1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Замокот е мој!

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sramezlivoto, 26 октомври 2011.

  1. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    И уствари документите немало врска на кој се,јас ги палам,а тебе те заробувам засекогаш,дури и со стража,а уствари јас не сум умрела,само сум се преправала дека сум мртва :D И пак си го превземам замокот,а јас си се кријам на место кај што никој нема да ме најди и ЗАМОКОТ Е МОЈ :D
     
  2. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    После големо истажување откриваат дека ти си лажела дека не си била мртва туку живаа...те носат во затвор и јас доаѓам да го освојам замокот ии тој е мој :D :D
     
  3. lusi17

    lusi17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Јас тебе те газам со трактор иии ЗАМОКОТ Е МОЈ :P:P:P
     
  4. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Е јас сум лажела пошто некој сакал па да ме убие...Не е тоа прекршок :D А и кај ме нашле,скриена бев :D
    Како и да е...ми дале само условна па кога сум излегла сум се вратила кај замокот,сум си купила веќе оружје и сум го легализирала во полицијата,итака бев таму и сум ја убила лусиии :D И сеа замокот е мој!
     
  5. lusi17

    lusi17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Хахаха...Ме земал некој доктор па ме спасил и сум оживеала ми го смениле изгледот на лицето и се тие работи... Сум дошла кај тебе и сум те застрелала :D.Сум ти го земала оружјето и парите и си го земав и замокот што значи ЗАМОКОТ Е МОЈ. :P :P :P :P
     
  6. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Хахахах ти голема фантазија имаш :D Ко во малечката невеста :D Арно ти си ме застрелала,ама после првиот пат ко пробале даме убијат јас сум почнала да носам непробивна заштита на цело тело,така да не сум умрела,сум се вратила кај тебе посилна и со се војска и сум ти го зела пак замокот,а тебе не сум те застрелала пак,сум те зела покрај мене да те надгледувам и да не можиш пак да ме нападниш ;)
    Замокот е мој!
     
  7. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.192
    Допаѓања:
    29.839
    Пол:
    Женски
    Хехехех ама јас ќе се здружам лажно со тебе да ја придобијам твојата доверба,а мојот најдобар другар - твој симпатија ќе ми помогне во се. Ќе го натерам да направи лудо да се заљубиш во него, да одлепеш од љубов тој ќе те земе за жена и ќе заминете далекууууу од овде, а јас ќе останам да го ,,чувам,,замокот. Се ослободив од тебе значи
    ЗАМОКОТ Е МОЈ!!!!
     
  8. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Ц ц...си се излажала,јас не се вљубувам во друг,си го чекам принцот да се врати од војна :D Џабе ти се плановите :D И така,јас не сум заминала,ама сум ти дала тебе некој помал замок настрана,а замокот си останува мој :D
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ти јавиле дека принцот е повреден, и може да го спаси само принцезата, одиш таму го спасуваш и те носи дома кај него да живеете со свекорот и свекрвата и замокот е мој :rofl:
     
  10. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Хахахахахха ,ме изнасмеа :D E па почнале свекорот и свекрвата да ме нервираат и јас пак сум дошла во замокот :D Со се принцот,пошто нели наш си беше пред тоа замокот и пак замокот си е мој (да те пуштам тебе кај нив ако сакаш :D ) A тебе сум те задржала таму во замокот да седиш и да уживаш :D
     
  11. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Арно ама принцот те напуштил и те избркал од замокот и така јас сум останала со принцот во замокот и ЗАМОКОТ Е МОЈ.
     
  12. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Е јас сум се вратила и сум го угушила,а тебе сум те избркала :D Море сам,на никој да немаш верба...И замокот е мој!
     
  13. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    И еве ме мене после некое време се враќам со полни сили :punch: И тебе ти давам еден бокс :D и ти паѓаш, те врзувам и те фрлам во длабокото море, а на замокот му ставам страшна стража за да не нелетат некои како тобе :D И ЗАМОКОТ Е МОЈ.
     
  14. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    :D џабе џабе,јас ракче сум(имам специјална сила :D ),сум преживеала и во морето,после сум влегла преку некој таен влез(пошто нели мој беше замокот и јас си го познавам :D )па после ти како шо си се опуштила таму,сум те начекала и сум те удавила таму во сауната заради то шо ме фрли в море :D После сум ставила титаните да ме чуваат и ЗАМОКОТ ПАК Е МОЈ :D
     
  15. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Епа ракче јас те најдов, те заробив, те испеков и те прибрав на софра за вечера и тоа на титаните... :lol:
    ЗАМОКОТ Е МОЈ!!!
     
  16. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    :tmi: :tmi: :lol: Аууу шо лоша судбина ми одбра :D Ама тоа друго ракче било :D Знајш како во Ариел ко ќе бега тој Себастијан да не го испечат,е така сум се скрила и јас :D А тие титаните и казна си добиле! И сум наредила да те пренесат на друга планета ( пошто нели тие се можат) па ЗАМОКОТ ПАК Е МОЈ! (хахах абе не ви го давам бе :D )
     
  17. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Доста си игравте, јас ќе го пресушам морето и сите ќе ве снема и Замокот ќе биде мој!
     
  18. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    А чекај,кој рече дека е во море замокот? :D А и да е во суша,и да го пресушиш нема врска,ќе донесиме вода :D А и јас не сум стално само ракче,понекогаш сум човек...Сум те избркала пак и тебе,сум те пуштила кај некој згоден таму и поќе не те интересирал замокот :D И замокот пак е моооој (ми работи фантазијата вечерва :D )
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ќе ти дадам понуда што неможеш да ја одбиеш и ЗАМОКОТ Е МОЈ! 8)
     
  20. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ја одбивам твојата понуда и замокот е мој :D