1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заедно на летен одмор

Дискусија во 'Врски' започната од LaChiquita, 12 јули 2010.

  1. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Искрено, поубаво си поминуваш на одмор со дечко одколку со другарки. Двајца сте, имате се што ви е потребно, плажа, љубов...А за родителите, не ми е јасно зошто не е проблем да се иде со друштво, а проблем е да се иде со дечко?!?! Па после децата лажеле со кој ке идат |(
     
    На Lolo5 и Twinkles им се допаѓа ова.
  2. Katherie

    Katherie Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    Заедно,по трет пат оваа година,веројатно Охрид :inlove:
     
  3. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    Oваа година се спремаме и се надевам и ке ни се исполни да идеме некој ден заедно на одмор
     
  4. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Имам 18 години и со дечко ми одиме 2 ипол години.Сакаме да одиме на одмор во Грција со уште еден пар но мене не ми дозволуваат родителите.Како да ги убедам?
     
  5. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Ова лето не испадна да одиме на одмор,ете се појавија некои други обврски од негова,а и од моја страна но планираме да одиме зимоска негде на прошетка 5 дена. Се уште размислуваме но најверојатно Германија ќе биде. I'm so excited ^_^ Мене ми е желба да одиме во друштво,ама тој повеќе сака сами да сме,плус неговото и моето друштво имаат лошо минато и не се сакаат баш,така што самички сепак :D
     
  6. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.918
    Допаѓања:
    49.975
    Пол:
    Женски
    Сеуште не сме оделе на одмор заедно, минатата година бевме да се рече уште тазе, па несакав да одиме, а оваа година тој немаше одмор бидејки од неодамна почна со нова работа. Живи и здрави догодина планираме да одиме.
    На зимување минатата година бевме 3 дена, се надевам и оваа година ќе одиме.
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Не сум била досега со дечко на одмор. Со еден планиравме ама знаејќи што се' се прави по тие одмори, па кој после ќе одговара на прашањата од мајка ми и не се согласив и тогаш ми раскина. Убаво направи, многу сум му благодарна за тоа.
     
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема потреба да одам со дечко заедно на одмор. Јас сум тип на личност што не се експонира по социјалните мрежи кога е во врска, ниту слики ставам ниту па менувам статус на врската.
    Префорсирано ми е некако тоа, не сакам јас да осеќа дека мора да оди на одмор со мене, а ниту пак јас сакам да ме притиска некој.
     
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Убаво е..:inlove:
    Си креирате заеднички спомени..
    Поминувате време заедно..
    Водени лудории, шетање, пливање...живеење под ист кров макар на кратко..
    И сето ова зависи од врската што некој ја има...не се сите за заеднички одмор...(fingers)
     
    На Mishela, Summerlover и Miss.N им се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    А која е поврзаноста на заедничкото одење на одмор со социјалните мрежи и приватноста?!
    Никој не нè приморува да споделуваме фотографии и тагови ако не сакаме.
    Еве јас бев на одмор со дечко, па ниту споделивме слика, ниту се чекиравме ко неарни во секој локал во кој влеговме. :)
    Не мора сè да се поврзува со социјалните мрежи или да се бара било каква вина во нив. Од социјални мрежи, уклучував Вајбер еднаш во три дена за да и` кажам на мајка ми дека не сум изгорела на сонце. :rofl:

    Убаво искуство е заеднички одмор со дечко, јас не бев којзнае колку време во врска, па тоа на некој начин ми помогна и поубаво да го запознаам како личност и нормално, да се зближиме уште повеќе.
    Дали би одела пак? Секако, без двоумење. Би одела на уште милион одмори со него. :D
     
    На LittlePinky, crazylady, crimson и 7 други им се допаѓа ова.
  11. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Само мене ли ми е чудно оваа тема околу одење заедно на летен одмор?
    За мене љубовта значи посветеност и нема причина поради која не би сакала и не би отишла со дечко ми на одмор. Како тоа, се правите заедно, шетање, јадење, кафе, кревет делите, ама одморот ќе го прескокнете? :^)

    Познавам личности кои воопшто немаат профил на социјални мрежи а имаат девојка/дечко или маж/жена. Меѓу другото и на одмор одат.
     
    На Dadusicka и winter flower им се допаѓа ова.
  12. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    На почетокот на врската да отидовме во претор иако уште бевме срамежливи:$Воедно мн подобро се запознавме,се смеевме шетавме,заедно се будевме заедно јадевме.И минатово лето пак бевме на одмор малце подалеку и сега пак ќе одиме и секогаш:D
    Најубаво за една врска е еден одмор дали мал или голем нема врска:l:И после расправија убаво е еден одмор хехе
    И како што кажа погоре една феминка и да ме прашат пак би одела
     
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Ахам ахам сфатив хахахахах :D Ти можеби не се експонираш и јас не се експонирам, но ете има парови што си се сликаат и си ставаат кај ќе стигнат, за да ни кажат дека нема како нив и нивната љубов. После неколку месеци ги гледаш раскинале и веднаш нови партнери. Па наредното лето пак иста приказна.
    Според мене одење на одмор со дечко е голема работа и доста приватно и не мора цел свет да знае за тоа. Има девојки кои не се замараат и му е нормално и да се пофалат на социјални мрежи :)
     
  14. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Сум била пет пати до сега, односно секое лето откога сме заедно. Исто и во зимо.одиме некаде на еден викенд. Не знам како се справив со мајка ми првиот пат, само не дозволив да ми се меша, бев цврсто решена, имав заштедено од матура и тоа е тоа. Среќа имам добар дечко, на ништо не ме приморуваше додека не бидам спремна. Убави се овие спомени, траат цел живот, добро би било да продолжи, мислам дека имаат голема улога во една врска брак. Само и не се клучни, во брак е поинаку, проблеми, финансии, слободни денови..
     
    На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. zborlesta

    zborlesta Активен член

    Се зачлени на:
    11 август 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Прв пат со дечко на одмор и искрено воопшто не се покајав, беше преубаво дури и подобро од тоа ако идев со другарки. И пак би иделе ние сами а ако треба со друштво тоа би било плус.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Pixy101

    Pixy101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Letovo ke odam so pogolemo drustvo na odmor okolu 15 dusi sme i 2 para(ja i decko mi i uste eden par) i podeleni sme zenski i maski vo razlicni apartmani. Malce mi e nezgodno zatoa sto sakam malce intima i so decko mi ama sum so devojki vo soba i ne znam voopsto kako da postapam koga bi sakale da spieme.zaedno ili da imame malce intimni momenti...sovet?
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Лани летото првпат бев со дечко на одмор, во Грција. Бевме со уште еден пар, неговиот најдобар другар и девојка му. Поубаво летување сум немала досега, многу поубаво отколку кога сум одела со другарки на одмор. Јас инаку не знам да пливам, па стално ме давеше во вода и се каравме околу тоа :rofl: Интересно е, навечер романтични прошетки на плажа, па спиење заедно..:Едноставно цели 10 дена само за нас..Ништо поубавооооооо:inlove:
     
    На Cecko85 и Summerlove@2016 им се допаѓа ова.
  18. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Може офф топик но..Дајте идеа за некое место за есенва на ден-два од Скопје сме, но може и друг град, онака за шетање на ова време ладно, каде предлагате викенд дестинација?
     
  19. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Маврово, Крушево, Берово... сега баш има на Групер нешто како Истражи ја Македонија.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. selenophile11

    selenophile11 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2022
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите❤, нова сум на форумов. Сакав да ве прашам за мислење, добредојдено е секое мислење и совет. Годинава со мојот дечко сакаме да одиме заедно на одмор, јас имам 17 години а тој 18, моите дома знаат за него дека сме заедно и врската секако ни е одобрена, тој е премногу добар со мене но се плашам и не знам воопшто дали да ги прашам моите дома, дали би ми дозволиле
    Ви благодарам
     
    На Cecko85 и ALipa им се допаѓа ова.