Замокот е мој!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sramezlivoto, 26 октомври 2011.

 1. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Еве една многу позната и доста добра форумска игра.
  Целта во играта е да го му го уништиш замокот на членот надтебе.
  пример: Јас почнувам со "Замокот е мој!" и членот под мене на пример надоврзува "Земам професионален чатал и сега замокот е мој!" :D ...
  Ајде за почнеме!

  Замокот е мој!
   
 2. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  15.700
  Пол:
  Женски
  Не да го уништиш, туку да го избркаш претходниот сопственик и да го освоиш замокот. :D

  Еве јас те газам со трактор и си го освојувам замокот. Сега е мој. 8)
   
 3. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  тракторот го топам со каме каме бран воедно и тебе и сеа бај бај за крај, замокот е мој ^_^

  и дечки за да биде играва фер ве молам без ЧАК НОРИС!!! тнкс
   
 4. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.100
  Допаѓања:
  1.313
  Јас сум ЧАК НОРИС! Замокот е мој! :D
   
 5. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  му дое крајот и на легендата :worried: со колут напред па со скок пук на жутото копче го убивам иза леџа :P замокот е мој бре
   
 6. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.678
  Пол:
  Женски
  Ќе појдам да подам жалба во суд, дека местото е на баба ми, и соответно мое наследство. Братоучед ми ќе работи како најдобар адвокат на цел балкански полусотров и ќе е љубовник со садијката. За тоа што замокот е построен незаконно на моја територија од срамезливото, ќе добијам постројката како компенсација..и замокот е мој.
  Ај сљ да те видам [​IMG]
   
 7. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.340
  јас сум претседател на државата, и викам дека тоа е земја на државата, не на баба ти и дека е грешка. Судијката оди во затвор, и ти ги вракаат парите, и замокот е моЈ :)
   
 8. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  претседателот од непозната причина умира а јас да сум ти бил единствениот негов наследник :o и автоматски замокот е мој и .
   
 9. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  190
  ќе ти го пратам мојот маж,ќе се заљубиш во него ќе му го препишеш замокот од преголема љубов :D ќе починеш во несреќен случај(ќе те бутне некој од скали),јас после ќе живеаам во замокот со маж ми и он ќе почине во несреќен случај.Замокот е мој :devil:
   
 10. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.516
  Допаѓања:
  9.337
  Наследникот ќе го згази трактор, а јас сум му единствено дете и Замокот е МОЈ! :P
   
 11. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  а тоа дете случајно скока од 2ри (мислам недај боже јебем ти игра хх) и замокот е МОЈ
   
 12. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Арно ама долу имаше базен кој му го спаси животот .
  Па така ... Замокот ме мој :geek:
   
 13. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.516
  Допаѓања:
  9.337
  Да, ама базенот беше празен, и Замокот е мој :)
   
 14. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Јас ти станав слугинка и те убив на спиење :lol:

  И замокот е мој!!! :devil:
   
 15. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Те пријавив во полиција
  Замокот е мој!
   
 16. Sara2

  Sara2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски
  Кодош! Кодошите не заслучуваат да бидад кралеви.
  Замокот е мој
   
 17. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  Te пратија во полиција зошто ги навредуваш луѓето! :) :rofl:
  Сега замокот е мој!
   
 18. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  2.377
  Пол:
  Женски
  Ќе ти го рушам твојот замок и ќе си изградам мој со тапија!! :rofl: :rofl:

  И ЗАМОКОТ Е МОЈ!!
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.355
  Допаѓања:
  48.326
  Да ама земјата на која си го изградила замокот е моја, :D
  И ЗАМОКОТ Е МОЈ :)
   
 20. taylor.swift

  taylor.swift Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  10
  zemjata od zamokot e od tatko ti a jas ti sum sestra i omilena mu sum na tato pa mi go prepisuva zamoko mene mislam zemjata pa sega
  ZAMOKOT E MOJ