1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедно на летен одмор

Дискусија во 'Врски' започната од LaChiquita, 12 јули 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Навистина безвезна ситуација :?: ..Колку години има тој? Дали имате сериозна врска и врска која води кон нешто уште посериозно? Ова звучи ко он да не ни бил сам со другар на одмор па сега му текнало и ко да не е изживеан па ајде сега да проба..Мислам ок никому не треба ништо да му се забранува секој си има свој живот и слобода..Ама веќе кога си во посерозна врска си пар со некого, се знае кој со кого треба да оди на одмор. Седни и разговарај..Прашај како така да оди он сам а ти не си му во план, каква ли е таа ваша врска..и што сака да каже со тоа да искулирал.Ако евентуално типот уште и не е сигурен што сака и што мисли за вас тогаш ништо друго барај си ја среќата на др место иако срцка знам дека денес не е така едноставно посебно кога си на 30 и нешто.. :( .Затоа јас во последно си викам, не можеш денес да бидеш сигурен во никого и во ништо! :devil:
     
  2. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78

    Леле и јас исто, многу ми е страв . оваа година прв пат ке одам со дечко на одмор и со друштво ама ....незнам оти некако страв ми е, во мисла ми е што , како ... викам имам 18год и уште сеа со дечко да одам на одмор :lol: мислам некако чудно ми е ......
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Многу сакам да одам на одмор со дечко ми. Се надевам дека ќе бидне и тоа
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    се во свое време не форсирај ништо и не се карај со твојте за да те пуштат. незнам колку си со дечко ти али мене ме пушти ја прв пат после 2 години од врска и тоа без проблем надвор од државава. т.е. јас си побарав тогаш затоа што се осетив спремна. од тогаш навака јас само викам не сум дома викендов таму и таму сум или одам јас таму чао... се во свое време и се надевам ќе ти се исполнат очекувањата
     
  5. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    исто и јас :(
     
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    јас оваа година првпат ќе одам со дечко на одмор. Најпрво ми беше некако скепса дали воопшто да одам само со него, ама немав баш избор со оглед на тоа дека чекам пасош. Значи, глупаво ми беше да одам со некој, само ние двајца, што би правеле по цели денови? :| Али прифатив... и за моја среќа, нема да одиме само ние двајца, ќе одиме со сестрами и нејзиниот дечко. Така да, ќе имаме друштво, барем со некој ќе се социјализираме. Па е надевам, убаво ќе си поминеме.
     
  7. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    секако дека ќе си поминете убаво, + си со свој човек :) иначе најубаво е два пара многу гужва не ти треба таму сигурно ќе најдете уште некој
     
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    да да, ми олесни некако, зошто сепак сами не е толку забавно како со други луѓе. За друштво , веројатно ќе најдеме, јас во принцип сакам да сум со луѓе околу мене и да запознавам нови лица, така да не се соменевам во тоа :)
    :*
     
  9. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    Ајде мили мои кажувајте како да ги убедам дома да одиме на одмор...т.е. да ме пуштат
    Заедно сме 9 месеци,ама моите го знаат.Врската ни беше во криза пред некое време,но се се среди.Сега сме супер и баш тој прв ми понуди да одиме каде било и колку дена било,само да сме заедноДури мој беше изборот за дестинација,за време,за се,ама проблемот беше дома.И оправдано е што мајка ми не сака.Вика дека мора да почекам до година,годинава било рано,а и веќе бев со другарките 5 дена.
    И сега ништо,а сакам да одам.
    Плииис за совет околу убедувањево :P
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    па идете бар за 2 август еве убеди ги дека во охрид има журки или пиво фест беше не ме држи за збор. кажи им дека ќе бидете само за викенд мислам дека би ти било доволно. почни првин со викенди па догодина барај одмор. и јас дури после година дена отидов сама на одмор со него. али јас барав многу сакав надвор од мк :tmi: сакам да кажам дека ме пуштија без проблем затоа што бевме веќе долго заедно. знаеш родителите се тие кој што бар не сакаат ова лето да идеш со еден не дај боже догодина со друг и т.н. да не ти објаснувам. мислам дека затоа што и веќе си била бар задоволисе со викенд еве ти кажав празникот нека ти биде изговор ;) па среќно
     
  11. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Дечко ми сака да одиме на одмор кога и да е ама за жал моите дома не ме пуштаат бидејќи сум мало :D ај се надевам наредната година ќе ме пуштат да одам. сега можи за илинден негде да се појди заедно доволни се два дена за почеток :D
     
  12. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    хахах..ајде карак ќе се обидам :) мислам дека за викенд нема да биде проблем,иако и јас сакав надвор од мк...ама ајде за почеток нека е само викенд,толку-толку :)
    поздрав :*
     
  13. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    леле и јас колку сакам да одам со дечко ми на одмор,и двајцата многу сакаме ама од разни причини ете не се случило,сме биле на викенди ама не е тоа..сакам две недели сама со него :worried:
     
  14. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Јас последниве 5години на одмор одам со дечко ми и баш ми е супер.Првите три години бевме со друштво и повеќе бевме ориентирани кон журки и концерти.Последниве две години бевме сами и одморот ми беше романтичен исполнет булвално цамо со секс,одење на плажа и сончање.Но бидејќи тоа и онака постојано го правиме оваа година сакам да одам со дечко ми и со друштво.Така е поинтересно бдејќи по природа сум дружељубива,а инаку тука се викендите за да се отиде на некое убаво местенце само се дечко ми.
     
  15. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    Темава баш како за мене.
    Со дечко ми сме заедно година и 3 месеци. Се договаравме да одиме на одмор со уште еден пар и една другарка. Е сега излегоа проблеми. Другиот пар се заедно само 3 месеци и девојката не сака да оди заедно со дечко и, додека пак другарка ми не сака да оди со нас парови. И тие предложија да одиме ние 3 и дечко ми, меѓутоа јас не сакам така бидејќи ке почнат муабети само тој машко и сл. Иако тие муабети почнаа уште пред да отидеме. Другарка ми почна да ми зборува какви девојки сме ние да одиме на одмор со дечковци и некои слични работи а имаме 18 год.
    Дома моите знаат за него го знаат меѓутоа јас не можам да им кажам дека ке одам на одмор со него бидејќи ке мислат секакви работи.
    И сека не знаеме што да правиме. Може ли помош? :worried:
     
  16. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    јас си сум најсреќна :inlove: ..за прв пат ме пуштија со дечко . Но само на 3 дена ќе одиме до охрид сега за Илинден..но колку толку јас презадоволна сум.Очекував да не ме пушта бидејќи ги мислев како старомодни моите родители..демек сама на одмор ќе спиеме во иста постела итн како и ќе има портарски муабети..
    Но сепак не е така.Мое мислење е дека ако сакам да сторам нешто со него можам кога било не мора да чекам да заминам во друг град за тоа :?:
     
  17. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    Епа браво srculka, помини си најубаво па кога ке дојдеш ке ни кажеш како си си поминала :) :*
     
  18. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Дали некогаш ви дошло од се преку глава ... и сте посакале да побегнете некаде на кратко ...мислам да .
    Минатата недела и мене ми дојде преку глава од се..па буквално го киднапирав мојот сопруг и заминав на одмор со него за прв пат после долго време сами.Откако ја испратив старата на чист воздух и пазарив за десетина дена заедно со нејзината сестра имаа осмех од уши до уши.Го повикав мојот постар син и целата куќа му ја оставив на располагање за тулум со друштво, осмех и таму ,набрзина го спакував куферот со нешто побитно ,пасошите и кеш , на бензинска автомобилот го наполнив фул се упатив наработа и ја доверив работата на сестра ми и го киднапирав мојот сопруг од таму .Ај да го видевте само ..му велам влагај а тој каде ?Влагај ако влагаш ако не барам друга жртва и си влезе што да прави ,одпрвин се бунеше- ај колку ќе изгубиме со оваа твоја непромислена авантура имаме куп работа ,обврски нели покасно ќе одевме и бла ,бла .Ај ми досади по пат и на крај му велам ако не се затнеш те слагам -и да знаеш ако не умрам пред тебе кога ќе умреш ќе ти напишам имаше пари беше будала не знаеше да живее со нив ..се подразмисли и се затна некако .За после неколку дена одмор , без телефони ,обврски, работа и др не му се идеше дома е ова дефинитивно ми годеше и мене и нему си поминавме супер а денес кога се вративме се беше океј и без нас функционирале нормално .Па ми вели ти си совршенство од жена :lol: совршенство или не се ми беше дојдено преку глава се видов како програмиран робот и решив да се исклучам на кратко. :D
     
    На richgirl998, Hiii и elcezelce им се допаѓа ова.
  19. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Леле, браво, алал да ти е! Да знаеш и мене како ми доаѓа така понекогаш, ама видиш некако разумов се ме разубедувал... Браво ти се восхитувам, убаво ти рекол маж ти, совршенство од жена ;)
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па искрено и мене моиве не би ме пуштиле и ги сфаќам.
    А да си одиш ти со другарките на одмор?