1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заев најави прослава во 15 градови низ Македонија

Дискусија во 'Политика и настани' започната од baba Rada, 13 јули 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Премиерот, Зоран Заев, најави дека поканата за членство на Македонија во НАТО ќе се слави во 15 градови низ Македонија. Овие прослави премиерот неофицијално ги најави за во сабота.

  По пристигнување на Самитот во НАТО со македонската делегација, Заев пред новинарите рече дека ова е историски ден за Македонија. Тој додаде дека македонските граѓани се најголемите поддржувачи на членството во НАТО и Европската унија.


  Денеска се очекува генералниот секретар на Алијансата, Столтенберг официјално да ја врачи поканата за започнување на претпристапните преговори за членство во НАТО.
  https://fokus.mk/zaev-najavi-proslava-vo-15-gradovi-niz-makedonija-ovaa-sabota/
  Ете ти беља работа, на нероден Петко капа му кројат..па така и овој нашиов ЗЗ, зајко кукурајко, сака журка да прави, фешта, да пие и да пее, да слави типчето за промена на името на нашава држава.:tmi:
  Господи помилуј не!!!

  За мене лично, ваква прослава е рамно на прославите што ги прават пациентите во болницата за душевно болни во БАРДОВЦИ

  Што мислите вие... Треба ли да славиме, пееме...или...што!?:headbang:
   
  На DontLetMedown, BrokenHeartA95, Victorian и 9 други им се допаѓа ова.
 2. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На BrokenHeartA95, butterfly*, Ivan4e04 и 13 други им се допаѓа ова.
 3. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.886
  Архангел :( За вака ли беа ;(
  RIP за една младост
   
  На Harper, Victorian, ocicka2014 и 9 други им се допаѓа ова.
 4. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Машки
  Ристо Вртев гнида.
   
  На LovelyGirl3, Selest, Cka и 6 други им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Фрлање пари во ветар а градот се дави во ѓубре.
  Треба тие пари да ги даде за да запосли луѓе кои ќе го чистат градот а не тука да гледаме како се бламираат актерите кои денес доброволно го чистат ѓубрето на клинички центар.
  Страмота бре ...

  Ама Зајко си нарачал и нови коли, пасатчиња...
  Еххх, која ли сме ние ретардирана нација(facepalm)
   
  На Ivan4e04, Victorian, Selest и 11 други им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  R.I.P
   
  На Aleksandar1212 и Cka им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Дешифрирај.
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки

  Нека почиваат во НЕМИР!
  Срам да им е и ќутек да јадат сите што ќе го дадат газот за ситна пара.
  Не можам да им се изначудам како не им е срам бе ... ццц!
  Иначе треба да ги гаѓаме со кеси со фекалии ! тоа е идеално.
   
  Последна измена: 13 јули 2018
  На Selest, orevokrsacka, Плавуша123 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Е Зајко сторил ниет да се жени :P
   
  На Selest, Cka и Rama им се допаѓа ова.
 10. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Не сте биле на прослава поврзана со дипломатија до сега, а? :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.758
  Допаѓања:
  46.272
  Вечерва ли е тоа? И дали пак е затворен Центар?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Зарем не го делиш мислењето дека ваква прослава е бесмислена и непотребна, предавничка и сулуда идеја!?
   
  На Victorian, koritsaki, Deni87 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.268
  Утре ќе биде прославата. Не знам каков ќе биде возниот режим низ Скопје, би требало да е нормално.

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и Ketchup им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  А пејачиве демек изненаџени и увреџени(facepalm)
   
  На Selest, koritsaki, orevokrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Го отепаја од зборење Николче за наочарите и за мерцедесот,го отепаја од зборење оти цела естрада ја береше по митонзи,освен Тоше,и сега истите тие со ДРЖАВНИ ПАРИ ќе и го полнат џепот на Еленче и компанија певачка за да си одат по одмори,а обичниве смртници,нека умрат ако не :worried:
  Безвеза ми е прославава која треба да биде на нивоУ.
  Абе со овие пари колку деца ќе се излечеа а?!
  На времето се'се пресметваше во пари,умре тоа време ваљда :D
   
  На Harper, Victorian, the.vampire.girl и 5 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Не. Јас сум за интеграција во НАТО и ЕУ, уште пред да биде кул да си за интеграција во НАТО и ЕУ. :)
  Одев на Ден на Европа, уште Борис Трајковски кога беше претседател, Бог да го прости
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.579
  Пол:
  Женски
  Да, ама нели е малку предвреме за прослава!?
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Па и тогаш беше, ама работата е каква идеја промовираш.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  На the.vampire.girl, koritsaki, Плавуша123 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.172
  Јас лично, ќе одам ради договорот. А иначе, во право си, многумина прават култови
   
  На Lolo5 и makedonkamak им се допаѓа ова.