1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедно на летен одмор

Дискусија во 'Врски' започната од LaChiquita, 12 јули 2010.

  1. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Закон жена!!! Многу ми се допаѓаат вакви авантуристички жени.Алал да ти е !!
     
  2. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Секоја чест ,и покрај сите обврски си се одлучила за малку одмор од се и за уживање со твојот сопруг.
    Понатаму останува тој да ти приреди вакво изненадување :) :) :)
     
  3. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203

    хахахахахахха леле и ние исто :D прв пат бевме на одмор заедно и преубаво си поминавме само последната вечер се закаравме..за глупост нормално.. и цела вечер си префрлавме.јас него за една другарка он мене за еден другар :rofl: хахахаха детска работа демек љубоморни :D и сабајлето кога се разбудивме ми ја раскажа ситуацијата од претходната вечер како приказна за дечко и девојка и извлече поука дека сето тоа го направиле зошто си се сакаат најмногу :rofl: :inlove: хахахахахахахаха :$
     
  4. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Јас искрено попрво би одбрала на одмор сама со дечко ми или со друштво, но и тој да е тука, отколку сама со другарките.. :?:
     
  5. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    И јас би сакала да одам, но срамота е сеа на 16 години со дечко во Охрид. или било каде, планирам наму кај 18 години :lol:
     
  6. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    е како да не срамота нема врска ако ти с ечувствуваш дека можеш да одеш сама со него на одмор зошто да не.јас веќе 4-та година одам со дечко ми сами не одмор и си поминувам најсупер,забава излегување а секогаш сретнуваме некои наши пријатели или роднини таму и се гледаме и со нив...одвај чекам да дојде лето тоагаш тие неколку дена сум најисполнета со мојот дечко
     
  7. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Ништо нема поубаво од тоа да сме заедно со дечко ми сами на одмор.
    Прв пат бев оваа година и си го поминав најубавиот одмор.И не сакам да одам со друштво со некој што ги гледам секој ден...сакам баш да бидиме само јас и тој изолирани од се.Баш одмор! :)
     
  8. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    И јас исто, оваа година прв пат бев со дечко на одмор и исто ми беше најубавиот одмор ...Одмор во вистинска смисла на зборот. :)
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    со дечко ми прв пат бевме заедно на одмор кога имав 17 години :$ бевме во Грција :rock: па дека бевме малолетни и двајцата, па мораше полномошно да се потпушува по нотари... :D деца. јас не знам како не пуштиле и двајцата :lol: потоа наредната година пак бевме Грција, па Бугарија, минатата год не бевме и сега Охрид си го фативме :)
    одморите значи ни се преубави и секогаш сами одевме :!: такви карактери сме ние сами знаеме да си направиме забава и да си се развеселиме. преку ден сме како другари за одмор (забави, лудувања, пиење......) а преку вечер жешки љубовници :$ :lol:

    уффф пак би сакала да летнам некаде со него :(
     
  10. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Дефинитивно озбилнажена ми е идол.А да напишеш ти еден прирачник за однесувањето на жените кон посилниот пол?
     
  11. drugar

    drugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    17
    уф и јас ова лето бев на одмор со дечко ми и дефинитивно беше незаборавно.Правиш што ти душа сака , целосно посветени еден на друг уживавме . Никогаш не сум поминала подобро и искрено не би размислувала повеќе за тоа дали да одам со дечко ми или со друштво.
     
  12. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Ова лето бевме заедно на одмор и си поминавме прекрасно. Незаборавни моменти, а и како да живееш заедно со партнерот тие неколку дена, така да за оние кои не живеат сеуште заедно е супер :D
     
  13. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ова ни беше прво заедничко лето заедно... И си бевме на планина, на езеро, на море... Секаде си се прошетавме, ко да сме знаеле дека ова лето ќе си имаме трет член во семејството и нема да можеме да отидеме некаде.
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Ете и ние правиме планови. Само ме интересира дали треба мајка ми нешто да потпише за да ја напуштам државата?
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ^ Ако си малолетна, да, треба да потпише родител. :)
     
  16. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Е тоа ми е поентата.. Зошто јас ко што знам на 16 не мора. (се лажам изгледа) :) Јас ќе бидам на негпова одговорност, или ќе потпише некој од моите па сум на своја?
     
  17. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    не можеш да ја апуштиш државата доколку твоите немаат потпишано согласност да ја преминеш границата без разлика дали патуваш со полнолетно лице :) секако ако твоите знаат дека одиш со него нема зашто да се грижиш позз :)
     
  18. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Ќе знаат секако, ме интересираше дали да почнам да ги спремам уште од сега :lol:
     
  19. DiPi

    DiPi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    29
    ah se ova mi izgleda volsebno, no sepak imam eden problem moze i ne e do tolku kolku sto jas pravam da e ...:)
    za nekoe vreme ke idam do deckoto i so drustvo na odmor...no mislam deka teloto ne mi e dobro podgotveno t.e. stomaceto mi e malku opusteno i ne izgleda bas ubavo :/ cuvstvuvam deka ke propadnam vo zemja koga ke se soblecam na plaza pred decko mi ... xD
    nekoja uteha, sovet neso :D
     
  20. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Ако мислиш дека е така и ако не си задоволна има некои вежби овде на Фемина во делот Диети и Фитнес,најди си некои добри и вежбај. :)