1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заев најави прослава во 15 градови низ Македонија

Дискусија во 'Политика и настани' започната од baba Rada, 13 јули 2018.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.186
    Ништо не си сватил. Не ми е Заев идол, се залагам за вклучување на Македонија во НАТО и ЕУ.

    Пишав и на првата страница: Сум присуствувала и на други слични прослави, како Денот на Европа, иако тој не е празник на земја која не е членка во ЕУ. Покојнит Борис Трајковски држеше говор, уште далечната 2003та, за интеграцијата на Македонија во ЕУ на еден таков настан.

    15 години поминаа од тогаш. Каде сме сега? Повторно на истото како тогаш, и како други 15години пред тоа. Иако секоја влада и секој претседател на независна Македонија, се колнел во неговата идеја за зачленување на Македонија во ЕУ и НАТО...
     
  2. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Кај се продаваат вмро тангите?
     
  3. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.894
    Од вмро танга и милионче, од сдсм прслук и уште едно милионче може, за комплетче.
    Личност што требаше да лежи во затвор и да се повлече од јавноста некаде усрамена и покакана, сега е директор на МАН.
    Каде бре со овој памет (facepalm)
     
    На Плавуша123 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Mamli

    Mamli Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2017
    Пораки:
    1.501
    Допаѓања:
    4.239
    Пол:
    Машки
    Тоа МАН е ВМРО.
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    @WildMk Си ја сфатила скроз лично работата да се брани Заев и кога треба и не треба.
    Мислам,дај да бидеме реални 24 часа по темиве само ти го браниш и оправдуваш буквално за се,нема смисла...закоравени СДСМовци кои ги познавам и тука и надвор,не скокаат цело време до толку :worried:

    И како тоа велиш "ситно" ќе коштале фештиве со пејачиве наши?велиш не можело ништо да се стори,само ќе се закрпело некое мало дупче...и со цел ум тропаш бројка ситна да се потроши на толку уметници???
    Сериозно ова?
    И пред да ме нападнеш и Грујо трошеше-ќе ти речам,да трошеше и прееска спомнав дека потроши грдни пари на цела естрада,освен Тоше.
    Не ми е целта да се расправам,ама не е за оправдување ич ова расипништво.
     
    На Luciferovog zlo♧, Harper, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
  6. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Радувајте се народе.... ама само на покана :D
     
    На Harper, zuto, orevokrsacka и 5 други им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.186
    Бројката ја одбра Витамина, јас само се повикав на нејзиниот коментар.

    И да, моето пишување е поголемо од она што СДСМ го прави. Колку пати треба да повторам, дека се залагам за Македонија во ЕУ и НАТО, па која сака партија нека биде која ќе не воведе.
     
  8. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Покана покана,ама оп вешта,ке се денса,џингрлака фатиме за рака са са :)
     
    На Плавуша123, realGirl, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Тие се паралелците (контра-новинарско-новинарско здружение) на ЗНМ,така што...
     
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.894
    Мислев едно е.
     
  11. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Сосема непотребна работа. Прво скокни па кажи ОП. На нероден Петко капа му кројат уште сега. Подобро нечиј живот да се спаси со тие пари, секој ден има нови апели за донации отколку да се прават бесмислени прослави за нешто што не е сигурно дека се ќе се спроведе во најдобар ред и дека ќе влеземе во НАТО.
     
    На Victorian, shz, the.vampire.girl и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Da ne bide tragicno, ajde da go napravime komicno.
    IMG_20180712_212515.jpg
    :rofl::rofl::rofl:
     
    На Victorian, baba Rada, realGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Те сфаќам се убаво,и јас би сакала да живеам во убаво средена земја и пред се-Безбедна,би сакала да имам примања од 1000,2000 евра,кој нејќе?
    Ама не сум толку голем оптимист дека тоа ќе дојде за скоро време..
    Муабетот ми е дека фешти не ни беа ич потребни моментално,ама ај.
     
    На Harper, the.vampire.girl, baba Rada и 6 други им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.186
    Сум во моменотв оптимист. Се надевам дека нема да ме направат пак да станам песимист, со тоа што ќе го променат курсот на движење и ако остане само на ова. Имаме работа преку глава, која од нас се чека. Но мислам дека е можно... не 100% сигурно, но можно. Знам дека нема да биде брзо. Од 'почетокот' до 'крајот', најмалку 10 години ќе ни требаат. Но подобро тие 10 да почнат сега, место да ги одложиме уште 10-20...

    Убаво ќе беше да 'цицнеа' пари од НАТО за прославиве :) Ќе бев посреќна и јас. Баш ме интересира колку точно ќе кошта и кој ќе плати.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  15. bibiK23

    bibiK23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Со проблемов за имево сме 27 години и со влез во ЕУ и НАТО, толку ни се темиве набутани у глава, презаситени сме, дури и за вакви монти пајтон забави ќе се најдат луѓе што им е ОК, тоа само покажува колку сме отидени како народ. Да се дешаваше било кај, еве кај соседиве до сеа у ратно стање ќе им беше државата, ама ете ние пустите сме со многу нерви и трпение....се надевам за арно на крај ќе биде, ако не со среќа нека ни е како прв гмо народ
     
    На orevokrsacka, Lianna Anna, Kolumbo и 3 други им се допаѓа ова.
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.186
    Соседиве ... освен Србија, сите се или членки на НАТО и/или ЕУ (Бугарија и Грција), или работат на тоа да станат (Албанија).
    За што би имале 'ратно стање'? Или за Србија зборуваш? Дека на српски де...
     
    Последна измена: 14 јули 2018
  17. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    И на Грујче не му требаше 600.000 евра за Мечка па ги фркна без око да му трепнеТ...
    Рамке, ама иЧ не ги болат парите зошто не се нивни, години наназад истото се тера. Ова не е нешто не видено.
    ЧИТАМ да се даделе парите за друга цел, ау - ау па кој досега направил такво нешто? Еве пример со проектот ,, Скопје 2014" колку парички си легнаа на нечии сметки реално, а колку и зошто беа потребни толкав број споменици и фасади и чуда или пак со тендерите за печатење книги на министерката Елизабета, да скапуваат милиони различни книги во пордум и при тоа да се богати некој на сметка на државата...
    Брзо се заборава , така?
    Не е потребно и ова славење, но ете реално кога ќе размислиш дека услов за НАТО е реализација на договорот со Грција, значи ете ти ја целта... Кампања, де:)
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Да,да и Грујче го спомнав за Мерцедесот и наочарите што ги купи од наш џеб,не го оправдувам ама ич.
    И тој цела естрада ја наполни со наши пари по митинзите.
    Ама нели овие ќе беа поразлични,затоа ги гласавме де.
    Револтирана сум оти се "бранат" а исти се,и едните цицаја пари од нас,сега и другиве...
     
    На Harper, realGirl, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Исти се сите политичари, тоа е проблемот.
    Кај нив изворчето за полнење пари во џеб не прекинува, а обичниот граѓанин има да преживува со 200 евра плата цел месец. Додека тој истиот народ ќе се лаже секои избори одново и одново, само да тие исти говеда се лукузираат на туѓа сметка.
    Овие барем немаат простор да вработуваат, секаде е преплавено од претходно и тука лежи револтот.
    Јас единствено што слушам е константно разочарување од СДСМ, нивното членство на следни избори и тоа како ќе им пресуди.
     
    На Lianna Anna и Rama им се допаѓа ова.
  20. bibiK23

    bibiK23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Нив никој не ги тера/ле да сменат име за влез, хипотетички ако ги тераа и им донесеа ваква власт па и да прави забава за истото ни ти а ни ја не знаеме што ке се случуваше во тие држави...
     
    На baba Rada, Rama и Kolumbo им се допаѓа ова.