1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедно на летен одмор

Дискусија во 'Врски' започната од LaChiquita, 12 јули 2010.

  1. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Одмор со дечко !!!

    Јас мислам дека и не ти е баш добра идејата, прво тргни од дечко ти? Тој би сакал да оди на одмор со родителите на женска му :?: незнам ако толку сакаш, кажи и дека сите одат заедно на одмор со дечко и објасни и` дека многу го сакаш тоа.
     
  2. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Ako сака дечко ти-зашто да не.Ама мала си бе да одиш ,остај ти другарките.Јас првпат со дечко ко се запишав на факс 1,2 год.појдов.Може ќе ме пуштеле и порано ама не се осмелував да прашам едноставно.
    И јас моја ќерка не би ја пуштила на 15,16год на одмор.Кај отиде младинава :shake:
     
  3. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    абе дечко ми се сложува ама моите НЕ ! :devil: :devil: :@ и многу се нервирам . па ако мислат дека нешто ке прават ете ме гледаат до нив сум. и онака нема друг дечко веке да факат. татко ми вели ке играе раката :rofl:
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Абе и јас мислам мала си за со дечко на одмор сами! Јас прв пат со дечко отидов на 19 години и тоа плус друштво бевме :) А и на него нема да му е незгодно од твоите? :^) Мене би ми било, а знам дека и него сепак многу си мала.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    абе ајде да иди со родителите твои на одмор заедно. Стварно некако нее незгодно а башка тоа и мала си бе девојче уште од 16 год да одиш на одмор со дечко. Јас дури кога бев за 3 на факс појдов и тоа со друштво заедно. Кажа дека ке бидете во камп па нема да ви биде незгодно да спијате заедно со родителите и братти сепак тоа е камп знајме колку може да биде голем еден камп
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе ајде :rofl:
    На 16 години да одам на одмор заедно со дечкото и родителите и татко ми да ме гледа таму кај што се шлакам со него :D
    Јас на тие години што се вика прв пат дечко фатив и татко ми една недела муабет не ми правеше, а камо ли да ме пушти со него на одмор. И тоа дечко ми врсник ми беше, а не 5 години постар.
    Јас дете мое не би пуштила на одмор со дечко дур не заврши средно негде, ниту пак би сакала да го влече дечкото на заеднички одмор, фамилијарен.
    Оди таму со родителите на одмор, дечкото чувај го за некоја година.

    И какви се тие глупости дека нема друг дечко да фатиш? Од кај знаеш ти? Можда (не дај Боже) утре ќе се скарате? Па имаш само 16 години ;)
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  7. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Во право се твоите. Јас не би дозволила на 16 години да одиш со дечко на одмор, а уште помалку да го мкнеш со родители. Мала си за таа сериозност. Тој има 21 год. не верувам дека на одмор ќе те држи за рака само. Ама да не забегувам од темава... Како што ти рекоа и погоре, оди со твоите, со дечко за неколку години.
    И извини ама ме изнасмеа со тоа дека друг нема да фаќаш. 16 години имаш побогу
     
  8. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Нормално ми е прво со него да си се договарам за одмор.Значи по дифолт :!: Убави ни се одморите,релаксирачки,не ни е битно да има журки и галама,баш напротив,ми одговара и пензионери да има околу мене :) Ич не се секирам,леле ваму немало млади,немало журки,немало кафичи...Несакам да искачам до 5 сабајле да спијам до 2 и да одам на плажа подуван и отечена и да ме пука глава цел одмор |(
    Значи типично одморче.Станување 8ипол,9 кафенце на тераса-додека јас го правам,него го праќам по доручек,доаѓа тој јадеме ,го пиеме кафенцето,и премни на плажа.Таму сме до 1ипол,2 па се враќаме ручекче ова она :lol: па окол 5 пак,вечерта шетња и ова она :lol: Стандардна процедура.
    Еднаш до двапати искачаме и тоа у 1 се враќаме :lol:
    Инаку првпат кога бев 2 на факс ме пуштија со дечко. сега и на 15 гледам пошле со дечковци.Е тоа не ми се допаѓа,ама ич.
     
  9. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Се сметам за модерна мајка ;) и искрено да ти кажам, ама мислам дека ти е прерано да одиш со дечко на одмор. Не се работи за тоа дали вие ќе водите љубов или не, туку за твојата зрелост. Што ќе биде ако уште од сега почнуваш да одиш со дечкото на одмор. Денес е тој утре е друг, со сите ли ќе се влечкаш по одмори (мислам дека и мајка ти вака размислува).
     
  10. fensy

    fensy Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    10
    точно така,и јас сега свакам дека е во право. И престанав повеке да ја нервирам само има време за на одмор ............. и плус со дечко. Срекна сум штом имам таква мајка
     
    На thinkerbell и maca99 им се допаѓа ова.
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Заедничкиот одмор според мене е добра шанса партнерите уште подобро да се запознаат меѓусебно... Едноставно да видат како функционираат кога се 24 часа заедно, колку добро би се согласувале кога би живееле заедно. Тие денови сме посветени еден на друг, тоа време е само наше и треба да се искористи што подобро, за одморот да биде незаборавен. :)
     
    На lovely91 и eli25 им се допаѓа ова.
  12. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Јас и дечкоми првпат во тие 2 год врска ке одиме за Германија (ако може да се каже одмор :D зш нема да сме на море). Таму е мајками ,сестрами а можеби ке биде уште таму на гости и другата сестра со зетот и внукуцката што значи ке биде мн гужва а станот е 2 собен. Најголем дел од времето таму ке го поминеме во возење велосипед, ке го носам на разни паркови, сладолед,пица,гиро и самата помисла дека 2 месеца ке сме неразделни ме прави среќна. А за на одмор некаде на море ќе планираме одгодина здравје :) ..
     
  13. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    Јас бев лани заедно сами и то одевме негде 3 месеци и баш супер се согласувавмме не е ништо страшно и годинава пак ке одиме
     
  14. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Јас лани бев со дечко ми . Баш врската ни беше во голема криза. И имаше позитивни промени.
    Добро влијаеше. Толку време еден на друг си немавме никогаш посветено.
    :)
     
  15. Marije

    Marije Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Јас годинава планирам да одам со дечко ми, но заедно со нас и друштво..па реков да ми кажите некое ваше мислење, јас имам 16 за некој месец 17 а тој има 19, ќе бидиме околу 4-5 пара.позз :)))
     
  16. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451

    Се согласувам со тебе :) Јас оваа година прв пат ке одам на одмор со него па ќе видиме како ќе ни биде :)
     
  17. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    На одмор заедно со дечко ти на 18 ипол годиниии ? :D Реакции ?
     
  18. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Јас сепак не би уште сега со него на одмор.
    Не сум мала, имам 19, меѓутоа прилично кратко време сме во врска, па мислам дека годинава ќе се поштедиме од заеднички одмор. Можеби ќе одиме на викенд, 1 или два дена, ама одмор од десетина дена - здрајве Боже догодина, ако уште ни налагаат условите. 8)
     
  19. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас не се осеќам спремна да одам на одмор со дечко. Знам дека би ми било досадно, ми треба мене акција и авантури. :D Пре би со другарки, и да лудуваме таму. 8)
    Би отишла со него на викенд онака, некаде поблиску или тој да дојде тука па да одиме на плажа 3-4 дена.
    Ама ако се работи за во друга држава, оу јеа пре би со другарки, и да паѓаат пијанчења, запознавања и журкања до доцна во ноќта. Еднаш ова се доживува во младоста, потоа цел живот ќе можам да одам со маж ми по одмори, а глупирањата и дожувувањата со другарки еднаш се доживуваат.
    :rock:
     
    На feferona му/ѝ се допаѓа ова.
  20. phoenix4235

    phoenix4235 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    524
    Допаѓања:
    201
    Сум била и со другарки и со дечко! Е сега можеби до моите тромави другарки е, а можеби и до мене и до дечко ми :D ама со дечкото (+ друштво) каде кадеее поубаво повесело, полудо и позабавно сум си поминала, се што ќе си се договориме си правиме заедно, а вака со сите другарки треба да правиш компромис на оваа ова и чини на другата не! + Моево гурманче е, а јас салата не знам да направам :tmi: така да има кој да ми го бери гајлето нон-стоп :D
    Инаку заедничкото одење на одмор е еден голем тест во врската или ќе те зближи многу повеќе или ќе се изладат односите. Сите маски паѓаат (се разбира ако имало) и подобро се запознавате бидејќи сте цело време заедно таму!
    И ако врската е пресна дефинитивно НЕ за заедно на одмор (јас барем така мислам)

    П.С Чувството кога за прв пат момакот ќе влези во тоалетот каде си какал е непроценливо хахахах! :rofl: :lol: