е кампања, ја не би ни тоа ама ај, за муабетов, инаку хаххахаха
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.